Ogrody przydomowe

Ogrody przydomowe - po co? Skoro dom jest naszą twierdzą, to dobrze by było, aby była ona piękna, kolorowa, pachnąca i zadbana. Wielokrotnie przejeżdżając obok domostw w pięknymi ogrodami patrzymy na nie z zachwytem i zazdrością. Co stoi na przeszkodzie aby i nasze ogrody zapierały dech w piersi?

Ogrody przydomowe - co jest ważne? Po pierwsze najpierw postawmy dom. Dopiero po wybudowaniu naszego wymarzonego gniazda pomyślmy o ogrodzie, musi on pasować pod względem architektonicznym do całości projektu. Ogrody przydomowe to nie tylko kwiaty i krzewy, ale także mniejsze budowle architektoniczne, takie jak altany. Dobrze jest również zrobić kosztorys przydomowego ogrodu. Czasami wyrównanie terenu, zamówienie egzotycznych roślin, postawienie okazałej altany, ułożenie instalacji elektrycznej i montaż systemów nawadniających to koszt kilkunastu tysięcy złotych!

Ogrody przydomowe - jak się za to zabrać? Na naszym rynku coraz więcej jest firm zajmujących się architekturą krajobrazu, czyli projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Może dobrze jest przekazać nasz ogród w ręce specjalistów? Jeśli jednak koniecznie chcemy zrobić wszystko sami pomyślmy o zrobieniu kursów ogrodniczych lub wybierzmy się na zakupy do pobliskiej księgarni.