Najpiękniejsze domy

  • 22365261 https bi

    Dom pasywny w pięknej formie

    Jeszcze niedawno domy w standardzie pasywnym były traktowane jak eksperyment. Mało kto brał pod uwagę budowanie domu - choćby i najtańszego w eksploatacji - ale dość kosztownego w budowie. Dziś zainteresowanie takimi domami jest większe. I dobrze.

  • 22173029 https bi

    Dom z wejściem od południa

    Działka z wejściem od południa nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób lubiących bezpośrednie południowe światło. Oznacza bowiem, że większość pomieszczeń mieszkalnych ma utrudniony dostęp do światła naturalnego. Szczególnie te usytuowane od strony ogrodu - zwrócone na północ.

  • 201 m2 powierzchnia użytkowa, 1200 m2 powierzchnia działki

    Inwestycja bardzo rodzinna [DOM MIESIĄCA]

    Prosty, tani w utrzymaniu. Prezentujący klarowną bryłę łączącą tradycję z nowoczesnością oraz przemyślane wnętrza. Dobrze służący swoim mieszkańcom - Dom jednorodzinny na obrzeżach Płocka.

  • projekt domu

    Projekty domów parterowych (nasze propozycje)

    Domy parterowe mają dużą grupę zwolenników. Mieszkanie w takim domu to przede wszystkim wygoda, ale także bezpieczeństwo np. dla rodzin z dziećmi czy dla seniorów. Rozplanowanie pomieszczeń na jednym poziomie zbliża dom do ogrodu. Wymogiem jest jednak odpowiednio duża działka.

  • dom jednorodzinny, domy realizacje, dom zdjęcia, domy zdjęcia

    Wielopokoleniowy dom z tężnią solankową w ogrodzie

    To nie jest typowy dom rodzinny, choć mieszka w nim młoda rodzina z dzieckiem, dziadkowie, a czasem też seniorka rodu. Śmiałe rozwiązania, jakie postanowił zrealizować autor projektu i właściciel w jednej osobie, w pierwszej chwili zaskakiwały nawet jego samego. Ale na kim najlepiej testować nowe pomysły, jeśli nie na sobie?

  • przebudowa domu, dom kostka, dom jednorodzinny, domy realizacje, domy zdjęcia

    Odważna przebudowa domu-kostki z czasów PRL

    Właściciele kupili za mały dla nich dom-kostkę ze względu na jego lokalizację. Wiedzieli, że będą musieli go rozbudować, żeby ich czteroosobowa rodzina mogła w nim wygodnie żyć. W wyniku tego powstał oryginalny, współczesny budynek, który nie dość, że bardzo się podoba jego mieszkańcom, to zbiera laury w architektonicznych konkursach.

  • Rozbiórka budynku - wydawałoby się oczywista - nie była konieczna. Pod wieloma względami korzystniejsza okazała się przebudowa połączona z daleko idącym remontem

    Remont starego domu kostki: zamiast rozbiórki, spektakularna przebudowa

    Zwykle nowi właściciele kupują stary dom z nadzieją na szybki remont, konieczność rozbiórki traktując jako przykrą niespodziankę. W przypadku tej "kostki", jej nowi właściciele byli przygotowani na to, że dom trzeba będzie zburzyć. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że budynek warto ratować. Tak rozpoczął się remont starego domu.

  • dom nowoczesny, dom pasywny, elewacje, rolety zewnętrzne, okna, dach dwuspadowy

    Nowoczesny i wygodny dom pasywny

    Kiedy na dworze gorąco, w tym domu panuje przyjemny chłód, gdy za oknami trzaskający mróz i zimny wiatr - w jego wnętrzach jest ciepło i przytulnie. I do tego te niskie opłaty za eksploatację! Jedyna wada to wyższe koszty budowy, ale coś za coś... Oto nowoczesny i wygodny dom pasywny.

  • Przeszklenia, wielkości niemal całej ściany, znajdują się w jadalni i w pokoju dziennym oraz na piętrach wzdłuż 'ciepłej' południowej elewacji budynku

    Dom na czterech poziomach

    Choć działka jest duża, to miejsca za zbudowanie na niej domu było bardzo mało. Zwłaszcza, że, prócz typowych pomieszczeń, miały się tu pomieścić apartament dziadków, a także basen i siłownia. Trochę ciasno! A jednak na wszystko znalazło się miejsce.

  • Dom jednorodzinny

    Nowoczesny dom w tradycyjnym kształcie

    Cechą charakterystyczną tego budynku jest połączenie nowoczesnych rozwiązań, materiałów i wyposażenia z tradycyjnym charakterem bryły. Dzięki temu dom jest nie tylko dobrze dostosowany do współczesnych potrzeb i wymogów, ale też dobrze wpisuje się w zabudowę okolicy.

  • Wspaniały efekt da się osiągnąć najprostszymi środkami. Wszystko jest kwestią talentu i plastycznego wyczucia

    Dom w stylu kaszubskiej stodoły

    W kolorowych, prosto urządzonych wnętrzach panuje klimat luzu i swobody. I o to chodzi! Ten dom w stylu kaszubskiej stodoły jak dobry obraz dostarcza wiele estetycznych doznań i satysfakcji.

  • dom jednorodzinny,elewacja

    Przebudowa: zamiast dużego domu - trzy mniejsze mieszkania

    W wyniku przebudowy niezbyt atrakcyjnego, ale powierzchniowo dużego budynku jednorodzinnego, powstała współczesna willa z trzema osobnymi mieszkaniami.

  • dom jednorodzinny

    Dom na trudną działkę

    Działka była piękna, ale tak trudna do zagospodarowania, że właściciele musieli urządzić swoisty konkurs na projekt domu, który na niej stanie.

  • domek dla dzieci, domek do zabawy

    Nowoczesne domki dla dzieci do ogrodu

    Chyba każde dziecko na widok domku do zabawy marzy o takim dla siebie na własność. To świetne miejsca do ważnych, dziecięcych zajęć, pracy i ukrycia się przed dorosłymi. I nie zawsze musi naśladować typowe, cukierkowe wzornictwo, które oferuje nam większość producentów zabawek dla dzieci. Przedstawiamy kilkanaście nietypowych realizacji nowoczesnych domków do zabawy dla dzieci.

  • Poszukiwania działki trwały kilka lat, aż w końcu właściciele przy pomocy architekta natrafili na posesję usytuowaną na krakowskich Bielanach

    Dom na nietypowej działce

    Zamiast przestraszyć się niełatwych warunków, jakie narzucał kształt działki, wykorzystano jej ograniczenia do stworzenia domu, z którego wszyscy są zadowoleni - i jego twórcy, i mieszkańcy.

  • realizacje domó, dom jednorodzinny, domy zdjęcia

    Loft, ale nowo zbudowany

    Lofty to pofabryczne budynki - zapomniane, opuszczone, a potem zaadaptowane na mieszkania czy pracownie. Czasem powstają z konieczności - bo taniej, a czasem z miłości do "technicznych" przestrzeni. Co jednak zrobić, gdy w okolicy brakuje obiektu do przekształcenia w loft? Hmm, może na przykład zbudować go samemu?

  • 21881120 https bi

    Domy z poddaszem użytkowym

    Domy z poddaszem użytkowym od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Projekty z tej kategorii chętnie wybieramy ze względu na funkcjonalność i ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni, które doskonale sprawdza się na działce o niewielkiej powierzchni.

  • Z zewnątrz budynek wygląda tak, jakby jego projekt powstał w ostatnich latach. To efekt modernizacji, ponieważ ten dom zbudowano w latach 50. XX wieku.

    Ten dom zachwyca. Przed przebudową był brzydki. Aż trudno uwierzyć, jak się zmienił

    Niezwykle udana przebudowa starego, brzydkiego domu - tak najkrócej można nazwać to, co tu się stało. Monika i Aleksander kupili stary dom, częściowo wyremontowany. Z ich punktu widzenia to była najlepsza opcja. Budowanie nowego domu lub samodzielne remontowanie starego od podstaw przerażały ich ze względu na brak doświadczenia i czasu. Nieruchomość, którą kupili, znali od lat, ponieważ znajduje się w sąsiedztwie rodzinnego domu Moniki.

  • Kawałek nieba na ziemi. Dom w Aleksandrowie Łódzkim.

    Inteligentny dom

    Historia tego domu pokazuje, jak ważne jest oddanie projektu w ręce sprawnych, zaufanych architektów, a także wcześniejsze sprecyzowanie swoich potrzeb i własnej wizji domu. Bo to my będziemy przecież mieszkali w tym, co sobie wybudujemy...

  • dom nowoczesny, huśtawka, duże przeszklenia, komin, lukarna

    Projekty domów: nowoczesny dom w dobrej cenie

    Średniej wielkości dom z dużym dwuspadowym dachem sprawdzi się w wielu lokalizacjach. Dbałość o harmonizujące ze sobą elementy oraz o dobrej jakości detale powoduje, że nazwa projektu, według którego go wykonano, jest tylko trochę przesadzona. Prezentujemy dom Doskonały.

  • domy realizacje, dom realizacje, domy zdjęcia, dom jednorodzinny

    Dom bez zbędnych metrów

    Czy można zbudować dom, biorąc za wzór rozwiązania z 45-metrowego mieszkania? Poniższa historia świadczy o tym, że dobre pomysły i założenia mogą sprawdzić się niezależnie od metrażu, w którym się pojawią.

  • Dom w standardzie pasywnym.

    Dom w standardzie pasywnym: budowa krok po kroku

    W minionym tygodniu prezentowaliśmy dom w standardzie pasywnym, który pod każdym względem służyć może jako wzorzec budownictwa energooszczędnego. Dziś pokazujemy, krok po kroku, jak ten dom powstawał.

  • Dom w standardzie pasywnym.

    Dom w standardzie pasywnym

    Ten dom udowadnia, że wchodzimy w naszym kraju w etap budownictwa jednorodzinnego, w którym dba się nie tylko o estetykę architektury, lecz także rygorystycznie poszukuje energooszczędności.

  • domy jednorodzinne, domy realizacje, domy zdjęcia

    Leśny Domek

    Architekci nazywają ten budynek Leśnym Domkiem, co ma być żartobliwym odniesieniem do willi Melchiora Wańkowicza. Nie chodzi jednak wcale o skromną chatkę wśród drzew, ale śmiałą, nowoczesną realizację - przy okazji rzeczywiście udanie wpisaną w leśne otoczenie.

  • elewacja ogrodowa

    Wiejski dom pod miastem

    Mieli mieszkanie w bliźniaku, trzy kroki do pracy i do szkół, sklep na wyciągnięcie ręki i prestiż życia w jednym z większych polskich miast, w stolicy Wielkopolski - Poznaniu. Wybrali jednak życie w wiejskim domu pod lasem. Na dodatek, by w nim zamieszkać, najpierw musieli go sobie zbudować.

  • Pierwotnie na parceli stał niewielki budynek, który łączył się ścianą z sąsiednim. To, co zwykle uznawane jest za niedogodne (mało kto lubi bliźniaki), zostało w projekcie nowo powstałego domu obrócone na korzyść inwestorów - architekci wykorzystali każdy metr powierzchni działki

    Duży dom na bardzo małej działce

    Ten dom mógłby stanąć w szranki ze słynnymi japońskimi minidomkami upchniętymi na parcelach wielkości chusteczki do nosa. Jak na polskie standardy, było naprawdę ciasno.

  • dom ze słomy

    Dom ze słomy i gliny

    Przepis na szczęście ze słomy, z gliny i drewna jest dość prosty. Ten, którym się tu zajmujemy, nazywa się strawbale - to jedna ze sprawdzonych technologii wznoszenia ekodomów. Pewna rodzina opowiada nam, jak się mieszka w domu ze słomy i gliny.

  • realizacje domów, od projektu do realizacji, dom polski

    Dom polski na wzgórzu

    Prezentujemy dom, który wyrasta wprost z polskiej tradycji budowania, trochę dworkowej, trochę wiejskiej, prowadzonej w zgodzie z otoczeniem. Budynek powstał według projektu pracowni LK & Projekt. Inwestorzy dokonali w tym domu polskim własnych modyfikacji, dodatkowo podkreślając związki z tradycją.

  • elewacja ogrodowa

    Nowoczesny dom w sam raz dla rodziny

    W życiu typowej, czteroosobowej rodziny zajmującej trzypokojowe mieszkanie, zwykle przychodzi taki moment, że dotychczasowy metraż przestaje wystarczać. Dzieci rosną, mają własne zainteresowania i potrzeby. Chcą też mieć swoje pokoje. I wtedy pojawia się myśl o zmianie lokum...

  • 21282166 https bi

    Polski dom roku 2016. Wybieramy najpiękniejszą realizację!

    Przez cały rok miesięcznik "Ładny Dom" prezentuje w każdym ze swoich wydań polskie domy. Są wśród nich budynki zrealizowane na podstawie projektów gotowych i zaprojektowane indywidualnie, mniejsze i większe, wzniesione od nowa i poddane gruntownej modernizacji. Pokazujemy, jak te domy powstawały, dlaczego mieszkańcy wybrali takie, a nie inne rozwiązania, jak zaplanowali przestrzeń. Zapraszamy do obejrzenia naszego przeglądu i do głosowania na dom roku 2016!