Zwierzęta nie z tej ziemi

10.11.2017 10:31
Czarny kogut, biały paw, czerwony ślimak? Czy to możliwe? Tak - i tonie za sprawą photoshopa tylko natury, która nas zaskakuję na każdym kroku. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia korowych zwierząt.

Zwierzęta o oryginalnym ubarwieniu wzbudzają nas zachwyt. Gdy zobaczymy zwierzę w dziwnych kolorach, natychmiast chwytamy za telefon by uwiecznić ten widok. Bywają także inspiracją dla artystów i projektantów mody. Nietuzinkowe zestawienia kolorystyczne zostają utrwalone na obrazach czy tkaninach. 
Natura jednak wyposaża zwierzęta w takie barwy nieprzypadkowo. Ubarwienie może być ostrzegawcze lub kamuflażowe. Wszelkiego rodzaju kontrastowe kolory zwierząt mają za zadanie chronić je przed napastnikami budząc w nich postrach i grozę. Jednorodne barwy sprawiają, że zwierzęta stają się transparentne i wtapiają się w tło.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
 • Wikłacz złotogłowy (Ploceus philippinus) buduje ciekawe gniazdo składające się z trawy. Jest zawieszone na liściach paproci lub palmy. Do gniazda prowadzi tunel do komory z zagłębieniem, gdzie leżą jaja. Często znajdują się powyżej zbiorników wodnych - tak by nie mogły się do nich dostać drapieżniki. Najdziwniejsze domki dla zwierząt
 • Samica świetlika (robaczka świętojańskiego) wspina się na rośliny, siada na wierzchołku i odwraca odwłok bokiem do góry, eksponując trzy jego segmenty zaopatrzone w narządy świetlne. 	Samice drugiego rodzaju " iskrzyka " przebywają zwykle tylko na ściółce. Dlaczego świetliki świecą?
 • Owady mile widziane
Komentarze (10)
Zwierzęta nie z tej ziemi
Zaloguj się
 • zawadaki

  Oceniono 44 razy 38

  na obrazku nr: 6 i 8 widoczna jest modliszka nie konik polny, mimo ze wydają się być tym samym tak jak koń nie jest krową, konik polny nie jest modliszką

 • calahir

  Oceniono 31 razy 27

  <<Czy to możliwe? Tak - i tonie za sprawą photoshopa tylko natury, która nas zaskakuję na każdym kroku.>>

  Czytając takie zdania naprawdę zaczynam wierzyć w zarzuty często podnoszone przez innych internautów, jakoby w redakcji Gazety Wyborczej pracowali gimnazjaliści. Wstyd.

 • polis24

  Oceniono 9 razy 9

  Nie do wiary na jakie prymitywne podpisy pod zdjęciami pozwalacie sobie. Czytelnik nie jest gamoniem któremu trzeba napisać: żólta żaba bo nie zrozumie co zobaczył. Wstyd redakcjo ! A gdzie jest tekst wyjaśniający te anomalie barwne ?

 • annaprus

  Oceniono 6 razy 6

  Mam kilku faworytów z podwodnego świata np. www.nature-pictures.org/foto/462/5625/ i nie mogę rozstrzygnąć czy jest piękna czy brzydka?
  Za to ślimaki są przepiękne www.nature-pictures.org/foto/1320/ .

 • iwenhow

  Oceniono 4 razy 4

  Tutaj jest parę cudów natury tylko trzeba patrzeć i widzieć !
  www.animal-planet.org/pl/collection/133/

 • kik78

  Oceniono 5 razy 3

  widać efekty większej ilości lekcji religii niż biologii!!!! tylu błędów i tak prymitywnych i błędnych opisów jeszcze nie widziałem!!! witki opadają...

 • Julia Bednarek

  0

  rzeczywiście, są niesamowite. Aż trudno uwierzyć że takie zwierzęta naprawdę istnieją a nie są tylko wytworem czyjejś wyobraźni.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 1 raz -1

  Szał! "Czarny kogut", "fioltetowy ślimak" - przecież widzę! Po co DEBILU opisujesz mi obrazek, który zamieszczasz (do tego błednie jak w wypadku slajdów 8 i 9)?! ODROBINĘ, tak tyci-tyci wysiłku - jeśli już "dziennikarzu" coś publikujesz - sprawdz, co to jest, podaj nazwy gatunków. Redakcja płaci za układanie slajdów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX