Oryginalne pojemniki na kwiaty

Stare trzewiki dzięki kolorowym sznurówkom nabrały nieco świeżości. W takich butach buźki bratków wyglądają całkiem zabawnie

Stare trzewiki dzięki kolorowym sznurówkom nabrały nieco świeżości. W takich butach buźki bratków wyglądają całkiem zabawnie (fot.Shutterstock/Max G.)

Lato lubi luz i swobodę. Kwiaty w oryginalnych albo też całkiem dziwacznych pojemnikach są więc jak najbardziej na czasie. Wyglądają w nich znacznie ciekawiej niż w zwykłych doniczkach i skrzynkach.
Oryginalne pojemniki znacznie podnoszą atrakcyjność balkonowych i ogrodowych aranżacji. Niestety, zwykle są bardzo drogie. Ale i bez wydawania pieniędzy można dla kwiatów znaleźć coś specjalnego. Na lokum roślin nadaje się przecież niemal każdy przedmiot, który mieści trochę ziemi i nie rozpada się zaraz po namoczeniu. Możemy wykorzystać wszelkie starocie: miski, dzbanki, buty, koszyki, zabawki... Ważne, by choć troszeczkę podkreślić ich urok. Na przykład dobrać do nich kwiaty w podobnym lub kontrastowym odcieniu, albo na starych donicach wymalować zabawne buźki. Jeśli gadżety te nie są zupełnie szczelne, to dla kwiatów lepiej. Po ulewie lub zbyt obfitym podlewaniu wypłynie z nich nadmiar wody i roślinom nie będą gniły korzenie. Natomiast jeśli kwiaty sadzimy do naczyń zatrzymujących wilgoć, w czasie pochmurnej pogody trzeba podlewać je bardzo ostrożnie i dopiero wówczas, gdy ziemia przeschnie.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
 • Wiosenne donice pełne kolorowych kwiatów Wiosenne donice pełne kolorowych kwiatów.
 • Płócienne osłonki na donice i doniczki. Osłonka na donice wykonana z... tkaniny
 • Krzewy, drzewa i byliny w pojemnikach - sposoby na ich zimowanie
Komentarze (3)
Oryginalne pojemniki na kwiaty
Zaloguj się
 • wiolettabg

  Oceniono 8 razy -2

  Recykling praktyczny -jak spadną to się nie uszkodzą.

 • wiolettabg

  Oceniono 8 razy -2

  Jesienią ,jak znalazł a farba powinna świecić w nocy...

 • wiolettabg

  Oceniono 8 razy -2

  Taka bryka bratków to dopiero reklama ogrodnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX