Ogrody czytelników: pomysłowy ogród Beaty

4.5 - arowy ogród jednej z naszych czytelniczek, to prawdziwa skarbnica pomysłów. W każdym zakątku przykuwają uwagę pomysłowe rozwiązania, a całości dopełnia bujna zieleń pielęgnowana z prawdziwą troską.

"Zawsze marzyłam, aby mieć ogród typowo rekreacyjny, wyjść z domu i zaszyć się w zieleni, z dala od ulic, stworzyć swój własny świat. Dzieło mojej pracy ma już 7 lat. Zaczynałam od pustego pola, zaniedbanego i zarośniętego. To miejsce upatrzyłam sobie dwa lata wcześniej. Nikt tam nic nie robił i wszystko stało odłogiem. Chodziłam tamtędy i przyglądałam się nabierając pewności, że może sobie poradzę, jeśli w końcu zdecyduję się na zakup. No i stało się. Przerażenie znikło i pojawiła się siła, by podjąć wyzwanie".

 

Prace nad ogrodem zaczęły się od równania terenu, sadzenia drzew i siania trawy. Nie obyło się bez ciągłych zmian, testowania nowych rozwiązań, a wszystko w zawrotnym tempie. By spełnić swój wymarzony cel, pani Beata spędzała na działce całe dnie.

 

"Nie czułam zmęczenia, tylko coraz więcej siły. Brakowało mi dnia, bo pomysł gonił pomysł. Po pewnym czasie zaczęłam sadzić drzewka owocowe, posadziłam truskawki w doniczkach, poziomki, pomidory w dużych donicach. Teraz mam ogród rekreacyjny z zachcianką na owoce".

 

Ogród to wymagające hobby. Wie o tym dobrze pani Beata, która by zrealizować swoje pomysły, musiała nauczyć się obsługiwać wiertarkę i piłę ręczną. Dzięki temu może dać upust swoim artystycznym pasjom i tworzyć nowe ozdoby ogrodowe. Swoje pomysły czerpie też z Internetu - znalezione tam rozwiązani stara się jednak udoskonalać i nadać im osobisty ton.

 

"Uwielbiam starocie i w związku z tym zrobiłam sobie kącik starych narzędzi, odwiedzam też złomowisko, sporo rzeczy dostaje od znajomych. Wszyscy wiedzą, że nie ma dla mnie innego prezentu, z którego się ucieszę, tak jak ze starej kłódki czy starych grabi. Jestem dumna z całego ogrodu. I sama czasem nie wierze, że dokonałam to własnymi rękami. Jedni marzą o wczasach zagranicą, a ja nie mogę się doczekać następnego dnia, kiedy pójdę na działkę i odpocznę w swojej zieleni".

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

 

*Ogrody czytelników to nowy cykl redakcyjny, w którym pokazywać chcemy ogrody, balkony i inne zielone zakątki naszych czytelników. Chcesz pokazać swój ogród? Pisz na adres e-ogrody@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (32)
Ogrody czytelników: pomysłowy ogród Beaty
Zaloguj się
 • Gość: a.

  Oceniono 26 razy 20

  Wiele rozwiązań jest godnych polecenia,
  np zbieranie deszczówki, świetna ścieżka i patio, bramka z pnączem i panele w pnaczach-to jest rewelacja. Osobiście uwielbiam pnącza. Wszelkie kompozycje roślinne, czy to w doniczkach, czy na rabatach widać, że są przemyślane. Trawnik bardzo ładnie utrzymany, i ładnie odcięty od rabatek. A tuje w szpalerze- przyciąć, lub wymienić, bo chyba zmarniały...
  Ale poza tym, to niestety jest tam graciarnia:-/ Za dużo tego dobrego...O ile czajnik, stare konweki czy kanka może się przydać, widły, mogą być ozdobnie ustawione i nadal są przedmiotem użytkowym, tak np. roli żelazka w ogrodzie nie rozumiem. I te stare buciory:-/
  Nie mówię "nie" starociom, ale na tak małej przestrzeni trzeba naprawdę trzymać rękę na pulsie, inaczej zrobimy składzik staroci, a nie, coś co ma nam zdobić przestrzeń.

  Pozdrawiam właścicielkę zielonego zakątka, stare jest piękne (o ile potrafimy utrzymać nasze zbieractwo w ryzach) a zielone jeszcze piekniejsze.

 • Gość: ika

  Oceniono 22 razy 16

  A mi sie wydaje, ze za duzo tych zelaznych rupieci.

 • Gość: Mira

  Oceniono 20 razy 14

  Z szacunkiem ale to graciarnia. Pomysł ciekawy, jednakże za dużo, za dużo tego

 • Gość: gaja

  Oceniono 9 razy 7

  bardzo intersujące pomysły,mam działkę z odzysku starą i zaniedbaną i pewnie wykorzystam u siebie coś z tego ogrodu,gratuluję Smiałych rozwiązań

 • Gość: Paweł

  Oceniono 8 razy 6

  Tu zatrzymał się czas.Pięknie Pani to zorganizowała.Dech mi zapiera patrząc na narzędzia których wieki temu używano w moim domu,wrociły mi wspomnienia i będę zaglądał tu cześciej.Pozdrawiam serdecznie.
  Paweł

 • Gość: Pati

  Oceniono 8 razy 6

  Super sprawa taki zakątek!Ja też zaczęłam zbierać stare narzędzia.Pozdrawiam serdecznie !
  Pati

 • Gość: Małgosia

  Oceniono 12 razy 6

  Jestem zachwycona pomysłem zbierania starych narzędzi,gratuluje pomysłu!

 • Gość: Gibon

  Oceniono 9 razy 5

  STARE JEST PIĘKNE!

 • Gość: Krysia,Krystyna

  Oceniono 4 razy 4

  Oglądałam zdjęcia pani działki i muszę przyznać że jest tam wszystko wypielęgnowane i zadbane,gratuluje pieknej działki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX