Pomysłowe doniczki

Opatrzyły Ci się już sztampowe dostępne w sprzedaży, ceramiczne, drewniane czy plastikowe doniczki i osłonki na kwiaty balkonowe i doniczkowe? Podpowiadamy jak szybko i tanio zmienić je na modne i oryginalne.
Torebka na prezenty przysłania mało efektowną doniczkę. Torebka na prezenty przysłania mało efektowną doniczkę. Fot. Flora Press Flora Press

Torebka na prezenty w roli doniczki

Jeśli po ostatnich urodzinach zostały Ci niepotrzebne dekoracyjne torebki po prezentach, nie wyrzucaj ich. Wybierz tę która pasuje Ci do wnętrza i umieść w niej roślinę w mało atrakcyjnej osłonce.

Rozmaryn i paproć zanokcica Rozmaryn i paproć zanokcica Fot. Flora Press Flora Press

Oldschoolowe pojemniczki w roli doniczki

Stylistyka nadruków na starych puszkach po kawie czy herbacie jest na prawdę wyjątkowa. Jeśli zostały Wam jakieś oryginalne pamiątkowe puszki po zeszłych pokoleniach to warto posadzić w nich ukochane rośliny. Najlepiej ustawić je w grupce by wzmocnić efekt. W takim opakowaniu ładnie będzie wyglądała paproć zanokcica i formowany rozmaryn.

Doniczki z difenbaciami Doniczki z difenbaciami Fot. Flora Press Flora Press

Z gazetowym ornamentem

Dieffenbachia pochodzi z Brazylijskich lasów tropikalnymi uprawiana jest już od 150 lat. Nazwa rośliny pochodzi od cesarskiego ogrodnika, który uprawiał ją na Wiedeńskim dworze. Najczęściej hodowanymi gatunkami są Difenbachia seguine oraz Dieffenbachia amoena. Bardzo prostym i ciekawym pomysłem na podkreślenie ich urody jest ozdobienie doniczek wycinankami z porannej gazety.

Metalowa emaliowana doniczka z rozchodnikiem Metalowa emaliowana doniczka z rozchodnikiem Fot. Shutterstock

Doniczka z konewki

Jeśli masz zbędną kolorową konewkę to wystarczy, że wstawisz w nią kwitnący rozchodnik. Taka kompozycja ożywi każde wnętrze.

Cebulki hiacyntów - róże odmiany Cebulki hiacyntów - róże odmiany Fot. Shutterstock

Hiacynty w wazonie

Wykorzystajmy dekoracyjne korzenie hiacynta. Jeżeli wstawimy do napełnionego wodą wazonu cebulkę hiacynta to w szybkim czasie będziemy mogli się cieszyć srebrzystymi niteczkami korzeni.

Palma domowa wdoniczce Palma domowa wdoniczce Fot. Flora Press Flora Press

Doniczka w pudełku śniadaniowym

Ubierzmy nasze palmy w coś szykownego. Kolorowe pudełka śniadaniowe to dobry wybór. Tańsza opcja, ale też bardziej pracochłonna to pudełko do butach obklejone ciekawą tapetą lub papierem prezentowym.

Zamiokulkas Zamiokulkas Fot. Flora Press Flora Press

Doniczki z form na mufinki

Małe doniczki z młodymi zamiokulkasami wstawiamy do kolorowych tekturowych pudełek i całość umieszczamy w  spłaszczonych papilotach do ciastek. Górne pędy związujemy kolorowymi wstążkami.

Rozchodnik w wiklinowych chochlach Rozchodnik w wiklinowych chochlach Fot. Shutterstock

Zgrabny duet

Wystarczy kupić dwie wiklinowe chochle i przybić do nich takerem kawałek siatki lub materiału tworząc kieszonkę w której możemy umieścić doniczkę. Te doniczki pięknie będą wyglądać na ścianie z rozchodnikami.

Megapodwieczorek. Wiklinowa filiżanka bez trudu pomieści kępę lawendy. Megapodwieczorek. Wiklinowa filiżanka bez trudu pomieści kępę lawendy. Fot. Shutterstock

W wiklinowej filiżance

Wiklinowa filiżanka bez trudu pomieści kępę lawendy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Pomysłowe doniczki
Zaloguj się
  • Gość: ewacherlohn@wp.pl

    Oceniono 4 razy 4

    Propozycje wykorzystanie kartonów, papieru , gazety jest niepraktyczny - kiedyś próbowałam i...... kolorowa bibułka farbowała, kartony rozmokły. W czasie podlewania trudno uniknąc " chlapania na doniczkę" co pozostawiało brzydkie plamy. Torba na prezenty również jest najlepsza propozycją. Donicę musimy odpowiednio dobrać do całości wnętrza. Zawiodły mnie propozycje przedstawione na zdjęciach. Proponuje wykorzystać np, wazy do zup z niekompletnych serwisów stołowych , do mniejszych kwiatów sosjery, stare garnki , klosze do lamp!!!! w których można zrobic piękne kompozycje a nawet je zawiesić!!!! Pomysłów jest wiele - najtańszy i najprostszy to kobiałka na truskawki!!!!! oj pomysłów jest wiele - ale odradzam papier i gazety - sprawdzają się przy sztucznych kwiatkach ale czy takie kwiaty chcemy w naszym mieszkaniu?????

  • Gość: m.

    0

    ale ta lawenda to chyba jest sztuczna...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX