Świąteczne dekoracje z gwiazdy betlejemskiej

Fantastyczna dekoracja! Przystrojony czerwonymi, kremowi i kolorowymi miniaturowymi poinsecjami kalendarz adwentowy jest dekoracją samą w sobie. Do jej zrobienia potrzebna jest duża ramka na zdęcia. W miejsce szybki oraz wstawionego za nią zdjęcia za pomocą samoprzylepnych haczyków lub wstążki należy przymocować własnoręcznie wykonane lub gotowe, materiałowe torebki i włożyć do nich małe, różnokolorowe poinsecje, słodycze i drobne dodatki. Poinsecje należy wyjąć z plastikowej doniczki a ziemię i korzenie zabezpieczyć mchem oraz folią. Co dwa trzy dni, jak ziemia przeschnie, należy podlewać rośliny minimalną ilością wody. Do wody można dodać odżywkę. Należy pamiętać, że poinsecja nie lubi wilgoci.

Fantastyczna dekoracja! Przystrojony czerwonymi, kremowi i kolorowymi miniaturowymi poinsecjami kalendarz adwentowy jest dekoracją samą w sobie. Do jej zrobienia potrzebna jest duża ramka na zdęcia. W miejsce szybki oraz wstawionego za nią zdjęcia za pomocą samoprzylepnych... (Fot. Stars for Europe)

Nie ma świąt bez gwiazdy betlejemskiej. Te pięknie i pomysłowo ułożone rośliny sprawiają, że wnętrza zaczynają tętnić życiem a dzieci z zapartym tchem wypatrują pierwszej gwiazdki na niebie. Dzięki szerokiej gamie kolorów i rozmiarów mogą sprostać każdemu stylowi i gustowi.

W tym roku styliści i floryści Stars for Europe przygotowali kompozycje z gwiazdami betlejemskimi, których hasło przewodnie brzmi "Gwiazdy pełne uroku". Wśród tegorocznych inspiracji znajdują się zdjęcia klasycznych oraz nowoczesnych aranżacji na tle skandynawskich wnętrz. Piękno tkwi w prostocie, dlatego w kompozycjach ograniczono połyskujące elementy i dekoracje. Zamiast tego dominują delikatne akcenty w postaci bielonych lub naturalnych szyszek, gwiazdek, kolorowych cukierków oraz bombek, stanowiących tło dla barwnych roślin. Oprócz tradycyjnych aranżacji na stół można znaleźć wiele nietypowych kompozycji, na przykład choinkę z gwiazd betlejemskich, kalendarz adwentowy oraz dekorację krzeseł. Pomysłowo zaaranżowane poinsecje wprowadzą świeżość, blask i świąteczną atmosferę do każdego wnętrza.

Zobacz ciekawe aranżację z gwiazdą betlejemską

Gwiazda betlejemska aranżacjee-ogrody na wideo

Zobacz także
 • Gwiazda betlejemska - bożonarodzeniowe kompozycje Gwiazda betlejemska - bajkowe kompozycje
 • Gwiazda betlejemska czyli poinsecja Poinsecja. 10 zasad uprawy gwiazdy betlejemskiej
Komentarze (2)
Świąteczne dekoracje z gwiazdy betlejemskiej
Zaloguj się
 • veleska3

  0

  Fajne stylizacje. Podoba mi się to nietypowe wykorzystanie poinsecji. Zwykle stawiałam taką w donicy po prostu gdzieś na ławie, w sumie może w tym roku zaszaleję z jakimś stroikiem :)

 • oleczkawie

  0

  całkowicie się zgadzam- święta bez gwiazdy betlejemskiej nie istnieją ;) Właśnie widziałam nowe inspiracje na tegoroczne dekoracje na gwiazda-betlejemska.info więc w ten weekend zabieram się do próbowania :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły