Projekt ogrodu - "Leśny zakątek"

Kobierzec z bluszczu radośnie wspinającego się na sosnę - jedną z zalet takiego kobierca jest brak konieczności stałego jego strzyżenia

Kobierzec z bluszczu radośnie wspinającego się na sosnę - jedną z zalet takiego kobierca jest brak konieczności stałego jego strzyżenia (Fot. Pracownia Projektowa Maura Zaworska)

Lokalizacja inwestycji: Sopot, ul. Mickiewicza

Obszar inwestycji: 1100m2

Na czym polegało zadanie inwestycyjne: ideą jest "przeniknięcie" się ogrodu z sąsiadującym lasem - ogród w zamyśle stanowi lekko tylko uporządkowaną kontynuację siedliska leśnego. Służy temu zarówno dość luźna kompozycja, jak i dobór gatunkowy z dominującymi cisami, wrzosami różanecznikami, azaliami, bluszczami, paprociami itp. Wykorzystano ponadto charakterystyczną cechę siedlisk leśnych, a więc duże zróżnicowanie natężenia światła - w miejscach silniej nasłonecznionych zastosowano rośliny o barwach ciepłych, w miejscach ciemniejszych przeważają barwy chłodne roślinności. Pnącza wspinające się po pniach starszych drzew również podkreślają "leśny" charakter ogrodu.Zobacz projekt "Leśny zakątek"Zobacz także inne projekty Pracowni Projektowej Maura Zaworska:

Projekt "Ogród przy firmie"Projekt "Ogród romantyczny"e-ogrody na wideo

Skomentuj:
Projekt ogrodu - "Leśny zakątek"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX