Projekty balkonów. Przygotuj balkon na wiosnę

Zobaczcie propozycje aranżacji balkonów
Balkon wypoczynkowo-rekreacyjny Balkon wypoczynkowo-rekreacyjny Fot. www.balkonovo.pl

Balkon - miejsce wypoczynku dla rodziców i dla dzieci

Ten balkon znajduje się na parterze od południowej strony. Dzięki sąsiedztwu drzew nie jest zbyt mocno nasłoneczniony.

Właściciele - małżeństwo z małymi dziećmi - chcieli mieć na nim kącik do wypoczynku i rekreacji, osłonięty przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

 

Projekt balkonuFot. www.balkonovo.pl

Posadzka na balkonie została przykryta częściowo sztuczną trawą, a częściowo  drewnianym podestem, na którym latem można stawiać mały basenik dla dzieci.

Właścicielom zależało również, żeby rośliny nie były zbyt absorbujące i dobrze radziły sobie w warunkach panujących na balkonie. W skrzyniach posadzono więc kosodrzewinę jako zielone tło dla kwiatów, winobluszcz pięciolistkowy wspinający się po drabince, który jesienią pięknie przebarwia się na czerwono i wrzośce, które cieszą oczy kolorami aż do zimy. Wiosną w ich miejsce pojawiają się kwiaty sezonowe. Na balkonie rośnie również morwa szczepiona na pniu.

Projekt pracowni balkonovo.pl

Balkon ze skrzyniami i donicami, kratka do wspinania się roślin. Balkon ze skrzyniami i donicami, kratka do wspinania się roślin. Fot. www.mojprojektogrodu.pl

Słoneczny balkon średniej wielkości

Ten balkon o powierzchni około 10 m2 położony jest od strony południowej, na piątym piętrze w bloku wielorodzinnym. Kształtem zbliżony jest do prostokąta o zaokrąglonych rogach. Właściciele chcieli mieć balkon wśród zieleni, osłonięty przed wzrokiem sąsiadów. Dlatego po prawej stronie zamontowane zostały trzy ażurowe panele drewniane, mające na celu osłonięcie od sąsiada, lecz nie całkowite odgrodzenie się. Po lewej stronie umieszczono panele drewniane.

 

Skrzynie balkonowefot. www.mojprojektogrodu.pl

 

Niezbyt atrakcyjne płyty wypełniające miejsca pomiędzy słupkami barierki balkonowej zostały przykryte matą wiklinową.

 

projekt balkonuFot. www.mojprojektogrodu.pl

Skrzynki balkonowe obsadzone wrzosamiFot. www.mojprojektogrodu.pl

 

W drewnianych pojemnikach posadzono m.in.: sosnę bośniacką 'Schmidtii', bukszpan wieczniezielony, żurawki, funkię (znoszącą nasłonecznienie), bluszcz pospolity, który pnie się po kratkach przymocowanych do pojemników oraz cis pospolity w odmianie 'Fastigiata Aurea' i Jałowiec rozesłany 'Nana' zaszczepiony na pniu. Na wprost drzwi balkonowych w atrakcyjnej donicy z włókna szklanego posadzony został Cyprysik Lawsona (bonsai), który jest ozdobą balkonu przez cały sezon.

Godnym polecenia rozwiązaniem wykorzystanym na tym balkonie są donice samonawadniające, w których uzupełnia się wodę raz na kilka tygodni - dzięki nim rośliny wytrzymują nawet krótki urlop właścicieli.

Projekt pracowni Mój projekt ogrodu

Taras z miejscem do odpoczynku Taras z miejscem do odpoczynku Fot. www.mojprojektogrodu.pl

Duży taras

Ten taras o powierzchni około 26 m2 ma nieregularny kształt. Znajduje się w bloku na 4-tym piętrze i usytuowany jest od południa. Nawierzchnia została wykonana przez dewelopera z luźno ułożonych płyt betonowych tak, by szybko odprowadzały deszczówkę. Właściciele chcieli mieć na tarasie miejsce do odpoczynku wśród roślin niewymagających, wolno rosnących i wytrzymałych na nasłonecznienie. Do wykończenia tarasu zastosowano naturalne materiały drewniane komponujące się z wnętrzem salonu.

 

Rośliny w skrzynkach balkonowychFot. www.mojprojektogrodu.pl

 

W drewnianych skrzyniach posadzono m.in.: Żywotnik zachodni 'Brobeck Tower', Świerk biały 'Alberta Globe', Berberys Thunberga 'Bagatelle', Bukszpan drobnolistny, Golteria pełzająca, a wszystko to uzupełnione zostało kwiatami cebulowymi, a dokładniej tulipanami i hiacyntami kwitnącymi wiosną.

Projekt pracowni Mój projekt ogrodu

Aranżacje balkonów. Balkon w czerni Aranżacje balkonów. Balkon w czerni Fot. www.balkonovo.pl

Balkon w czerni

W aranżacji balkonów i ogrodów najważniejszy jest pomysł. Aby balkon stał się dodatkowym salonem warto wyposażyć go w wygodne meble, a kolory i zastosowane materiały powinny nawiązywać do tych użytych we wnętrzach.

 

Balkon w czerni, aranżacje balkonówFot. www.balkonovo.pl

 

W tej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji konsekwentnie powtarza się kolor czarny. Ciemne donice eksponują geometryczne kształty roślin, które zdobią balkon jak rzeźby.

Projekt pracowni balkonovo.pl

Balkon na wiosnę Balkon na wiosnę fot. alvhemmakleri.se

Prosty sposób na balkon

Wyposażenie balkonu nie musi być bardzo wystawne. Ważne, by miało charakter i pomysł. Skrzynki po owocach mogą służyć za półkę pod kwiaty i schowek na drobiazgi - doniczki lub konewkę.

 

Mały balkon w bieli. Projekty balkonówmylittlewhitehome.blogspot.com

 

Warto konsekwentnie przestrzegać tonacji kolorystycznej zarówno w kwiatach, jak i dodatkach - kolorach mebli, poduszek, donic.

Jeśli balkon jest mały - każdy centymetr przestrzeni jest cenny. W takiej sytuacji najlepsze są donice i skrzynki wiszące na barierkach a nawet na ścianie domu.

Konkurs

Więcej o:
Komentarze (3)
Projekty balkonów. Przygotuj balkon na wiosnę
Zaloguj się
 • studzi

  0

  Polecam maty wiklinowe i trzcinowe sklep www.mata-wiklinowa24.pl

 • studzi

  0

  Polecam maty wiklinowe i trzcinowe . Dobry sklep www.mata-wiklinowa24.pl

 • samiamidi123

  0

  Jeśli szukasz oryginalnych zestawów mebli ogrodowych zajrzyj tutaj na www.mebloteka.pl/zestawy-mebli-ogrodowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX