Projekty balkonów. Metamorfoza balkonu

Masz balkon, ale nie masz pomysłu jak go urządzić? Zobacz, jak bardzo można go odmienić i sprawić, by stał się oazą zieleni. Spraw sobie namiastkę wakacji w domu!

Zobacz jak można odmienić balkon. Zainspiruj się

Balkon może być istną oazą zieleni, odzwierciedleniem wakacyjnych klimatów

Widok balkonu przed zmianami

Ten balkon mimo, że dość przestronny, przez długi czas nie zachęcał do odpoczynku. Jego właściciele marzyli o aranżacji rodem z tropikalnych klimatów przypominających wakacje.

Na słonecznym balkonie dobrze czują się oleandry. Pamiętajmy tylko, że lubią również wilgoć Na słonecznym balkonie dobrze czują się oleandry. Pamiętajmy tylko, że lubią również wilgoć Fot. www.balkonovo.pl

Widok po zmianach

Dzięki wysokim roślinom w efektownych donicach-osłonkach zyskał naprawdę wiele! Jeśli balkon jest mocno  nasłoneczniony, będzie na nim też odpowiednie miejsce dla oleandrów. Pamiętajmy jednak, że lubią nie tylko słońce, ale i dużo wilgoci w ziemi. Codzienne podlewanie należy więc wpisać do swoich obowiązków.

 

Roślin po zakupie nie przesadzamy lecz wraz z doniczką wstawmy do ozdobnych donic - osłonek. Dzięki temu nie potrzeba już przynosić na balkon worków z ziemią, a przede wszystkim ułatwi nam to sezonową przeprowadzkę roślin do domu. Oleandrom najlepiej będzie od jesieni do wiosny na chłodnej klatce schodowej.

Widok przed

W etapie pośrednim wyposażono balkon w wygodne meble. Wszak one są podstawą wypoczynku. Jednak wciąż balkon nie był oazą

Jukki na balkonie Jukki na balkonie Fot. www.balkonovo.pl

Widok balkonu po zmianach

Rośliny. To one głównie nadały styl balkonowej aranżacji. Warto umieścić w donicach coś mniej opatrzonego niż tuje. Skoro miał być gorący klimat, wybrano jukki. Jesienią będzie trzeba je co prawda zabrać do mieszkania, ale przecież nasze domowe wnętrze tylko na tym zyska.

Jukki na balkonie w wysokich donicach - osłonkach nawiązujących do faktury mebli Jukki na balkonie w wysokich donicach - osłonkach nawiązujących do faktury mebli Fot. www.balkonovo.pl

Widok balkonu po zmianach

Donice-osłonki nawiązują do faktury mebli.

Nastrój upalnego lata wzmocnią jeszcze starannie dobrane dodatki. Poduszki w kolorze limonkowej zieleni wprowadzają ożywczy barwny akcent.

Drobne dodatki - kwiatek na stole Drobne dodatki - kwiatek na stole Fot. www.balkonovo.pl

Widok balkonu po zmianach - dodatki

Roślina na stoliku potęguje wakacyjny klimat.

Postarajmy się zachować konsekwencję w wyborze gatunku i nie decydujmy się na kwiatki rosnące w naszych ogrodach. Oryginalna w formie roślina pochodząca z tropików podkreśli odmienny styl balkonowej aranżacji.

Dodatki na balkon Dodatki na balkon Fot. www.balkonovo.pl

Widok balkonu po zmianach - dodatki

Wymienne dodatki

Ozdobna świeca w szklanym naczyniu z pewnością sprawdzi się wieczorem. Lepiej jednak nie zostawiać jej tam na dzień. W promieniach słońca po prostu się zdeformuje.

 

 

Iwona Dąbrowska

www.balkonovo.pl

Więcej o:
Komentarze (5)
Projekty balkonów. Metamorfoza balkonu
Zaloguj się
 • Gość: takjakby

  0

  ekskluzywnie? hehehehe

 • jatomi

  0

  wystaw taboret z kuchni (krzesło z salonu za szerokie) możesz pomalować go na zielono (będzie klimat roślinny )

 • Gość: ma

  0

  rzygacz :D

 • Gość: vika

  0

  to chyba masz rzygownik a nie balkon

 • herbacianna

  0

  No, tak..Wygląd takiego balkonu wygląda ekskluzywnie..Bo parametry balkonu na to pozwalają. A co zrobić, kiedy ja mam balkon dł.5m, a szer,65 cm?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX