Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podpisy do zdjęć

Alicja Gawryś

1 Doniczkę ustawiamy na deskach opartych na misce z wodą. Do dolnego otworu doniczki wtykamy koniec bawełnianego sznurka. Jego drugi koniec zanurzamy w wodzie, aby podsiąkała do góry.

2 Ceramiczne poidełka mają w górnej części otwór i pokryte są szkliwem. Dolny odcinek, który wbija się w ziemię w doniczce, jest porowaty. Gdy do wnętrza wlejemy wodę, będzie się ona przesączać do podłoża. Jej zapas wystarczy na kilka dni.

3 Doniczkę ustawiamy

na porowatych kamykach leżących na dnie miski z niewielką ilością wody. Korzenie nie sięgają do niej, wilgoć zaś podsiąka spomiędzy mokrych kamieni. Woda w misce uzupełniana jest z butelki ustawionej do góry dnem (w butelce powstaje podciśnienie, dlatego woda wypływa powoli).

4 Roślinę napoimy za pomocą bawełnianego sznurka. Jeden jego koniec zagłębiamy w podłożu, a drugi, spłaszczony, zanurzamy w wodzie. W ten sposób dostarczamy roślinie ok. 250 ml wody w ciągu 10 godz.

5 Zestaw do podlewania (ok. 50 zł) składający się z plastikowej rurki, końcówki zasysającej wodę i porowatego sączka. Sączek oraz rurkę napełniamy wodą (w tym celu rozdzielamy je i zanurzamy w wodzie), po czym na zanurzoną rurkę nakładamy obie końcówki. Sączek wciskamy w podłoże, a drugą końcówkę umieszczamy w pojemniku z wodą.

6 Aby zmniejszyć parowanie wody z podłoża, doniczkę możemy owinąć folią. Wcześniej roślinę podlewamy, a w folii robimy dziurki, by ułatwić dostęp powietrza do korzeni. Ten sposób, zależnie od temperatury

Skomentuj:

Podpisy do zdjęć