• 25 pomysły na stroiki na Boże Narodzenie

  25 pomysły na stroiki na Boże Narodzenie

  Stroik na Boże Narodzenie? Oprócz tradycyjnej choinki wiele osób chętnie przygotowuje inne dekoracje. Przedstawiamy 25 pomysły na takie stroiki.

 • Pomysły na Wielkanocne stroiki.

  Pomysły na Wielkanocne stroiki.

  Wielkanoc to dla chrześcijan czas wyjątkowy. Czas, który zgłębia skupienie nad tajemnicą zmartwychwstania, budzi nadzieję zwycięstwa nad śmiercią, i wdzięczność za dar odkupienia. A przede wszystkim niesie wielką radość, widoczną także w tych kwiatowych dekoracjach

 • Kwiatowy savoir vivre

  Kwiatowy savoir vivre

  Kwiaty to najbardziej uniwersalny prezent. Można nimi obdarować z okazji imienin, urodzin, ślubu, walentynek, randki czy nawet bez okazji. Są jednak zasady, których należy przestrzegać, żeby nie popełnić gafy. Oto 10 podstawowych.

 • Orientalne kompozycje kwiatowe

  Orientalne kompozycje kwiatowe

  Fascynacja Orientem trwa w kulturze europejskiej od XVIII wieku. Bliski Wschód, Indie, Chiny, Japonia dostarczają inspiracji poetom, malarzom, architektom i florystom. Co nas tak urzeka? Egzotyka, niezwykłe światło, bogactwo barw i ornamentyki.

 • Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie. Nietypowe choinki

  Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie. Nietypowe choinki

  Chyba nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Ale tym razem proponujemy nietypowe wersje choinek. Ładne?

 • Stroiki ze świecą

  Stroiki ze świecą

  W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy zależy nam na podkreśleniu odświętnej chwili, wprowadzeniu ciepłego nastroju. Wtedy niezastąpione okazują się świece - w różnych kolorach, kształtach, rozmiarach i zapachach.

 • Wesołe dekoracje z pierwiosnków

  Wesołe dekoracje z pierwiosnków

  Kiedy pojawiają się masowo w kwiaciarniach i marketach to znak, że wiosna już jest blisko. Nie kosztują dużo, więc warto dekorować nimi dom, by nabrał wiosennego klimatu.

 • Azalie - czarujące zimowe dekoracje - warto je kupić na święta

  Azalie - czarujące zimowe dekoracje - warto je kupić na święta

  Azalie doniczkowe pojawiają się w kwiaciarniach jesienią i są dostępne na rynku do wiosny. Mają w sobie dużo wdzięku i elegancji, pasują do każdego wnętrza i czujemy się wytwornie w ich towarzystwie. Użyte do dekoracji mieszkania w czasie świąt lub w okresie karnawału, na pewno wzbudzą zachwyt wszystkich gości.<br />Trzeba tylko pamiętać, że potrzebują sporo rozproszonego światła, stale wilgotnego podłoża (by nie zmieniło kwaśnego odczynu na obojętny trzeba je podlewać przegotowaną wodą),  wilgoci w powietrzu (ale nie wolno zraszać ich kwiatów) i niezbyt wysokiej temperatury (ok. 18 st. C).

 • Ozdoby i dekoracje świąteczne na adwent i Boże Narodzenie. Stroiki bożonarodzeniowe ze świecami

  Ozdoby i dekoracje świąteczne na adwent i Boże Narodzenie. Stroiki bożonarodzeniowe ze świecami

  10 pomysłów na stroiki ze świecami. Rozpal magię Świąt Bożego Narodzenia

 • Świąteczny stroik z poinsecji - krok po kroku

  Świąteczny stroik z poinsecji - krok po kroku

  Stroiki bożonarodzeniowe - najważniejszy jest pomysł! Czasami wystarczy kilka prostych dodatków, by zmienić gwiazdę betlejemską w uroczy prezent

 • Stroiki bożonarodzeniowe, wianki, dekoracje na Boże Narodzenie

  Stroiki bożonarodzeniowe, wianki, dekoracje na Boże Narodzenie

  Jak osiągnąć intrygujący, niepowtarzalny wygląd zimowej aranżacji? Floryści mają do wyboru wiele sposobów nadania charakterystycznego rysu kompozycji, ale zawsze najważniejszy jest pomysł.

 • Jesienny stroik [Zrób to sam]

  Jesienny stroik [Zrób to sam]

  O tej porze roku nasze domy mogą zdobić nie tylko same kwiaty, ale także ich zestawy z owocami. Takie kompozycje bez trudu wykonamy własnoręcznie.

 • Świąteczne ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie - wianki na drzwi

  Świąteczne ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie - wianki na drzwi

  Wianek na drzwiach zaprasza Święta Bożego Narodzenia do domu już od progu

 • Kompozycje kwiatowe - wianki, stroiki, bukiety w angielskim stylu

  Kompozycje kwiatowe - wianki, stroiki, bukiety w angielskim stylu

  Wnętrza w angielskim stylu mają harmonijnie łączyć przeciwieństwa. Mają być równocześnie pełne przepychu i wygodne, dostojne i przytulne, wypełnione bogactwem przedmiotów, ale nie przeładowane. A nieodłącznym elementem wystroju salonów i pokoi są kwietne kompozycje - akcentujące ich szczególny charakter

 • Bukiety w owocowych wazonach

  Bukiety w owocowych wazonach

  Jesienią obfitość kwiatów, warzyw i owoców podsuwa florystom mnóstwo zaskakujących pomysłów. Czyż zwyczajny i prosty bukiecik nie nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli wstawimy go do wazonu z... wydrążonej papryki czy arbuza? Nawet jeśli te kompozycje nie okażą się zbyt trwałe, warto urozmaicić nimi stół lub rozweselić dom na przyjęcie gości albo przy innej szczególnej okazji

 • Dekoracje jesienne - Niezwyczajne bukiety

  Dekoracje jesienne - Niezwyczajne bukiety

  Oto kilka inspirujących bukietów i kompozycji kwiatowych na wczesną wiosnę

 • Pachnące dekoracje z hiacyntów

  Pachnące dekoracje z hiacyntów

  Pojawiają się w kwiaciarniach i marketach już w zimie. Jedna doniczka kosztuje zwykle kilka złotych, więc można sobie pozwolić na kupienie kilku sztuk i zrobienie ciekawej aranżacji. Oto kilka propozycji. Warto tylko pamiętać, że zachowają one dłużej świeżość, gdy będą stały w chłodnym miejscu.

 • Roślinne obrazy

  Roślinne obrazy

  Każdy najmniejszy element jest nieprzypadkowo dobrany, jednak jego urodę dostrzegamy dopiero, gdy składa się na dużą mozaikową całość nietypowych obrazów.

 • Storczyki na Święta Bożego Narodzenia

  Storczyki na Święta Bożego Narodzenia

  Ze świętami Bożego Narodzenia kojarzą się głównie choinka, stroiki z gałązek jodłowych i gwiazda betlejemska, ale uroczysty nastrój mogą podkreślić eleganckie i oryginalne dekoracje ze storczyków, które uznawane są przecież za wyjątkowo ekskluzywne kwiaty.

 • Nietypowe dekoracje na Wszystkich Świętych

  Nietypowe dekoracje na Wszystkich Świętych

  W nastroju opadających liści nadchodzi dzień Wszystkich Świętych. To szczególny czas zadumy i dekorowania grobów w sposób nieco inny niż przez cały rok. zatem przygotujmy coś więcej niż kwiaty.

 • Kwiaty w dobrym ujęciu

  Kwiaty w dobrym ujęciu

  ?Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów? to pierwszy na polskim rynku wydawniczym album poświęcony fotografii florystycznej.

 • Zaproś kwiaty na Wielkanoc

  Zaproś kwiaty na Wielkanoc

  Tulipanowa łączka, brzozowe gniazdko, bukieciki na sznureczkach, bukszpanowe jaja, zielony pucharek - propozycje wielkanocnych bukietów

 • Dekoracje wielkanocnego stołu

  Dekoracje wielkanocnego stołu

  Święta Wielkanocne tuż, tuż. Warto podkreślić ich radosny, wiosenny nastrój kwiatowymi ozdobami.

 • Gwiazda betlejemska - Poinsecja. Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie

  Gwiazda betlejemska - Poinsecja. Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie

  Gwiazdę betlejemską, piękność rodem z Meksyku, nazywa się także różą bożonarodzeniową, gwiazdą miłości lub kwiatem świętej nocy. Nic dziwnego - niemal cała Europa nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez tej rośliny.

 • Świąteczne stroiki z gwiazdą betlejemską

  Świąteczne stroiki z gwiazdą betlejemską

  10 pomysłów na stroiki bożonarodzeniowe z gwiazdą betlejemską

 • krok po kroku - kompozycja

  krok po kroku - kompozycja

 • Wonne i słodkie kompozycje kwiatowe na lato

  Wonne i słodkie kompozycje kwiatowe na lato

  Kompozycje z egzotycznymi owocami to pomysł idealny na letnie przyjęcia pod chmurką

 • Holenderska florystyka w Haarlemie

  Holenderska florystyka w Haarlemie

  Położona w północno-zachodniej części kraju dawna stolica Królestwa Niderlandów przez turystów nazywana jest ?Holandią w miniaturze?. I rzeczywiście, znajdziemy tu wszystko, z czego Holandia słynie. Także dziesiątki urządzonych w różnym stylu kwiaciarni. Haarlem to doskonałe miejsce, by przyjrzeć się z bliska florystyce ojczyzny tulipanów i by podpatrzeć  trendy<br /><br />

 • Wybierz swój wazon

  Wybierz swój wazon

  Kwiaty kuszą soczystymi barwami, a jeśli wstawimy je do dobrze dobranych wazonów, efekt będzie olśniewający. Wybierając naczynia, pozwólmy sobie na odrobinę luzu i fantazji - wkrótce zaczyną się przecież wakacje

 • Kwiaty na Dzień Taty

  Kwiaty na Dzień Taty

  <span style="color: #222222; font-family: arial,sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 16px; orphans: 2; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; font-size: small; display: inline ! important; float: none;">Nie zapomnijcie o Dniu Ojca. Zaskoczcie go </span><span style="color: #222222; font-family: arial,sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 16px; orphans: 2; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; font-size: small; display: inline ! important; float: none;"><span class="Apple-converted-space"> </span>wspaniałym, wytwornym i eleganckim bukietem<span class="Apple-converted-space"> stworzonym specjalnie dla niego. </span></span><em style="font-weight: bold; font-style: normal; color: #000000; font-family: arial,sans-serif; font-variant: normal; letter-spacing: normal; line-height: 16px; orphans: 2; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; font-size: small;"></em><span style="color: #222222; font-family: arial,sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 16px; orphans: 2; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; font-size: small; display: inline ! important; float: none;">Podpowiadamy jak krok po kroku samodzielnie go wykonać.</span><span style="color: #222222; font-family: arial,sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 16px; orphans: 2; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; background-color: #ffffff; font-size: small; display: inline ! important; float: none;"></span>