25 pomysły na stroiki bożonarodzeniowe

04.11.2017 09:00
Wieniec na drzwiach
Wieszając wieniec adwentowy na drzwiach nie tylko ozdabiamy nasz dom, ale także dbamy o symbolikę związaną z Bożym Narodzeniem. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność. Wykonujemy go przeważnie z gałązek szlachetnych drzew iglastych, takich jak świerk srebrzysty, jodła, sosna czy daglezja. Możemy go ozdobić dodatkowo lampkami, kokardami, szyszkami, a nawet korą cynamonu lub plasterkami suszonej pomarańczy. Tak ozdobiony wieniec, będzie nie tylko piękną ozdobą, ale będzie także zachwycał świątecznym aromatem.

Wieniec na drzwiach Wieszając wieniec adwentowy na drzwiach nie tylko ozdabiamy nasz dom, ale także dbamy o symbolikę związaną z Bożym Narodzeniem. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność. Wykonujemy go... (Fot. Jadar)

Oprócz tradycyjnej choinki wiele osób chętnie przygotowuje inne dekoracje. Przedstawiamy 25 pomysły na takie stroiki.
Nasze propozycje są bardzo proste i łatwe do wykonania, a przy tym niedrogie. Można je zrobić z gałązek iglaków, szyszek, orzechów, owoców jarzębiny i rajskich jabłuszek. Podczas pracy przydadzą się także klej szybko schnący w tubce (5-10 zł) lub pistolet na klej (18-60 zł), sucha gąbka florystyczna (5-10 zł/ kostka), szpulka cienkiego dekoracyjnego drutu (15-20 zł), sztuczne perełki i koraliki (ok. 10 zł/paczka), gwiazdki, ozdobne szpilki, trochę siana. Rzeczy te można kupić na giełdach kwiaciarskich, niektóre w pasmanterii lub w sklepach z materiałami dekoracyjnymi. Część z nich znajdziemy w szufladzie, a inne w ogrodzie i na spacerze. Wykonanymi drobiazgami możemy ozdobić stół, półki i biurko z komputerem. Doskonale podkreślają one świąteczny nastrój.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie. Stroiki bożonarodzeniowe. Kwiatostany odmiany 'Limon drop' wyglądają jak złote gwiazdy. Stroiki bożonarodzeniowe, wianki i inne ozdoby na Boże Narodzenie - Święta z pomysłem
  • Wieńce adwentowe. W tym wieńcu gałązki żarnowca przypięto do podkładu haftkami rzymskimi i zestawiono z bombkami w trzech kolorach oraz wielkościach. Pastelowe, perłowo połyskujące bombki tworzą harmonijną całość ze świecami. Aranżacja: Katarzyna Pastuszka Stroiki bożonarodzeniowe, wianki i inne ozdoby na Boże Narodzenie - poradnik
Skomentuj:
25 pomysły na stroiki bożonarodzeniowe
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE