Kalendarium_ogrodnika

 • Z początkiem maja zaczynają kwitnąć jabłonie.Najpierw nieśmiało kwitną wcześniejsze odmiany, ale już niedługo dołączają do nich wszystkie drzewa i świat znowu 'nie jest taki zły'. Oby tylko wiosenne przymrozki nie zniszczyły kwiatów.

  Kalendarz prac ogrodowych Przełom kwietnia i maja - wiosna w rozkwicie

  Kwitnąca forsycja daje nam znać, że zaczęła się wiosna. Nowy początek. Ile razy przyszła już do nas wiosna? Ile razy obiecywaliśmy sobie, że w przyszłym roku ograniczymy warzywa i kwiaty? Przysięgaliśmy, że będziemy się oszczędzać. A tymczasem z dziecięcym wigorem łapiemy za motyki i sekatory i z zapałem ruszamy do pracy. Tylko ogrodnik zrozumie zapał innego ogrodnika, który dziarsko przesadza, podlewa, pieli, by potem z satysfakcją nie do opisania patrzeć na owoce swojej pracy. Kwiecień i maj to miesiące, które pozwalają nam dostrzec je wszędzie. W każdym kącie widać pracę ogrodniczki, a każdy kwiat dziękuje jej za to, że tyle razy się nad nim pochylała.

 • Kalendarz prac sierpniowych - Kolorowe rabaty i pierwsze plony

  Oko wciąż cieszą letnie kwiaty, a smakosze coraz częściej znajdują na grządkach coś na ząb. Prac pielęgnacyjnych w ogrodzie nadal jest wiele, choć nie pochłaniają one już tyle czasu co wcześniej

 • 26.10.2003 WARSZAWA OGROD PRYWATNY ROSLINY CEBULOWE EUKOMIS EUCOMIS JESIEN NASIONA ROZMNAZANIE OWOC NASIONA NASIONO FOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA KWIETNIK NR 5 (113) - 5.2004

  Wrzesień w ogrodzie [Kalendarz prac]

  Jesień już blisko, a ogrodniczych obowiązków przybywa. Zobacz nasz kalendarz prac i przygotuj dobrze swój ogród na pierwsze przymrozki.

 • Sierpień w ogrodzie - Kalendarz ogrodnika.

  Sierpień w ogrodzie kojarzy mi się z bujnością kwiatów i smakiem owoców zjadanych prosto z drzewa.

 • Co robić w sierpniu

  Swoimi doświadczeniami dzieli się z Państwem Danuta Młoźniak, ogrodniczka z wieloletnią praktyką, która zakłada i pielęgnuje ogrody.

 • Sierpień w ogrodzie. Kalendarz prac ogrodniczych.

  Sierpień to pracowity czas dla każdego właściciela ogrodu. Druga połowa lata obfituje bowiem w ogrodnicze obowiązki: trzeba zebrać owoce, usuwać przekwitłe kwiaty, zadbać o oczko wodne... To też najlepszy okres na sadzenie iglaków i przygotowanie podłoża pod wiosenne rośliny cebulowe. Zobacz nasz kalendarz prac ogrodniczych i zaplanuj sierpień w ogrodzie.

 • Lipiec w ogrodzie - kalendarz ogrodnika. Wszystko kwitnie

  W ogrodach już istna burza kwiatów, kolorów i zapachów! Ciepłe i słoneczne dni nastrajają nas wakacyjnie. Na całkiem beztroskie lenistwo nie pozwalają jednak ogrodowe obowiązki

 • 11.10.2002 JULIANOW KOLO PIASECZNA OGROD PRYWATNY WLASCICIEL PAN PULWARSKI JESIEN RABATA BYLINOWA KWIATY ASTER NOWOANGIELSKI NOWOBELGIJSKI MARCINKI MIETA ROZCHODNIK OLBRZYMI SEDUM SPECTABILE FOT PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA

  Maj - wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę

  Po 15 maja, gdy minie obawa przymrozków, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce.

 • MIECZYK GLADIOLUS BYLINA NIE ZIMUJACA W GRUNCIE ROSLINA SEZONOWA

  Kwiecień - przesadzamy byliny, sadzimy krzewy

  Kwiecień, podobnie jak marzec, to niezwykle pracowity miesiąc dla ogrodników. Najwięcej troski musimy poświęcić teraz różom oraz roślinom cebulowym.

 • młoda trawa, młoda trawa, trawnik, koszenie trawnika,

  Prace w ogrodzie w sierpniu

  Jak pielęgnować rośliny latem - podpowiada Danuta Młoźniak - projektantka ogrodów, właścicielka pracowni projektowej Gardenarium.

 • 26.06.2009 ZABORZE K/KOSWIECIMIA

  Sierpień w domu i na balkonie. Kalendarz prac ogrodniczych.

  Zobacz jakie prace ogrodnicze zaplanować, aby Twoje rośliny w domu i na balkonie zachwycały w sierpniu.

 • Krokus

  Kwiecień w ogrodzie. Czas bazi i pierwiosnków

  Znaki wiosny spotykamy coraz częściej. Wybijające z ziemi rośliny przypominają: ?Już czas wziąć się do pracy!?.

 • Wystawa Miasto Ogród na wyspie w Pile

  Miasto Piła i Międzynarodowe Targi Poznańskie szykują na wiosnę wyjątkowe spotkanie: Wystawę Miasto Ogród, która uświetni obchody 500-lecia Piły.

 • Wirtualne targi w Zumi - pierwsze podsumowanie

  Jesteśmy na półmetku pierwszych targów wirtualnych Dom i Ogród. Co się do tej pory działo na targach podsumował koordynator projektów specjalnych w Zumi Łukasz Miętus.

 • Pierwsze Targi Wirtualne w Zumi

  Pełną parą ruszyły pierwsze wirtualne targi Dom i Ogród. W dniach od 21 do 28 marca klienci będą mogli zrobić zakupy online, pobrać katalogi produktów i porozmawiać z blisko 70 wystawcami z takich branż jak: wyposażenie wnętrz, budownictwo, okna i drzwi, finanse i ubezpieczania oraz wiele innych.

 • Grudzień na balkonie, tarasie i w domu.

  Mimo, że zima, to czas odpoczynku dla roślin, jest parę prac, o których trzeba pamiętać. Ale nie tylko obowiązki nas czekają - przecież grudzień to czas świątecznych dekoracji.

 • Grudzień w ogrodzie. Kalendarz prac ogrodniczych

  Spis prac, które trzeba wykonać w ogrodzie w grudniu.

 • Klub Gaja sadzi drzewa z mieszkańcami Warszawy

  10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa Klubu Gaja. Warszawska inauguracja programu gromadzi setki uczestników, w tym przedstawicieli Urzędu Miasta St. Warszawy, Lasów Państwowych. W tym roku wręczone zostaną nagrody - Statuetki Pegaza i Szczęśliwego Rumaka, Statuetki Czarodziejskiego Drzewa oraz Certyfikaty Partnerów Święta Drzewa i wyróżnienia Pro bono dla Ziemi.

 • Wystawa Zieleń To Życie

  Co się wydarzyło na 20-tej Wystawie Zieleń To Życie? Przeżyjmy to jeszcze raz

  W niedzielę 26 sierpnia w Warszawie zakończyła się 20. Jubileuszowa Wystawa ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE" - najbardziej rozpoznawalne w Europie polskie targi ogrodnicze. Hasłem przewodnim były "Skarby ogrodów"

 • Zobacz WSZYSTKIE SKARBY OGRODÓW podczas 20 edycji Międzynarodowej Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE?!

  Jubileuszowa 20. edycja Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE? odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Przed nami 3 dni wydarzeń dla "zielonej branży? - osób zawodowo związanych z tworzeniem ogrodów, ale też pasjonatów sztuki ogrodowej i wszystkich, którzy szukają przepisu na wymarzony ogród.

 • Marzec na balkonie

  Marzec to czas intensywnych przygotowań do wiosny. Zobacz jak przygotować rośliny balkonowe do sezonu wiosennego.

 • Targi Gardenia 2012

  Gardenia 2012. Ciekawostki z największych targów ogrodniczych w Polsce

  W dniach 24-26 lutego odbyły się jedne z największych targów ogrodniczych w Polsce - Gardenia 2012. Do Poznania przyjechało ponad 500 wystawców, którzy zaprezentowali nowości branży ogrodniczej. Zobaczmy ciekawostki targowe

 • Styczeń w ogrodzie. Nowy rok, nowy sezon, nowe plany

  Ogród w głębokim uśpieniu nie wymaga od nas jeszcze wiele zachodu, ale choć od czasu do czasu warto rzucić czujnym okiem na zamieszkujące go rośliny

 • XIX edycja wystawy Zieleń To Życie już wkrótce

  ,,Ogród - dobry ruch! - to hasło przewodnie 19. edycji Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to życie? , która odbędzie się w dniach 26 - 27 sierpnia w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

 • Święto Ogrodów 2011

  Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów.

 • Czerwiec w ogrodzie.

  Terminarz ogrodnika na czerwiec. Kalendarz ogrodnika

 • 200 lecie ogrodu botanicznego w Warszawie.

  W sobotę 14.04.2011 mija 200. rocznica założenia pierwszego Ogrodu Botanicznego UW

 • Dzień Ziemi 2011

  8. maja będzie 21 edycja tego święta. Imprezy w różnych miastach

 • Październik w ogrodzie - szelest opadających liści

  Wilgotno, ale w południowym słońcu można jeszcze nacieszyć się ostatnimi jesiennymi kwiatami. W pogodne dni nawet teraz pracuje się z przyjemnością

 • Grudzień w ogrodzie - pod śniegową pierzynką

  Rośliny spokojnie śpią pod śniegiem, nawet gdy temperatura spada poniżej zera. Jeżeli jednak białego puchu brakuje, musimy staranniej zabezpieczyć ogród przed mrozem