Ogród różany na dachu bloku. Taras w różach

Tekst i zdjęcia: roza-ogrody.com.pl
28.06.2017 12:53
A A A
Wypoczynek wśród roślin na tarasie - czego chcieć więcej?

Wypoczynek wśród roślin na tarasie - czego chcieć więcej? (Wypoczynek wśród roślin na tarasie - czego chcieć więcej?/Fot.: roza-ogrody.com.pl)

W warszawskiej dzielnicy Włochy na dachu jednego z niskich dwupiętrowych apartamentowców powstał podniebny ogród słodko pachnący różami.
Zobacz zdjęcia (9)
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • avatar

  tajemniczy_klient

  Oceniono 6 razy 4

  Zdjęcia dołączone do tej reklamy zaprzeczają tekstowi. Zastosowano rozwiązania niebezpieczne dla otoczenia i sprzecznie z technologią wykonania. Dodatkowo zamiast optycznego powiększenia przestrzeni uzyskano jej pomniejszenie.

 • avatar

  awe26

  Oceniono 3 razy 3

  Z perspektywy osoby, która od 15 lat eksperymentuje z roślinami na tarasie 40m2 (3 piętro)...
  Jak często wymienia się ziemię w tych dość małych drewnianych pojemnikach, dodatkowo pomniejszonych warstwą styropianu? Woda z tych pojemników wycieka bezpośrednio na taras, czy są uszczelnione tak, że w przypadku dużych opadów tworzy się w nich jezioro? Ile sezonów ma za sobą ten taras? Czy może te zdjęcia to prezentacja bezpośrednio po przywiezieniu roślin od ogrodnika i wsadzeniu do pojemników? Z mojego doświadczenia... Róże, lawenda, trawy ozdobne i wiele innych pokazanych tu roślin ma niewielkie szanse aby przetrwać dłużej niż 3-5 lat... Za małe pojemniki, przemarzanie etc... Wysypanie części tarasu kamyczkami - poezja bezmyślności - fajnie będzie się spomiędzy tych kamyczków wyciągało listki, płatki kwiatów, tudzież ziemię... Przy tej ilości roślin praktycznie codziennie można zamiatać taras i zawsze na ziemi są jakieś "resztki" roślin...
  Ale jeśli nie myśli się o aspektach praktycznych, eksploatacji i o tym aby co 2-3 lata nie trzeba było wymieniać ziemi i roślin to przyznam, że sympatycznie to wygląda... Z perspektywy 15 lat doświadczeń z roślinami na tarasie... hmm... projektował to ktoś, kto nie ma pojęcia o uprawie roślin w pojemnikach i eksploatacji tarasu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE