Dracena wonna

Dracena wonna Fot. Wikimedia commons/Taken by Fanghong

Podziel się

Gdy kupimy ją jako jednopędową, równomiernie ulistniona roślinę, dorasta do około 1,2 m. Czasem sprzedawana jest w formie drzewka na pniu z kilkoma pędami (jak popularne juki) i wtedy wolniej rośnie. Jej długie (30-45 cm) liście miękko przewisają. Najładniejsze są u odmian o pasiastych wzorach na blaszkach.

Roślinę ustawiamy w odległości 1-2 m od okna, jednak raczej nie na nasłonecznionym parapecie. Podlewamy, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie.

 

Dracena wonnaFot. Wikimedia commons/KENPEI

Komentarze (4)
7 roślin dla zapracowanych
Zaloguj się
 • avatar

  amoniak2

  Oceniono 3 razy 3

  Sprawdzone bardzo odporne rośliny:
  1. zamiokulkas
  2. hoja
  3. szaflera
  3. drzewko szczęścia
  Takie gnniotsa nie łamiotsa wszystko wytrzymają byle nie przelać :).

 • Maria Liska

  0

  Moja aspidistra rosła jak na drożdżach około 17 lat, niczym nie zasilana (zwłaszcza ciemnym piwem, jak ktoś radzi), podlewana tylko, gdy ziemia była sucha, liście odkurzałam miękką, wilgotną ściereczką, stała w kącie ciemnego pokoju. Nowe listki prosto z ziemi wyrastały w kształcie spiralek i rozwijały się w gładki, duży liść. Po około 10 latach zakwitła, dla mnie niespodziewanie żółtymi kwiatkami o średnicy około 5 cm przyrośniętymi do podłoża. Potem była moja przeprowadzka, roślinę oddałam komuś tam - a teraz tęsknię! W sklepie ogrodniczym powiedziano mi, że jej liście służą niekiedy jako element wiązanek kwiatowych... Szkoda, będę jej szukać.

 • avatar

  Gość: miłośniczka grubosza

  0

  A ja mam straszny problem z gruboszem. Rósł sobie pięknie, ale w zeszłym roku zaatakował go jakiś szkodnik (białe niteczki, kuleczki). Po tym ataku odpadło mu kilka "konarów". Pozostałe niby odrosły, ale nie jest już taki piękny. Przez ten rok słabo się rozrastał, co chwilę wyrastają mu takie korzonki koło listków. Ostatnio znowu się zbuntował i zaczął więdnąć. Czy ktoś wie o co mu chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE