Najlepsze rośliny do sypialni

Sansewieria (wężownica). Numer jeden w sypialni! W nocy produkuje wyjątkowo duże ilości tlenu. Ponadto jest idealna dla zapracowanych - całkiem nieźle znosi suche, zanieczyszczone powietrze, a także nawet miesięczny brak wody i światła! Najlepiej rośnie w temperaturze 20-25 st. C. Nie toleruje jedynie zalania i częstego przesadzania.

Sansewieria (wężownica). Numer jeden w sypialni! W nocy produkuje wyjątkowo duże ilości tlenu. Ponadto jest idealna dla zapracowanych - całkiem nieźle znosi suche, zanieczyszczone powietrze, a także nawet miesięczny brak wody i światła! Najlepiej rośnie w temperaturze 20-25 st... (Fot. Pixabay.com.CCO)

Czy wiesz, że istnieją rośliny, które ustawione w sypialni pomogą ci wypoczywać? Najwyższy czas się z nimi zapoznać!

Zapewne pamiętasz ze szkoły zasadę fotosyntezy: pod wpływem światła, czyli w dzień, rośliny pobierają z powietrza szkodliwy dwutlenek węgla, a wytwarzają tlen, natomiast nocą zabierają tlen z powietrza, a wydzielają dwutlenek węgla.To dlatego nie zalecano ustawiania doniczek z kwiatami w sypialniach. Ale istnieje pewna grupa roślin, w których zachodzi tzw. fotosynteza odwrócona, czyli w nocy produkują one tlen i pochłaniają CO2, ale także niebezpieczny dla człowieka aceton, benzen oraz formaldehyd. Obecność tych właśnie roślin w sypialni dotleni pomieszczenie, zapewniając zdrowy i odprężający sen. Mówiąc krótko - pozwolą ci się one świetnie wyspać! Zanim jednak poznasz 14 gatunków, które nie tylko możesz, ale powinnaś ustawić przy łóżku, pamiętaj, że w sypialni nie powinno się trzymać kwiatów o silnym zapachu oraz roślin mogących powodować reakcje alergiczne. Należą do nich m. in. begonia, hiacynt, prymulka, konwalia, cyklamen perski czy fiołek afrykański. Ponadto pamiętaj o umiarze - w sypialni w zupełności wystarczy jeden kwiat! A oto twoi sprzymierzeńcy snu.

Zobacz także
  • rośliny doniczkowe do wnętrza Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze
  • Rośliny trujące dla kotów Rośliny trujące dla kotów. Uważaj na nie!
  • Niezwykłe doniczki na kwiaty domowe Niezwykłe doniczki dla roślin domowych. Pomysłowe osłonki na kwiaty
Komentarze (2)
Najlepsze rośliny do sypialni
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły