Rośliny balkonowe - najbardziej odporne kwiaty

Alicja Gawryś
21.03.2011 00:00
A A A
Aksamitka. W skrzynkach uprawiamy wysoką (50-80 cm) aksamitkę wzniesioną, niższą (40-60 cm) - rozpierzchłą oraz miniaturową (15-25 cm) - wąskolistną. Wszystkie są odporne na choroby i na brak wody.

Aksamitka. W skrzynkach uprawiamy wysoką (50-80 cm) aksamitkę wzniesioną, niższą (40-60 cm) - rozpierzchłą oraz miniaturową (15-25 cm) - wąskolistną. Wszystkie są odporne na choroby i na brak wody. (Fot.: SHUTTERSTOCK)

Mają wytrwać w upale, przy porywistym wietrze i w suszy. Na taki surwiwal nie ma zbyt wielu kandydatów, ale możemy liczyć na pelargonie rabatowe (zobacz zdjęcie), aksamitki (zobacz zdjęcie) i portulakę. Nie należy jednak przesadzać - także i te rośliny zginą, jeśli zaniedbamy je zupełnie.

Rekordzistki: aksamitka, begonia wiecznie kwitnąca, petunia ogrodowa, pelargonia ogrodowa, portulaka, smagliczka.Czytaj także:

Rośliny balkonowe - najładniejsze i najlepsze kwiatyNajdłużej kwitnące rośliny balkonoweRosliny balkonowe o najdłuższych pędachRośliny balkonowe z mnóstwem odmianNajbardziej pachnące rośliny balkonoweZobacz także

e-ogrody na wideo

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX