Zwierzęta nie z tej ziemi. W takie kolory wyposażyła je sama natura

Wielobarwny wąż

Wielobarwny wąż (Fot. http://imgur.com)

Czarny kogut, biały paw, czerwony ślimak? Czy to możliwe? Tak - i to nie za sprawą photoshopa tylko natury, która nas zaskakuje na każdym kroku. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia korowych zwierząt.

Zwierzęta o oryginalnym ubarwieniu wzbudzają nas zachwyt. Gdy zobaczymy zwierzę w dziwnych kolorach, natychmiast chwytamy za telefon by uwiecznić ten widok. Bywają także inspiracją dla artystów i projektantów mody. Nietuzinkowe zestawienia kolorystyczne zostają utrwalone na obrazach czy tkaninach. 
Natura jednak wyposaża zwierzęta w takie barwy nieprzypadkowo. Ubarwienie może pełnić funkcję ostrzegawczą lub kamuflażową. Wszelkiego rodzaju kontrastowe kolory zwierząt mają za zadanie chronić je przed napastnikami budząc w nich postrach i grozę. Jednorodne barwy sprawiają, że zwierzęta stają się transparentne i wtapiają się w tło.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Wikłacz złotogłowy (Ploceus philippinus) buduje ciekawe gniazdo składające się z trawy. Jest zawieszone na liściach paproci lub palmy. Do gniazda prowadzi tunel do komory z zagłębieniem, gdzie leżą jaja. Często znajdują się powyżej zbiorników wodnych - tak by nie mogły się do nich dostać drapieżniki. Najdziwniejsze domki dla zwierząt
  • Samica świetlika  (robaczka świętojańskiego) wspina się na rośliny, siada na wierzchołku i odwraca odwłok bokiem do góry, eksponując trzy jego segmenty zaopatrzone w narządy świetlne. 	Samice drugiego rodzaju " iskrzyka " przebywają zwykle tylko na ściółce. Dlaczego świetliki świecą?
  • Owady mile widziane
Komentarze (1)
Zwierzęta nie z tej ziemi. W takie kolory wyposażyła je sama natura
Zaloguj się
  • Julia Bednarek

    0

    rzeczywiście, są niesamowite. Aż trudno uwierzyć że takie zwierzęta naprawdę istnieją a nie są tylko wytworem czyjejś wyobraźni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX