Wyhoduj sobie balkon: przewodnik ogrodniczy dla początkujących

Ogród dla początkujących

Ogród dla początkujących (Fot. ShopAlike)

Wiosna to czas, gdy znowu cieszymy się słońcem, a świat pokazuje swoją bardziej kolorową twarz. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, korzystając z tego, co matka natura ma nam do zaoferowania. Niektórzy z nas idą o krok dalej i sami tworzą swoje zielone oazy.

Szczególnie w miastach coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszy się zjawisko tzw. urban gardeningu. Polega ono na przemienianiu opuszczonych i zaniedbanych działek w ogrody i małe farmy, a tym samym przywracaniu ich lokalnym społecznościom. Według raportu brytyjskiej firmy badawczej Mintel ponad 52% właścicieli mieszkań wykorzystuje rośliny do zwalczania zanieczyszczeń. Urban gardening to jednak nie tylko ważna funkcja społeczna czy działanie proekologiczne, to także wkład w rozwój weganizmu. Raport agencji badawczej MORI potwierdza wzrost liczby wegan w Wielkiej Brytanii o 360% w ciągu ostatnich 10 lat.

Twoja zielona oaza

Żeby jednak cieszyć się pozytywnym wpływem, jaki wywierają na nas rośliny, nie musisz od razu przekopywać całej działki i zamieniać jej w park. Na początek wystarczy, że weźmiesz się za swój balkon. I co ważne, nie będziesz potrzebować ani wielkiej przestrzeni, ani pieniędzy, ani nawet szczególnych umiejętności. Musisz zainwestować jedynie odrobinę swojego czasu (no i może jeszcze trochę kreatywności), by wkrótce cieszyć się własnymi kwiatami, smakować własne warzywa czy zioła. Czy to nie brzmi wspaniale?

A co najważniejsze, będziesz mógł się tym chwalić wśród koleżanek i kolegów mieszczuchów.

Przewodnik ogrodniczy dla początkujących

Zespół Shopalike.pl postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy na myśl o grzebaniu w ziemi dostawali dotąd ataków paniki. “Wyhoduj swój balkon” to podstawowa instrukcja, jak stworzyć ogród na balkonie, pomyślana dla tych, którzy w temacie zieleni są całkowicie zieloni.

W 4 krokach wyjaśniono:

-      Jakich narzędzi użyć? (choć de facto nie potrzebujesz żadnych);

-      Jakie rośliny dla początkujących wybrać (zioła, warzywa i kwiaty) - wraz ze wskazówkami dotyczącymi nasłonecznienia i podlewania;

-      Jak je posadzić;

-      Jak dzięki DIY sprawić, by twój balkon wyglądał jeszcze ładniej.


A więc nie ma chwili do stracenia! Czas się pobrudzić!

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Pod koronami palm, takich jak: Pritchardia, Licuala, palma kokosowa, a także bambusów i dracen rozrosły się anturia, kalatee, stromante i inne tropikalne gatunki. Miejska palmiarnia w Gliwicach
  • Miejskie drzewo CityTree. Mech pożerający smog. Jest tak samo wydajny jak 275 drzew
  • W tym słoju  pomiędzy kawałkami kory i kamykami zadomowiły się mchy oraz cis. Las zamknięty w szkle
Skomentuj:
Wyhoduj sobie balkon: przewodnik ogrodniczy dla początkujących
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX