Pozwolenie na wycinkę drzewa [Porada eksperta]

09.12.2013 11:00
Dąb Bartek

Dąb Bartek (Fot. Klub Gaja)

Czy urząd może odmówić pozwolenia na wycięcie starej topoli? Zygmunt Sobczak
Urząd może odmówić wydania pozwolenia, ale od tej decyzji można odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Zgodnie z art. 83 ust. z 16.4.2004 r. usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta na wniosek właściciela nieruchomości albo urządzeń przesyłowych (np. energii elektrycznej), jeśli rośliny zagrażają ich funkcjonowaniu. Bez zezwolenia można wycinać gatunki owocowe oraz okazy mające mniej niż 10 lat. W praktyce zezwolenia są wydawane na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, zagrażających bezpieczeństwu ludzi lub mienia oraz egzemplarzy obumarłych. Nie może być powodem usunięcia to, że zrzucają liście lub są za duże.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Grzybnia na powierzchni ziemi w doniczce Grudniowe zagrożenia [Kalendarz prac]
  • Późne odmiany kapusty, pora i jarmużu bez uszczerbku znoszą lekki mróz Grudzień w ogrodzie [Kalendarz prac]
  • Jak dbać o kosiarkę
Skomentuj:
Pozwolenie na wycinkę drzewa [Porada eksperta]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX