Ozdoby na Wszystkich Świętych. 27 stroików, wiązanek i wieńców nagrobnych

04.10.2017 12:00
Wianek na gąbce florystycznej wykończony mchem.

Wianek na gąbce florystycznej wykończony mchem. (Fot. http://www.kwiaciarnia-inspiracja.pl)

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i nie można zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Mamy dla Was ciekawe pomysły i inspiracje na oryginalne stroiki na groby.

Wiązanki nagrobne na Wszystkich Świętych

Zbliżające się Zaduszki przywodzą na myśl pytanie: Jak przyozdobić groby w tym roku. Najłatwiej jest kupić gotowe proste wiązanki dostępne w tym okresie w każdej kwiaciarni, a nawet na każdym cmentarzu. Wiązanki te w większości przygotowywane są na szkielecie z gałązek świerku i jodły, a wypełnione są sezonowymi roślinami takimi jak: róże, chryzantemy, zantedeskie, gerbery, anturium. Na więcej fantazji możemy sobie pozwolić wybierając sztuczne stroiki. Jest ich cała masa i na pewno dłużej będą dekorować grób.

Stroiki nagrobne - Zrób to sam

Zrobienie samodzielnie kompozycji nagrobnej nie jest trudne. Tutaj pomysłów jest bez liku. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy stworzyć ciekawe i oryginalne stroiki z mchu, chryzantem, szyszek czy orzechów. Możemy wykorzystać wszystkie materiały naturalne, których jest obecnie bez liku w ogrodzie. Opadłe liście, owoce krzewów niezwykle ożywią każdą kompozycje. Także nie bójmy się robić bukietów na bazie gąbki florystycznej czy po prostu w szklanych naczyniach, misach talerzach czy wazach.

Zobaczcie 27 pomysłów na ozdoby na grób

Kompozycje na grobyFot. Biuro Kwiatowe Holandia

e-ogrody na wideo

Skomentuj:
dekoracja na Wszystkich Świętych
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE