Projektowanie domu

 • Wejście do domu wyznaczone głębokim zadaszeniem

  Wejście do domu - cykl ABC dobrego domu

  Strefa wejścia to jeden z intensywniej używanych fragmentów domu. Powinien więc być szczególnie atrakcyjny, funkcjonalny i bezpieczny.

 • Domostwo na planie prostokąta nakryte czterospadowym dachem - zwarta bryła i dodatkowo okiennice ograniczają straty ciepła i ułatwiają ogrzewanie budynku. Poddasze zwiększa powierzchnię domu, ale skosy zmniejszają komfort życia na poddaszu

  Piętro czy poddasze?

  Wybierając życie na kilku poziomach (choćby ze względu na prostą komunikację i sporą niezależność obszarów położonych na różnych kondygnacjach), sprawdźmy, czy lepiej zaplanować w domu piętro, czy bardzo popularne poddasze użytkowe.

 • Widok na dom, staw i wzgórze od strony wjazdu na działkę

  Projekt domu na stoku wzgórza

  Wzgórze, staw, odsunięta od ulicy działka... Wystarczy dobrze wykorzystać wszystkie atuty takiej lokalizacji, by powstało komfortowe miejsce do życia.

 • Budynek składający się z dwóch prostych skrzydeł pilnie odwzorowuje wizualizację. W rzeczywistości oprawa domu zyskała skromniejszy i spokojniejszy wygląd poprzez zastosowanie dwukolorowych materiałów budowlanych w dwóch kolorach - beżowym i ciemnobrązowym.

  Wizualizacja gotowego projektu jak z obrazka

  Czy wizualizacja - wizytówka gotowego projektu - przedstawia rzeczywiście obraz domu, jaki według tego projektu można wybudować? Pewnie nie zawsze i pewnie nie do końca, ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe...

 • Elewacja frontowa, dom na dzisiejsze czasy

  Elewacje domów - zdjęcia

  Szukasz pomysłu na elewację domu - zobacz zdjęcia

 • plany domu,rzuty domu
 • kalkulator,obliczenia
 • projektowanie domu
 • Niewielki klasyczny wykusz - ceniona ozdoba współczesnych budynków jedno-rodzinnych. Zadaszenie wykusza może przybierać rozmaite formy. Tutaj wykusz schował się pod szeroki dach budynku.

  Wykusz

  Kiedy decydujemy się na budowę i związane z tym duże wydatki, to chcielibyśmy, aby wymarzony dom był nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również - piękny, a nawet odrobinę luksusowy. I wtedy przydaje się wykusz.

 • Schowki w domu, czyli zabawa w chowanego

  Zwykle na początku nie docenia się roli schowków w domu. Jednak ich brak szybko daje się we znaki. Pierwszymi symptomami mogą być nieład we wnętrzach i ciągłe poszukiwania rzeczy, które upchnięto w przypadkowe miejsca.

 • Rekreacja umysłu - kino domowe, bilard i inne umilacze

  Jest wiele form odprężenia i regeneracji umysłu, ale jedną z najpopularniejszych jest kino domowe

 • Część dzienna na różnych poziomach - urozmaica to przestrzeń, ale i utrudnia poruszanie się po niej

  Salon w domu jednorodzinnym - najważniejsze zasady projektowania

  Sprawdzone przepisy na efektowny i wygodny salon

 • DOM I OGROD WLASCICIELE DOROTA I JERZY SKLADZIEN

  Wpływ ustawienia domu na ogród i taras - cykl ABC dobrego domu

  Projektując dom na działce trzeba pamiętać o jego powiązaniu z otoczeniem - gankiem, werandą, tarasem czy ogrodem.

 • Część wypoczynkowa może przybrać charakter ogrodu zimowego

  Salon i jego otoczenie

  Powiązania salonu z innymi pomieszczeniami i otoczeniem

 • WNETRZE , STARSZA PANI EMERYTKA

  Dom dla dziadków, dzieci i wnuków

  Trzy pokolenia pod jednym dachem. Przeżytek? Nie, jeśli zważyć, jak wiele możemy zyskać. Może właśnie wspólny dom pomoże rozwiązać codzienne problemy?

 • Piwnica w nowym domu

  Choć mało powstaje dziś domów jednorodzinnych z piwnicami są takie sytuacje, kiedy warto zanurkować pod ziemię, godząc się na dodatkowe koszty i kłopoty z tym związane.

 • Wizualizacja jak z obrazka

  Czy wizualizacja - wizytówka gotowego projektu - przedstawia rzeczywiście obraz domu, jaki według tego projektu można wybudować? Pewnie nie zawsze i pewnie nie do końca, ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe...

 • Elewacja domu. Płaski dach i prostopadłościenne bryły obłożone płytami piaskowca nadają współczesnej rezydencji oryginalny charakter

  Dach płaski czy stromy?

  Wiele czynników sprawia, że ok. 90% wznoszonych w Polsce domów jednorodzinnych nakrywa się stromymi dachami. Jednak tendencja ta powoli słabnie. Coraz bardziej docenia się funkcjonalność i urodę płaskich przekryć (dachów będących jednocześnie stropami najwyższych kondygnacji).

 • Wygodna sypialnia jest oazą prywatności

  Sypialnia - strefa prywatna z łóżkiem w roli głównej. Poradnik ABC dobrego domu

  Podstawą komfortu każdej sypialni jest lokalizacja na obrzeżach domu, z dala od źródeł hałasu. Tylko wtedy za zamkniętymi drzwiami własnego pokoju da się w pełni odpoczywać, nawet jeśli reszta rodziny nie śpi, a dookoła toczy się normalne życie

 • Kiedy dom jest za wysoki

  Nasz dom nie zawsze jest tak ładny, jak byśmy tego chcieli. Jedną z najpowszechniej spotykanych wad domów jest to, że są zbyt wysokie. Na szczęście można próbować sobie z tym radzić.

 • 02.05.1999 KATOWICE NIKISZOWIEC OSIEDLE DOMKOW GORNICZYCH. W LATACH SIEDEMDZIESIATYCH POSTAWIONO TUTAJ BLOKOWISKO NISZCZAC STARA ARCHITEKTURE

  Projektowanie domu - jak sobie radzić ze złym sąsiedztwem

  Rudera za płotem. Warsztat, którego jeszcze wczoraj nie było. Hałaśliwi sąsiedzi. To perspektywy równie niemiłe, co realne. Są jednak sposoby, by się przed nimi uchronić!

 • W niewielkim uczniowskim pokoju dobrze sprawdzają się meble o neutralnej kolorystyce - wyrazu nada im osobisty dobytek lokatora

  Sypialnie dzieci i młodzieży. Poradnik ABC dobrego domu.

  Pokoje dzieci są dla nich całym światem. Służą nie tylko jako sypialnie i miejsca odpoczynku. U siebie dzieci przechowują rozmaite kolekcje i skarby, odzież, sprzęt sportowy, a także bawią się, uczą, a nawet przyjmują gości.

 • Sypialnia. Duże szafy garderobiane czasem stanowią rozwiązanie praktyczniejsze niż ciasna garderoba - zabierają mniej miejsca, a są bardziej pakowne

  Główna sypialnia. Poradnik ABC dobrego domu

  Do niedawna sypialnia w salonie była standardem, dziś na szczęście się to zmienia i coraz chętniej projektujemy sypialnię tak, by była oazą prywatności

 • Decyzja o budowie domu jest jedną z najważniejszych, jakie podejmujemy w naszym życiu
 • Domowa siłownia czyli odpoczynek w ruchu

  Są osoby, dla których aktywność fizyczna jest podstawą zachowania dobrego nastroju, a po bezruchu w pracy z przyjemnością wyzwalają endorfiny, poprawiając sprawność ciała. Na szczęście jest ich dziś coraz więcej, a koszty uprawiania sportu w domu relatywnie maleją.

 • Wjazd na działkę od północy czy od południa?

  Działka z wjazdem dokładnie od południa jest niczym brzydsza siostra tej z wjazdem od północy. Rzadko kto się nią zainteresuje, jeśli tylko ma jakiś wybór.

 • Szereg wnętrz nanizanych na wspólną oś i połączonych szerokimi przejściami, z widokiem na piękny starodrzew, daje wrażenie dużej przestrzeni

  Aranżacje wnętrz - pomieszczenia otwarte i efektowne

  Duży metraż daje większe możliwości atrakcyjnego kształtowania wewnętrznej przestrzeni domu. Jest miejsce na rozmach, szerokie otwarcia, wnętrza o znacznej (np. podwójnej) wysokości, świetliki, międzykondygnacyjne prześwity, antresole itp.

 • Układ pejzażowy w dość w małym wnętrzu. Jest nieźle: zapewniony dostał swobodny dostęp do półek na ścianach i do okna.

  Aranżacja wnętrz: ustawiamy meble

  Mamy dom po rodzicach męża. W ciasnych przestrzeniach trudno nam żyć i trudno je dobrze urządzić. Planujemy gruntowne zmiany i rozplanowanie na nowo wnętrz. Chcemy zmieścić w nich nasze ukochane stare wielkie szafy i komody, ale tak, by w przerobionym domu wnętrza były jak najbardziej przestrzenne. Jak rozplanować pokoje i nie popełnić błędów w meblowaniu?

 • Salon - Rodzinne Centrum Integracji

  Podkreślając szczególny, reprezentacyjny charakter pokoju dziennego, warto zachować umiar i zdrowy rozsądek - tak, by starczyło miejsca na prywatne życie domowników.