Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

04.04.2013 23:18

zabawy z jedzeniem

I tym razem nie o talerze chodzi. Chociaż te zaprojektowane przez Bogusława Śliwińskiego lubię bardzo.Wspominałam je też na tym blogu, w notce pejzaż obiadowy albo nowa fryzura

Kto z was słyszał w dzieciństwie: nie baw się jedzeniem! nie grzeb w talerzu, jedz! A może właśnie wtedy, w tej chwili skupienia nad zielonym groszkiem, ziemniakami i kawałkami mięsa, może właśnie wtedy rodził się artysta/artystka? Pomyślał ktoś? A skąd! Dla waszych mam ważne było byście zjedli obiad, zagadnienia artystyczne czy estetycznie nie znaczyły nic. A przecież inspiracją dla artysty jest wszystko, świat dookoła, jedzenie na talerzu także!

 

 

Nie wiem co słyszała Hong Li nad talerzem w dzieciństwie, ale nawet jeśli słyszała podobne uwagi to nic sobie z nich nie robiła. A przynajmniej teraz nie robi. Chociaż nie, wręcz przeciwnie: robi! Tworzy sztukę na talerzu.

 

 

 

Niby nic nowego, bo przecież takich zabaw było, jest i będzie mnóstwo. Wystarczy przyjrzeć się talerzom w restauracjach, śniadaniowym pudełkom czy kanapkowym zabawom, które co jakiś czas podbijają facebook.

Ale obrazy jakie wyczarowuje Hong Li są naprawdę niezwykłe. Czasem proste i bezpretensjonalne, innym razem nawiązują do znanych dzieł sztuki czy popkultury, czasem są rodzajem pocztówki z jakiegoś miasta czy kraju.  

 

 

 

 

 

 

 

Hong Li pochodzi z Malezji, jest artystką i architektką. Jej działania można śledzić na jej profilu na facebooku. Warto. To dobra dawka kreatywności na co dzień.

Projekt nazywa się Creativity with Food, to miesiąc zabawy z jedzeniem (właśnie dobiega końca). Potrzebne: dowolne jedzenie, talerz, pomysłowość, telefon z apartem fotograficznym/aparat fotograficzny.Ktoś spróbuje stanąć w szranki z dziewczyną z Malezji?  

 

 

fot. facebook.com/ohiseeRED

Czytaj więcej na blogu lubie-design.

Zobacz także