Nalewka - porady jak zrobić nalewkę

Wbrew pozorom przygotowanie nalewki nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu. Warto więc w ogrodzie posadzić krzew dzikiej róży lub aronii, by samodzielnie przyrządzić swój ulubiony trunek.
Wiele osób z zapałem przygotowuje różnego rodzaju nalewki. Nastała nawet moda na degustowanie ich w kręgu przyjaciół i prześciganie się w wyszukiwaniu coraz ciekawszych receptur. Przygotowanie takiego trunku nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości, bo trzeba poczekać na efekt kilka miesięcy. Teraz właśnie jest najlepsza pora na nastawianie tego typu mikstur. Trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad:

- Wszystkie owoce powinny być bardzo dojrzałe i zdrowe, bo nawet jeden zepsuty może zmienić smak trunku.

- Lekko zmiażdżone owoce zalewa się spirytusem rozcieńczonym z przegotowaną zimną wodą, tak aby miał 70-75%. Używajmy spirytusu tylko rektyfikowanego o znanym nam pochodzeniu. Mieszankę można dosłodzić miodem lub syropem przyrządzonym z cukru.

- Podczas kilkutygodniowej maceracji co dwa, trzy dni wstrząsamy pojemnikiem z owocami i alkoholem.

- Zlaną znad owoców nalewkę serwujemy najwcześniej po dwóch miesiącach.

Przepisy na różne nalewkie-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Ogródek ziołowy z pietruszką, macierzanką, bazylią, szczypiorkiem i aksamitkami (ich kwiaty i listki też można dodawać do potraw) Zioła na balkonie. Jak założyć ogródek ziołowy na balkonie.
  • chwasty Jadalne chwasty
  • W obszernym pojemniku nawet zwykłe odmiany pomidorów wydadzą owoce. Warzywnik na balkonie
Komentarze (1)
Nalewka - porady jak zrobić nalewkę
Zaloguj się
  • shakur123

    Oceniono 2 razy 0

    Potwierdzam, zamiast kupować zwykłą czystą lepiej poświęcić trochę czasu i przygotować sobie własny rarytas. Szczególnie jeśli posiada się działkę lub ogród i ma swoje owoce, wtedy niedość, że smaczniej to i taniej. Można nawet już dostać specjalny spirytus do nalewk i wtedy nie trzeba się aż martwić o proporcje rozcieńczania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX