?Polub czasopisma" podczas wielkiego pikniku 23 maja

Red.

Już w sobotę, 23 maja br. na Czerskiej 8/10 w Warszawie czytelnicy będą mogli spotkać się z redakcjami czasopism Agory podczas wielkiego pikniku ?Polub czasopisma". W trakcie imprezy, podzielonej na cztery strefy tematyczne, odbędą się warsztaty, spotkania, wykłady, szkolenia, degustacje, pokazy, a także konkursy. Wstęp na imprezę jest wolny.

Fot. Red

Czytelnicy, którzy przyjdą do warszawskiej siedziby Agory, swój czas będą mogli podzielić między cztery specjalnie zaaranżowane strefy tematyczne: Strefę Rodziny i Domu, Strefę Kobiety, Strefę Mężczyzny oraz Strefę Dziecka.

 

Redakcje magazynów „Magnolia" „Cztery Kąty", „Dom&Wnętrze", „Kuchnia", oraz „Ładny Dom", które będą gościć swoich czytelników w Strefie Rodziny i Domu, przygotowały porady ekspertów, m.in. architekta i stylisty wnętrz, warsztaty, m.in. z zakresu malowania ceramiki, decoupage'u, odnawiania mebli, a także wykłady o roślinach i designie.

 

Redakcje magazynów zapraszają także na spotkania ze swoimi autorami.

 

Strefa Rodziny i Domu


Będzie można obejrzeć znaną w Polsce wystawę krzeseł „Od Thoneta do Rygalika", o której będzie mówił jej autor Tomasz Rygalik, a o kuchni włoskiej opowie Tessa Capponi-Borawska. Odbędzie się również pokaz grillowania australijskiego przygotowany przez restaurację Kalaya i jej szefa kuchni Pawła Kałuskiego. Ponadto czytelnicy będą mogli wziąć udział w komentowanej degustacji win kalifornijskich, której partnerem jest organizacja California Wines-Poland. Na gości będą również czekać food trucki z burgerami, zapiekankami, pieczonymi ziemniakami, lodami i kuchnią bałkańską.

 

Pokaz florystyczny

 

W Strefie Magazynu Magnolia zapraszamy na:


 • 12.00 - 17.00, (pokazy 12.00 i 14.30).
  Pokazy układania kwiatów - dr Ewa Skutnik i dr Julita Rabiza, Katedra Roślin Ozdobnych SGGW.
 • 10.00 -18.00
  Porady i pokazy ogrodnicze - przygotowania sadzonek, pikowania siewek i badania pH gleb. Małgorzata Szymczykiewicz.
 • Porady indywidualne - rozpoznawanie chorób i szkodników roślin pod mikroskopem.  Fitopatolog - dr Hanna Masternak.
 • 10.10 - 10.55 Prelekcja na temat roślin-rarytasów
  Wiesław Gawryś, Ogród Botaniczny PAN
 • 11.00 - 17.00 - 5 pokazów
  Warsztaty malowania roślin akwarelą Anna Dąbrowska, architekt krajobrazu
 • 10.00 - 18.00 Konkurs rozpoznawania roślin

Strefa Kobiety


Magazyny „Avanti" i „Avanteen", zaproponują swoim czytelniczkom dokonanie metamorfoz podczas warsztatów z zakresu makijażu oraz stylizacji włosów z firmą Babyliss, indywidualne konsultacje ze stylistką oraz warsztaty „Zrób to sam".

 

Strefa Mężczyzny


Do której zapraszają magazyny „Logo" i „Świat Motocykli", czytelnicy będą mogli obejrzeć pokazy dronów, stuntu motocyklowego oraz jazdy na motorze, a także udzielania pierwszej pomocy. Panowie będą mogli skorzystać z usług golibrody warszawskiego salonu Barberian Academy & Barber Shop i dowiedzieć się wszystkiego o whisky podczas serii wykładów Grant's Whisky. Redakcja „Świata Motocykli" zaprosi na wystawę redakcyjnych motocykli oraz udzieli porad w zakresie wyboru własnych dwóch kółek, a redakcja „Logo" zachęci do skorzystania z najnowszych urządzeń cyfrowych, m.in. aparatów marki Olympus.

 

Strefa Dziecka


Magazyn „Dziecko",  zaproponuje swoim czytelnikom szereg wykładów i warsztatów dotyczących pielęgnacji i wychowania dzieci. Ich tematy obejmują m.in. fakty i mity na temat wychowania córki i syna, pokaz masażu niemowlęcego i noszenia dziecka w chuście, rozwój sensoryczny noworodka i małego dziecka, dieta alergika oraz pomoc w odkrywaniu talentów dziecka. Rodzice będą mogli oddać swoje pociechy w ręce doświadczonych animatorów, którzy tego dnia zaproponują różne atrakcje, m.in. zajęcia plastyczne i warsztaty decoupage'u, konkursy z nagrodami oraz warsztaty kulinarne, polegające na rozpoznawaniu smaków i zapachów.

 

Wstęp na piknik „Polub czasopisma" jest wolny.


Wszystkie informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku, która jest na bieżąco aktualizowana.

Skomentuj:

?Polub czasopisma" podczas wielkiego pikniku 23 maja