Najpiękniejsze choinki. Świąteczne drzewka 2011

Choinki to powód do dumy każdego miasta, są zawsze pięknie ubrane, ozdobione kolorowymi lampkami. Zobaczcie przegląd drzewek świątecznych  z całego świata.
1 Choinka na pl. Zamkowym w Warszawie Choinka na pl. Zamkowym w Warszawie Fot. Jacek Łagowski / Agencja G

Choinka na pl. Zamkwym w Warszawie 2011

Trzeciego Grudnia warszawiacy tłumienie zebrali się na placu Zamkowym by podziwiać oficjalne zapalenie światełek na świątecznej choince. Uroczystości towarzyszyły wybuchy fajerwerków, latający Mikołaj i koncerty gwiazd.

2 Choinka w Rio de Janeiro, Brazylia 2011 Choinka w Rio de Janeiro, Brazylia 2011 AP Photo/Felipe Dana

Choinka na wodzie w Rio de Janeiro, Brazylia

Aż 85 metrów ma świąteczne drzewko w Rio de Janeiro, w Brazylii. Odpalenie światełek odbyło się już 26 listopada 2011. Otwarcie uświetnił długi, spektakularny pokaz sztucznych ogni.

 

www.youtube.pl

3 Nowojorska choinka mierzy ponad 22 metry Nowojorska choinka mierzy ponad 22 metry Fot. Charles Sykes AP

Choinka na Rockefeller Center w Nowym Yorku, Stany Zjednoczone

Także Nowy York ogarnęła świąteczna atmosfera. W ostatnią środę na Rockefeller Center najsłynniejsza choinka zabłysła tysiącami światełek. Świąteczny świerk ma 22 metry wysokości. Aktorka, Olivia Wilde zaprezentowała zamieszczoną na czubku drzewa gwiazdkę zbudowaną z 25 tysięcy kryształów. Firma Swarovski już po raz ósmy wykonała gwiazdkę na szczyt tego świątecznego drzewka.

Actress Olivia Wilde unveils the Swarovski Star for the 2011 Rockefeller Center Christmas Tree on Wednesday, Nov. 16, 2011 in New York. (AP Photo/Evan Agostini)SLOWA KLUCZOWE:Half-Length

AP/Evan Agostini

4 Choinka na Square Trafalgar, przed Galerią Narodową. Londyn 2011. Choinka na Square Trafalgar, przed Galerią Narodową. Londyn 2011. AP Photo/Matt Dunham

Choinka na Tafalgar Square w Londynie, Wielka Brytania

W centrum Londynu, na Tafalgar Square stanęła tradycyjnie świąteczna choinka. Drzewko jest darem od mieszkańców Oslo. Jest to wyraz wdzięczności za pomoc jąka Anglia udzieliła Norwegii w czasie Drugiej Wojny Światowej. Tradycja ta kultywowana jest od 1947 roku.

5 Świecąca choinka w stolicy Bejrutu. Lebanon 2011. Świecąca choinka w stolicy Bejrutu. Lebanon 2011. AP/ REUTERS/ Cynthia Karam

Choinka w centum Bejrutu, Liban

W tym roku uroczystego włączenia kolorowych światełek świątecznego drzewka dokonała libańska piosenkarka pop Nancy Ajram. Na choince stojącej w centrum Bejruru można przeczytać życzenia "Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku" w 3 językach Angielskim, Francuskim i Arabskim.

 

6 Choinka przed Białym Domem w Waszyngtonie 2011. Choinka przed Białym Domem w Waszyngtonie 2011. AP Photo/Pablo Martinez Monsivais

Choinka świąteczna przed Białym Domem w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone

Tradycyjnie przed Białym Domem w Waszyngtonie również rozbłysły świąteczne światła. Choinka ustawiana jest w tym miejscu od 1923 roku. W tym roku jest to 8 metrowy świerk niebieski z Colorado. Uroczystości towarzyszyli oczywiście prezydent Barack Obama z żoną Michelle.

 

 

7 Choinka w Seulu 2011 Choinka w Seulu 2011 REUTERS/Kim Hong-Ji

Choinka w Seulu, Korea Południowa

Odpaleniu światełek na choince w Seulu towarzyszyły śpiewy kościelnego chóru.


8

Choinka na ryku we Wrocławiu

Lampki na choince we Wrocławiu zabłysły 25 listopada, tego samego dnia odbyło się otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 2011. Choinkę złożono na miejscu z trzech dużych części. Będzie ona zdobić Wrocławski Rynek do początku lutego 2012.

Komentarze (3)
Najpiękniejsze choinki. Świąteczne drzewka 2011
Zaloguj się
 • Gość: Olka Chłopik

  0

  to jest super tak jak ja jestem super a ja jestem bardzo super

 • Gość: glinianka0

  0

  no

 • wiesialuka

  0

  Warszawska choinka najładniejsza, ponieważ najładniejsza, i ponieważ nasza ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX