Formy i wyposażenie ogrodów zimowych

Fot. gracja.cieszyn.pl

Ogród zimowy może być "przyklejonym" do domu pawilonem lub integralną częścią budynku. Może też być zabudowanym balkonem lub tarasem. Rozwiązań jest wiele, oczywiście najtańsze są te z katalogów.

Ogród można zbudować na planie kwadratu, prostokąta lub wielokąta, nadając mu prostą formę z jednospadowym dachem, albo też zdecydować się na bardziej skomplikowane kształty i łamany dach.

Można go "zawiesić" na wysokości drugiej kondygnacji (np. nad garażem) lub wybrać piętrowy model. Ogród musi pasować do bryły domu, a jego powierzchnia nie może być mniejsza niż 10m2 (choć pełen komfort zapewnia 15-25 m2).

Uwaga! Pozwolenie na budowę oranżerii o powierzchni mniejszej niż 25m2 nie jest wymagane. Wystarczy zgłoszenie w starostwie powiatowym.

Łukowaty kształt ścian i ich lekkie pochylenie pozwala lepiej wykorzystać promienie słońca

Czytaj więcej o kształtach i wyposażeniu ogrodów zimowych

Zobacz jeszcze raz
Komentarze (6)
Zaloguj się
  • avatar
  • avatar

    m.paprot

    Oceniono 2 razy 0

    zdecydowałem się na taki ogród i wybrałem firmę Maria ogrody-zimowe.org Trochę roboty przy tym było, wybranie projektu, budowa konstrukcji. Ale mimo to szybko i sprawnie poszło. W zimę fajnie jest sobie wejść z kubkiem gorącej kawy i podziwiać przez wielkie okna widoki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX