Ogrody zimowe

Ogrody zimowe – marzenie wielu posiadaczy domów. Mają swój urok, te ogrzewane pozwalają na relaks wśród egzotycznych roślin w środku najgłębszej zimy, nieogrzewane zaś pozwalają przetrwać tę porę roku roślinom ogrodowym źle znoszącym niskie temperatury, kwestia „ogród zimowy jaka temperatura?” zależy więc od przeznaczenia obiektu. I jeszcze coś: ogrody zimowe mają też w sobie, co tu ukrywać, pewną odrobinę luksusu. Z całą pewnością taka oranżeria może odgrywać rolę drugiego salonu.

Ogrody zimowe podzielić możemy – w zależności od miejsca, w którym powstaną, na kilka rodzajów. Można zbudować ogród na gruncie, można postawić ogród zimowy na tarasie, można też zaaranżować go na balkonie, także w bloku. Ogrody zimowe mogą też powstawać na dachu, ale to najmniej popularne rozwiązanie, bo najdroższe. Oranżeria na dachu musi zostać przewidziana na etapie projektu budowlanego. Ze względu na nietypowe położenie, szklane ogrody zimowe na dachu uchodzą za najbardziej luksusowe. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujemy, pamiętać trzeba, iż wszystkie ogrody zimowe muszą spełniać odpowiednie warunki techniczne: projekt musi być zgodny z wymaganiami budowlanymi, przede wszystkim zaś musi gwarantować bezpieczeństwo użytkownikom.

Ogrody zimowe ceny. Cennik ogrodów zimowych jest zróżnicowany, ceny różnią się w zależności od regionu (są to jednak różnice rzędu kilkuset złotych) oraz od naszego wyboru: najtańsze są proste ogrody zimowe na stelażu aluminiowym (dach jednospadowy), nieco droższe szklane ogrody zimowe na stelażu aluminiowym (dach dwuspadowy), najdroższe zaś – ogrody zimowe z dachem wielospadowym i bardziej skomplikowaną bryłą. Koszt ogrodu zimowego, jak łatwo zgadnąć, rośnie z każdym nowym modułem. Są firmy, które oferują ogrody zimowe do samodzielnego montażu.