Projektowanie domu

  • Szereg stojących szafek kuchennych w wyraźny sposób oddziela strefę kuchni od salonu

    Kuchnia współczesna, funkcjonalna i... ze smakiem

    Jedni wolą kuchnię otwartą, inni zamkniętą. Jedni blisko wejścia, inni raczej przy tarasie. Bez względu na to, jakie ostatecznie decyzje zapadną - trzeba zadbać, by była wygodna, łatwa do sprzątania, a rozmieszczenie sprzętów nie wymuszało kilometrowych wędrówek podczas przygotowywania potraw.

  • Wizualizacja jak z obrazka

    Czy wizualizacja - wizytówka gotowego projektu - przedstawia rzeczywiście obraz domu, jaki według tego projektu można wybudować? Pewnie nie zawsze i pewnie nie do końca, ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe...

  • Wygodna sypialnia jest oazą prywatności

    Sypialnia - strefa prywatna z łóżkiem w roli głównej. Poradnik ABC dobrego domu

    Podstawą komfortu każdej sypialni jest lokalizacja na obrzeżach domu, z dala od źródeł hałasu. Tylko wtedy za zamkniętymi drzwiami własnego pokoju da się w pełni odpoczywać, nawet jeśli reszta rodziny nie śpi, a dookoła toczy się normalne życie

  • Kiedy dom jest za wysoki

    Nasz dom nie zawsze jest tak ładny, jak byśmy tego chcieli. Jedną z najpowszechniej spotykanych wad domów jest to, że są zbyt wysokie. Na szczęście można próbować sobie z tym radzić.

  • Schowki w domu - mnóstwo do ukrycia

    W dobrym projekcie oprócz przestrzeni do życia musi być miejsce na przechowywanie ubrań, sprzętu i zapasów. Bez specjalnych pomieszczeń i schowków trudno zachować porządek i znaleźć potrzebne rzeczy.

  • 02.05.1999 KATOWICE NIKISZOWIEC OSIEDLE DOMKOW GORNICZYCH. W LATACH SIEDEMDZIESIATYCH POSTAWIONO TUTAJ BLOKOWISKO NISZCZAC STARA ARCHITEKTURE

    Projektowanie domu - jak sobie radzić ze złym sąsiedztwem

    Rudera za płotem. Warsztat, którego jeszcze wczoraj nie było. Hałaśliwi sąsiedzi. To perspektywy równie niemiłe, co realne. Są jednak sposoby, by się przed nimi uchronić!

  • W niewielkim uczniowskim pokoju dobrze sprawdzają się meble o neutralnej kolorystyce - wyrazu nada im osobisty dobytek lokatora

    Sypialnie dzieci i młodzieży. Poradnik ABC dobrego domu.

    Pokoje dzieci są dla nich całym światem. Służą nie tylko jako sypialnie i miejsca odpoczynku. U siebie dzieci przechowują rozmaite kolekcje i skarby, odzież, sprzęt sportowy, a także bawią się, uczą, a nawet przyjmują gości.

  • Domowa siłownia czyli odpoczynek w ruchu

    Są osoby, dla których aktywność fizyczna jest podstawą zachowania dobrego nastroju, a po bezruchu w pracy z przyjemnością wyzwalają endorfiny, poprawiając sprawność ciała. Na szczęście jest ich dziś coraz więcej, a koszty uprawiania sportu w domu relatywnie maleją.

  • Planowanie domu: słońce na działce i w domu

    Dobry projekt to taki, w którym uwzględniono naturalne warunki świetlne działki oraz ich zmiany związane z porą dnia i porą roku, a także wysokością i układem zabudowań na działce i w jej sąsiedztwie.

  • Szereg wnętrz nanizanych na wspólną oś i połączonych szerokimi przejściami, z widokiem na piękny starodrzew, daje wrażenie dużej przestrzeni

    Aranżacje wnętrz - pomieszczenia otwarte i efektowne

    Duży metraż daje większe możliwości atrakcyjnego kształtowania wewnętrznej przestrzeni domu. Jest miejsce na rozmach, szerokie otwarcia, wnętrza o znacznej (np. podwójnej) wysokości, świetliki, międzykondygnacyjne prześwity, antresole itp.

  • Układ pejzażowy w dość w małym wnętrzu. Jest nieźle: zapewniony dostał swobodny dostęp do półek na ścianach i do okna.

    Aranżacja wnętrz: ustawiamy meble

    Mamy dom po rodzicach męża. W ciasnych przestrzeniach trudno nam żyć i trudno je dobrze urządzić. Planujemy gruntowne zmiany i rozplanowanie na nowo wnętrz. Chcemy zmieścić w nich nasze ukochane stare wielkie szafy i komody, ale tak, by w przerobionym domu wnętrza były jak najbardziej przestrzenne. Jak rozplanować pokoje i nie popełnić błędów w meblowaniu?

  • Salon - Rodzinne Centrum Integracji

    Podkreślając szczególny, reprezentacyjny charakter pokoju dziennego, warto zachować umiar i zdrowy rozsądek - tak, by starczyło miejsca na prywatne życie domowników.

  • Wybieramy projekt domu

    Lepszy z katalogu czy na zamówienie? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Ważne, by dom był funkcjonalny i stanowił przykład dobrej architektury.

  • Wszędzie, gdzie to możliwe, warto otwierać wnętrza na otoczenie. I małe, i duże zyskują dzięki temu przestronność oraz niepowtarzalny charakter

    Aranżacje wnętrz - tajemnice domowej przestrzeni

    Jedną z najmniej dyskusyjnych zalet domu jest jego przestronność. Niemal każdy przyzna, że bardziej niż duży metraż czy przepych liczy się przecież efektowna, trójwymiarowa przestrzeń. Pełna światła, oddechu, możliwości...

  • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI

    Bezpieczna podłoga w łazience i garażu

    W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności czyli w łazience, pralni, garażu, podstawowym kryterium wyboru materiału na podłogę jest odporność na działanie wilgoci czy wręcz wody.

  • Okna w prostopadłych ścianach gwarantują dobre światło i wrażenie przestronności wnętrza

    Pokój dzienny zwany salonem

    Jak zapewnić pokojowi dziennemu najlepszą funkcjonalność i równocześnie utrzymać w ryzach jego przestrzeń?

  • Jaki projekt wybrać, żeby nie żałować

    Na rynku są dobre, jak i złe projekty. Szkopuł w tym, jak je od siebie odróżnić. Oto nasza recepta na ograniczenie do minimum ryzyka złego wyboru.

  • Część dzienna na różnych poziomach - urozmaica to przestrzeń, ale i utrudnia poruszanie się po niej

    Najlepsi towarzysze salonu

    Różne warianty rozwiązań

  • Otwarte na otoczenie pokoje zostały uzupełnione o wydzielone schowki oraz umieszczony centralnie walec z zapleczem sanitarnym. Pierścień korytarza to jednocześnie garderoba. Co ciekawe - od góry dostaje się tu naturalne światło! Wszystkie te przestrzenne zabiegi nie tylko uatrakcyjniają wnętrza, ale i dodają im funkcjonalności

    Aranżacja wnętrz - otwarta przestrzeń potrzebuje zamkniętej

    Otwarte przestrzenie mają wiele zalet, ale i wady. Dokuczliwe są choćby problemy z akustyką czy ochroną prywatności. Aby wykorzystać dobre strony i ograniczyć mankamenty przestrzennych powiązań, warto pamiętać o kilku zasadach.

  • A może modny dom

    Są takie domy, które w znaczący sposób zmieniają historię architektury. Inne - stylem i klimatem, lepiej lub gorzej, nawiązują do nowych wzorców. Nawet jeśli projekt naszego domu nie znajdzie się w architektonicznej awangardzie, warto wiedzieć, co się obecnie nosi w architekturze..

  • Duża działka letniskowa w pięknej okolicy od lat urzekała jej właścicieli niepowtarzalnym klimatem. W końcu zbudowali na niej dom idealnie wtopiony w krajobraz

    Dlaczego warto mieć dom - galeria dla nieprzekonanych

    Dlaczego wyprowadziliśmy się z mieszkania do domu? Na pewno dlatego, że...

  • UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI !

    Projektowanie wnętrz - chodzi słońce wkoło domu

    Choć nasze życie nie jest już tak jak kiedyś związane z rytmem przyrody, dobry układ wnętrz względem stron świata pozostaje wciąż wyznacznikiem jakości domu.

  • Duża działka letniskowa w pięknej okolicy od lat urzekała jej właścicieli niepowtarzalnym klimatem. W końcu zbudowali na niej dom idealnie wtopiony w krajobraz

    Czy warto mieć dom

    Własny dom to dach nad głową, manifest osobistych preferencji, możliwości, przekonań. To gwarancja niezależności, za którą trzeba jednak wziąć pełną odpowiedzialność...

  • 47295_S22_A

    Recepta na dobrą kuchnię

    Świat się zmienia. Pojawiają się nowe potrzeby i oczekiwania co do organizacji i wystroju domowych wnętrz. Kuchnia, jako jedno z ważniejszych miejsc domu, powinna być czułym barometrem tych zmian.

  • Sypialnia w otwartej przestrzeni na poddaszu. Duże okna połaciowe doświetlają pomieszczenie, a nocą umożliwiają oglądanie nieba

    Sypialnia w studio

    Studio to zwykle otwarta przestrzeń. Oto propozycje, jak zaaranżować w nim sypialnię

  • 2818315 https bi

    Metryka przyszłego domu

    Na rozmowę z architektem warto przygotować notatki i szkic, gdzie możliwie precyzyjnie opiszemy naszą działkę, jej położenie, sąsiedztwo, ważne detale najbliższego otoczenia. Postarajmy się wymienić jak najwięcej szczegółów, które mogą wpłynąć na projekt. Na szkicu dobrze jest uwzględnić wymiary działki, odległość sąsiednich budynków od ulicy, charakter i styl najbliższych zabudowań itd. Pozostałe informacje spróbujmy uporządkować, na przykład według poniższego schematu:

  • ganek,drewniany dom,stary dom

    Pochwała ganku

    Dom z malowniczym gankiem, najlepiej oplecionym dzikim winem, to wciąż najpopularniejszy wizerunek tradycyjnego polskiego domu.

  • 31.08.2003 DEBINA

    Czy materiały budowlane mogą szkodzić?

    Jaki powinien być dom? Wiadomo: ładny, wygodny i trwały. Jedynie nieliczni dorzucą, że musi być także zdrowy. A taki będzie tylko wtedy, gdy zbudujemy go ze zdrowych i właściwie zastosowanych materiałów.