Ozdoby na Wszystkich Świętych. 27 stroików, wiązanek i wieńców nagrobnych

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i nie można zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Mamy dla Was ciekawe pomysły i inspiracje na oryginalne stroiki na groby.

Wiązanki nagrobne na Wszystkich Świętych

Zbliżające się Święto Zmarłych przywodzą na myśl pytanie: Jak przyozdobić groby w tym roku. Najłatwiej jest kupić gotowe proste wiązanki dostępne w tym okresie w każdej kwiaciarni, a nawet na każdym cmentarzu. Wiązanki te w większości przygotowywane są na szkielecie z gałązek świerku i jodły, a wypełnione są sezonowymi roślinami takimi jak: róże, chryzantemy, zantedeskie, gerbery, anturium. Na więcej fantazji możemy sobie pozwolić wybierając sztuczne stroiki. Jest ich cała masa i na pewno dłużej będą dekorować grób.

Stroiki nagrobne - Zrób to sam

Zrobienie samodzielnie kompozycji nagrobnej nie jest trudne. Tutaj pomysłów jest bez liku. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy stworzyć ciekawe i oryginalne stroiki z mchu, chryzantem, szyszek czy orzechów. Możemy wykorzystać wszystkie materiały naturalne, których jest obecnie bez liku w ogrodzie. Opadłe liście, owoce krzewów niezwykle ożywią każdą kompozycje. Także nie bójmy się robić bukietów na bazie gąbki florystycznej czy po prostu w szklanych naczyniach, misach talerzach czy wazach.

Zobaczcie 27 pomysłów na ozdoby na grób

Kompozycje na grobyFot. Biuro Kwiatowe Holandia

Więcej o:
Komentarze (2)
dekoracja na Wszystkich Świętych
Zaloguj się
  • krzychv

    Oceniono 5 razy 5

    "Zbliżające się Święto Zmarlych PRZYWODZI na myśl pytanie (co za prostacka fraza swoją drogą): kim jesteśmy, czego dokonaliśmy, jak nas będą wspominać, co jest po drugiej stronie. A tu KJ Anonim podpowiada- zrób se sam kunsztowny i gustowny stroik na grobik. A jak jeszcze nie masz czego czego umaić, przystroić i pochwalić się swoim talentem plastycznym, to zrób trumienkę domową i trenuj przystrajanie. Jak wytłumaczyć tzw. dziennikarzowi, że w naszym systemie wartości grób nie powinien być znakiem pychy, deklaracją majętności, chyba, że za życia zmarłego nie łączyły ludzi żadne ciepłe uczucia i serdeczne emocje. Chcecie stroić, to róbcie to w świecie żywych. Są np. miejsca wykluczonych- noclegownie, domy opieki, hospicja, mieszkania samotnych seniorów. W naszej kulturze sensem grobu jest pamięć. Ani śmierci ani pamięci nie zamieni się na stroiki, florystyczne gąbki......! I na koniec- czy taki jest poziom kształcenia na studiach dziennikarskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX