Najpiękniejsze domy

  • Widok domu od strony ulicy w dzień i o zmierzchu. Elewacja i dach są wykończone arkuszami blachy powlekanej.

    Dom w Japonii na działce 46,5 m2 !

    Działkę wielkości 46,5 m2 trudno nazwać inaczej niż znaczkiem pocztowym. Na takiej powierzchni w Polsce nie sposób postawić domu zgodnie z przepisami i ze zdrowym rozsądkiem. Za to w Japonii można, a nawet trzeba! Bo działki są tam ekstremalnie małe i horrendalnie drogie. A przepisy dostosowane do wielkości działek. Czyli bardziej liberalne, niż u nas.

  • dom jednorodzinny

    Dom między trawą a niebem

    Nie chcieli, by ich dom krzyczał na cały świat: ?patrzcie, jaki jestem piękny i bogaty!?. Wręcz odwrotnie - zależało im na tym, by jego architektura podkreślała i wydobywała pełną skromności urodę otaczającej przyrody.

  • dom jednorodzinny

    Dom osadników z XXI wieku

    Wiele osób marzy, by ich dom stał tam, gdzie woda czysta, trawa zielona, ludzie przyjaźni, otoczenie uporządkowane, a do miasta, gdzie praca, sklepy i kina - blisko.

  • dom jednorodzinny

    Dom wygodny i elegancki

    Właścicielka domu - znana projektantka mody - lubi prostotę, funkcjonalność i elegancję. Architekci dołożyli starań, by dało się tymi słowami określić również jej nowy dom, który niedawno stanął na pięknej działce tuż nad rzeką.

  • Klasyczne podziały elewacji na podstawę, ścianę i zwieńczenie zderzono z modernistyczną, horyzontalną stylistyką

    Dom nowoczesny pod względem architektury i wyposażenia

    Inwestorom z jednej strony zależało na tym, by dom nie wyróżniał się z otoczenia, a z drugiej chcieli, żeby był nowoczesny - i to nie tylko pod względem wyposażenia, ale i architektury.

  • Dom przyszłości

    Na początku była wygrana w konkursie na Dom Przyszłości. Potem znalazł się inwestor, któremu spodobała się koncepcja zwycięskiego projektu i postanowił ją zrealizować. W ten sposób dom przyszłości stał się domem teraźniejszości.

  • Modernizm po mazowiecku

    Ten dom stworzyli razem inwestor - z zawodu artysta plastyk - i architekt, bardzo dobrze pamiętający stojący tu wcześniej drewniany dworek należący do ojca obecnego właściciela.

  • Elewacja frontowa

    Dom za wielką wodą

    Ten dom mógłby dziś stanąć w niemal każdym zakątku świata. Widać globalizacja sięga też architektury. Może szkoda, ale z drugiej strony to fascynujące, że dom powstały w dalekiej Argentynie równie dobrze zaistniałby w okolicach jakiejś polskiej aglomeracji.

  • Budynek wykończono trzema rodzajami kamienia - piaskowcem, trawertynem i basaltiną - oraz drewnem. Charakterystycznym elementem elewacji jest kamienna 'ściana-rama' nadająca sylwetce monumentalny charakter

    Realizacje domów: zaufanie do dobrej architektury

    Zainteresowanie inwestorów współczesną architekturą i ich zaufanie do projektantów zaowocowały udaną realizacją. Właściciele, choć początkowo mieli trochę wątpliwości do projektu, dziś są zadowoleni ze swojego domu. I bardzo z niego dumni.

  • Mieszkanie na osiedlu domów szeregowych

    Niewielkie osiedle szeregowych domów w sąsiedztwie pokrytej zielenią Skarpy Warszawskiej. Zaskakująco dobre proporcje budynków dalekie są od tradycyjnego wzorca tego typu architektury, w której dominują ciasne, wąskie trakty.

  • Dom stoi bokiem do ulicy

    Dom w pastelowych barwach

    Ten dom, położony w pięknej podwarszawskiej miejscowości, tuż pod Puszczą Kampinoską, jest taki, jaki miał być: wygodny, przestronny i oferujący swoim mieszkańcom kojącą harmonię.

  • dom jednorodzinny

    Dom przy kościele, na lata

    Nie ukrywam, że chciałem zamieszkać jak najbliżej kościoła, w którym jestem organistą i prowadzę pięć razy w tygodniu zajęcia chóralne.

  • Elewacja od strony ogrodu

    Dom i działka średniej wielkości

    Mimo typowej dla wielu mieszczuchów z bloków pazerności na ziemię i metraż domu, na szczęście potrafiliśmy w odpowiednim momencie włączyć hamulce. Kupiliśmy średniej wielkości działkę i zbudowaliśmy średniej wielkości dom.

  • Dom bez sąsiadów za każdą ścianą

    Człowiek potrzebuje bliskości innych osób, ale nie może też żyć bez chwil ciszy, spokoju i samotności. W takich momentach dom jest niezastąpiony.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Droga do domu - wyrośliśmy z mieszkania

    Ryzyko się opłaciło. Marzenia udało się spełnić dzięki sukcesom na giełdzie. Oszczędności, dosyć odważnie zainwestowane w akcje jednej z giełdowych spółek, w ciągu pięciu lat przyniosły takie zyski, że można było zacząć myśleć o nowym miejscu do życia.

  • 25.11.2003 OTWOCK , UL. KMICICA 6 DOM JEDNORODZINNY ( KLOCEK - PRZEBUDOWA ) FOT. MICHAL MUTOR / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (66) - 4.2004

    Przebudowana "domu-kostki"

    Co zrobić z brzydkim sześciennym klockiem z czasów PRL-u stojącym na atrakcyjnej działce? Zawsze można go rozebrać i zbudować nowy dom. Ale może warto spróbować przebudowy.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Dom ukończony w rok

    Gdyby nie doświadczeni w budowie znajomi, mielibyśmy dziś bardzo kosztowny dom. Teraz już wiemy, że nie warto upierać się przy niektórych pomysłach. Zwłaszcza jeśli wcześniej nie miało się budowlanej praktyki.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Dom za miastem

    Nasz dom jest duży, bo zaplanowaliśmy go nie tylko dla naszej czwórki, ale także dla rodziców. Może mógłby być trochę mniejszy, a już na pewno inaczej ogrzewany. Ale i tak cieszymy się, że go mamy.

  • Dom wzorowany na stodole

    Piękno, harmonia i mądrość zwykle łączą się ze skromnością. Ta reguła sprawdza się też w architekturze. Prezentowany dom inspirowany stodołą jest chlubnym przykładem takiej mądrości i skromności zarówno ze strony właścicieli, jak i projektantów.

  • Widok na dom od strony ulicy. Za przeszklonymi ścianami na piętrze zaplanowano pracownię plastyczną. Drugi podobny szklany kubik od strony skarpy mieści jadalnię

    Dom na skarpie

    Trochę nowoczesny, trochę tradycyjny dom łączy w sobie konserwatywne potrzeby właścicieli z modnym dziś współczesnym stylem nawiązującym do modernizmu.

  • Bryła domu z prostym dachem jest oszczędna. Na elewacjach zastosowano boniowanie, aby nieco przełamać jej surowość. Z trzech stron wzbogacono ją również tarasami

    Dyskretne ciepło nowoczesnego domu

    Murowany, wygodny dom dla czworga i z dużym ogrodem. Spełnienie marzeń rodziny, która do niedawna mieszkała w ciasnym szeregowcu na małej działce.

  • Niezwykły dwór pod Tatrami

    Wiele osób, oglądając zdjęcia dworu w Wysokiej, pyta o kraj, w którym zostały zrobione. Trudno uwierzyć, że w Polsce są jeszcze takie miejsca

  • Widok na dom od strony ogrodu. Architekci dołożyli starań, by podkreślić urodę leśnego otoczenia budynku. Kształty elewacji i formę domu 'wpisano' pomiędzy rosnące wokół sosny i dęby.

    Dom ''wpisany'' między dęby i sosny

    Miał być idealnie wpisany w otoczenie, podkreślać wszystkie jego walory i w niczym nie przypominać leśniczówki ani leśnego domku z dziecięcych bajek. Chyba się udało, bo z domu zadowoleni są i właściciele, i projektanci.

  • UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI ! NADRZECZE - DOM ALICJI I STEFANA SZMIDT FOT. JOANNA SIEDLAR PUBLIKACJA LADNY DOM NR 5 (67) - 5.2004

    Biłgorajska chata na starych fundamentach

    Państwo Szmidtowie na hektarowej działce w Nadrzeczu koło Biłgoraja postawili kupioną w pobliskiej wiosce chałupę. Przed przeniesieniem na nowe miejsce chałupę rozebrano, belki ponumerowano i uzupełniono budulcem.

  • Wejścia do domu strzeże dwumetrowy totem. Drewniane drzwi - poszerzone i podkreślone wnęką ładnie kontrastują z aluminowymi elementami wykończenia budynku.

    Nowoczesny dom w podwarszawskiej Choszczówce

    Zastosowane w tym domu pomysły architektoniczne i dekoratorskie można by uznać za ryzykowne. Ale to im właśnie budynek zawdzięcza swój wyrazisty i oryginalny charakter.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Pierwsze kroki pod własnym dachem

    Ani ja, ani moja żona Grażyna nigdy wcześniej nie mieszkaliśmy w domu jednorodzinnym. Jako ?zwierzęta blokowe? obawialiśmy się, czy zdołamy zbudować, a później utrzymać nasze gospodarstwo i czy będziemy się czuć w nim bezpiecznie.

  • Dom spod ręki architekta

    Dobra współpraca pomiędzy właścicielami domu a projektantami to satysfakcja dla obu stron. Zazwyczaj z takich kontaktów rodzi się też udany dom.

  • Pensjonat z dawnych czasów

    Historia tego domu stojącego na stoku malowniczego lanckorońskiego wzgórza jest paradoksalnie znacznie starsza niż on sam.

  • Willa ze skromnego domu

    Gdyby nie stare fotografie, trudno byłoby uwierzyć w przemianę bezstylowego domu w elegancką rodzinną siedzibę we włoskim stylu.

  • Nowy dom ze starej gajówki

    Wszystko zaczęło się od kupna drewnianej gajówki z 1925 r. Po dwuletnich poszukiwaniach domów w przeróżnych regionach Polski Małgosia znalazła ją w końcu tuż obok, w Puszczy Kampinoskiej.