• Wiosna w ogrodzie: pora wybrać kosiarkę do trawy

  Wiosna w ogrodzie: pora wybrać kosiarkę do trawy

  Wiosna zdążyła rozgościć się już na dobre, a wraz z nią znów rozkwita wszystko wokół. O ile zieleniejące się drzewa to bardzo przyjemny widok, o tyle rosnąca trawa dla wielu jest przypomnieniem o zmorze, jakim jest jej przycinanie. By znacznie usprawnić sobie ten proces, warto zainwestować w kosiarkę do trawy. Jednak jak wybrać najlepszą do naszych potrzeb?

 • Sposób na modną, uniwersalną i praktyczną nawierzchnię do domu i ogrodu.

  Sposób na modną, uniwersalną i praktyczną nawierzchnię do domu i ogrodu.

  Nawierzchnię wokół domu i w ogrodzie możemy utwardzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie betonu. Dzisiaj podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup betonowej kostki brukowej lub płyt tarasowych.

 • Wbrew schematom - niebanalne nawierzchnie do nowoczesnego ogrodu i na taras.

  Wbrew schematom - niebanalne nawierzchnie do nowoczesnego ogrodu i na taras.

  Wybierając materiał na nawierzchnie tarasowe i ogrodowe bierzemy pod uwagę wiele czynników. Powinien on być wytrzymały, praktyczny oraz wpisywać się w stylistykę architektury. Coraz częściej obok tego typu wymagań pojawiają się jednak i inne - chcemy, żeby nasza nawierzchnia czymś się wyróżniała.

 • "Diabeł tkwi w szczegółach", czyli o wyposażeniu i nawierzchniach w nowoczesnym ogrodzie.

  Urządzając ogród, powinniśmy myśleć o wielu kwestiach. Ważne jest przemyślenie jego funkcji, dopasowanie go do stylu domu, odpowiednie zagospodarowanie terenu, dobór roślin. Tworząc przestrzeń przydomową, musimy sporo przemyśleć, wszystko bowiem powinno w niej tworzyć spójną całość.

 • Beton - modny materiał w nowoczesnym ogrodzie

  Beton - modny materiał w nowoczesnym ogrodzie

  Idealny do wykorzystania w ogrodach nowoczesnych i tych bardziej tradycyjnych. Beton architektoniczny wciąż jest modny i wciąż zaskakuje.

 • "Concretny" wypoczynek, czyli jak stworzyć wyjątkowe miejsce relaksu w ogrodzie

  Ogród - traktowany często jako dodatkowe pomieszczenie - to miejsce, w którym dla celów wypoczynku wydzielamy specjalne strefy. Dowiedz się, w jaki sposób je zaaranżować, by były wyjątkowe i na czasie!

 • 7 kroków do stworzenia nowoczesnego ogrodu

  7 kroków do stworzenia nowoczesnego ogrodu

  Wzrost popularności nowoczesnej architektury pociąga za sobą konieczność tworzenia ogrodów w takim samym stylu. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, którymi warto się kierować, gdy planujemy stworzenie takiej przestrzeni.

 • Jaką nawierzchnię wybrać do ogrodu i na taras? Wskazówki i porady

  Jaką nawierzchnię wybrać do ogrodu i na taras? Wskazówki i porady

  Wybór odpowiedniej betonowej nawierzchni może przysporzyć wiele trudności. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą nam w dobraniu nawierzchni efektownej, spójnej stylistycznie z architekturą i praktycznej.

 • Aplikacja STIHL

  Aplikacja STIHL

  Mobilna, interaktywna, aktualna: nowa bezpłatna aplikacja STIHL na smartphony i tablety jest uniwersalnym narzędziem, które można uruchomić w dowolnym miejscu.

 • PRZESTAŃ SIĘ SZARPAĆ Z LINKĄ ROZRUSZNIKA! REWOLUCJA W BRIGGS&STRATTON TRWA - TECHNOLOGIA INSTART

  PRZESTAŃ SIĘ SZARPAĆ Z LINKĄ ROZRUSZNIKA!
REWOLUCJA W BRIGGS&STRATTON TRWA
 - TECHNOLOGIA INSTART

  Masz już dość szarpania za linkę rozrusznika i kabli, które plączą się pod nogami? Briggs&Stratton ma dla Ciebie innowacyjny system uruchamiania silnika w kosiarce spalinowej. Rozwiązanie to z pewnością będą chwalić kobiety, które niechętnie, jeśli w ogóle, podejmowały się szarpania z linką rozrusznika.

 • Plac zabaw w domowy ogrodzie - przestrzeń specjalna dla dziecka

  Plac zabaw w domowy ogrodzie - przestrzeń specjalna dla dziecka

  Zabawa na świeżym powietrze zawsze sprawia dzieciom wielką przyjemność. Aby spędzały w ogrodzie więcej czasu, warto wydzielić im specjalny kącik, w którym mogą do woli się bawić. Świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju zabawki ogrodowe jak domki i namioty, czy huśtawki. Na co zwrócić uwagę urządzając miejsce do zabawy dla dzieci?

 • Program Królewskiego Festiwalu Światła [4 - 6 stycznia 2014]

  Program Królewskiego Festiwalu Światła [4 - 6 stycznia 2014]

  Prezentujemy szczegółowy program nadchodzącego Festiwalu. Zapraszamy do udziału.

 • Tidy Up! - Jesienne porządki z Fiskars!

  Tidy Up! - Jesienne porządki z Fiskars!

 • Jesienne porządki z Fiskars. Innowacyjne rozwiązania do domowego ogródka

  Jesienne porządki z Fiskars. Innowacyjne rozwiązania do domowego ogródka

 • Idealne zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą

  Idealne zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą

  <p align="justify">Ciepłe letnie miesiące to doskonała pora na malowanie elementów metalowych w naszych garażach i ogrodach. Niestety, zanieczyszczenia powietrza, działanie temperatury, a nawet wahania ciśnienia, mogą zwiększyć zagrożenie rdzewienia materiałów wykonanych z metalu. Czasami nawet wcześniej zakonserwowane elementy ogrodzenia potrafią ulec korozji, jeśli nieprawidłowo nałożymy preparat. Najlepszą ochronę metalu przed rdzewieniem zapewniają produkty Hammerite.</p>

 • Ogrody na wyspie w Pile

  Ogrody na wyspie w Pile

  Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na wystawę ogrodniczą, pełną kwiatów i roślin, niż wyspa w parku? Takie właśnie spotkanie branży ogrodniczej przygotowały na wiosnę Miasto Piła i Międzynarodowe Targi Poznańskie. <a href="http://www.miastoogrodpila.pl/pl/wydarzenia/konkurs_dla_kwiaciarn/">WYSTAWA MIASTO OGRÓD</a> uświetni obchody 500-lecia Piły, miasta słynącego z wielkiego udziału terenów zielonych na swoim obszarze.

 • Ratunek dla gleby

  Ratunek dla gleby

  Czy Twoje rośliny słabo rosną? Wydaje Ci się, że stosowane nawozy nic nie dają? Być może masz problem z żyznością gleby! Z tego artykułu dowiesz się co możesz z tym zrobić.

 • Zielony weekend w Poznaniu!

  Zielony weekend w Poznaniu!

  Pawilony pełne kwiatów, roślin zielonych i artykułów ogrodniczych, a także mebli ogrodowych i dekoracji - to królestwo tegorocznych Targów GARDENIA, które odbędą się już niedługo, w dniach 22-24 lutego 2013 na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Towarzyszyć im będą debiutujące w tym roku Targi SPECIAL DAYS.

 • Konkurs "Zieleń w mieście"

  Konkurs

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów oraz Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu GARDENIA zapraszają do wzięcia udziału w organizowanym po raz V KONKURSIE ZIELEŃ W MIEŚCIE .

 • Najlepszy silnik do Twojej kosiarki

  Najlepszy silnik do Twojej kosiarki

  System automatycznego ssania - ReadyStart sprawia, że najmniej doświadczony ogrodnik może pewnie uruchomić kosiarkę bez martwienia się o procedury uruchamiania silnika.

 • Nowości na rynku hobby - FLORAMIX ACTIVE - GREEN&reg;

  Nowości na rynku hobby - FLORAMIX ACTIVE - GREEN®

  <p align="justify">Biostymulacja jest pojęciem znanym od wielu lat, a pod jej pojęciem kryje się usprawnianie procesów życiowych roślin bez modyfikowania ich naturalnego działania.</p>

 • Wyspy Cies - nieznane "hiszpańskie Karaiby". Najpiękniejsze plaże świata?

  Wyspy Cies - nieznane

  1. Choć Hiszpania jest jednym z ulubionych turystycznych kierunków Polaków, to nadal wielu turystów nawet nie słyszało o wyspach Cies. <br>2. Mają najpiękniejszą plażę świata, a liczba odwiedzających je osób jest limitowana. <br>3. Co to za cud natury ukryty przed światem?