Budowa i remont

 • 19599219 https bi

  Budowa zimową porą - wariant 3: nie robimy przerwy

  Jeżeli na okres zimowy zaplanowaliśmy ostateczne prace wykończeniowe (takie jak układanie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych czy instalacja stałego wyposażenia kuchni), to pamiętajmy, że wymagają one dostatecznego wysuszenia podłoży i utrzymywania wilgotności powietrza nie większej niż 60%.

 • 19627594 https bi

  Budowa zimową porą - wariant 2: zamykamy budynek przed zimą

  Aby stan surowy uznać za zamknięty, trzeba wymurować ścianki działowe, wstawić okna i drzwi. Od momentu, kiedy w domu zaczynają pojawiać się drogie i łatwe do zdemontowania elementy, trzeba zadbać o ochronę przed złodziejami.

 • 10.06.2005 WARSZAWA WILANOW LADNY DOM NASADY KOMINOWE KOMINY KOMIN FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 12 (146) - 12 2010

  Wentylacja grawitacyjna

  Zmęczenie, trudności z koncentracją, ból głowy... to może być skutek nieprawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej. Inną konsekwencją jest wilgoć w pomieszczeniach czy zbyt duże stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Dlatego zawczasu trzeba pomyśleć o usprawnieniu jej działania.

 • 19601406 https bi

  Budowa zimową porą - wariant 1: zostawiamy dom w stanie surowym otwartym

  Zdaniem wielu fachowców, najodpowiedniejszym momentem na przerwanie prac jest stan surowy otwarty. Dom ma już wymurowane wszystkie ściany konstrukcyjne i kominy, gotowe stropy oraz więźbę dachową z pokryciem (ostatecznym lub tymczasowym). Ma także wykonane schody żelbetowe - jeśli były one przewidziane w projekcie.

 • PRZYGOTOWANIE OTWORÓW OKIENNYCH. Od momentu usunięcia starych okien do rozpoczęcia montażu nowych upłynęło 2 tygodnie. Tyle wynosił czas oczekiwania na elementy do montażu - konsole i długie kotwy. Na ten czas otwory zabezpieczono płytami OSB.

  Akcja termomodernizacja: jak przebiegały prace

  Prawidłowy montaż ma duży wpływ nie tylko na trwałość i warunki ?pracy? okna, ale też na bilans energetyczny domu. Nie jest to łatwe. Trzeba jednocześnie zapewnić szczelność połączenia, swobodę odkształcania się okna pod wpływem zmian temperatury i uniknąć mostków cieplnych wokół okna. Dlatego osadzenie okien w starych ścianach zostało zlecone profesjonalistom.

 • Nowe okna w starym domu

  Akcja termomodernizacja: nowe okna w starym domu

  Nieszczelne, drewniane okna sprzed ponad 45 lat były jedną z przyczyn dużych strat ciepła. Wstawienie nowych okien o bardzo dobrych parametrach cieplnych powinno być jedną z pierwszych prac podczas termomodernizacji domu.

 • Balustrada

  Balustrady w oknach na piętrze

  Okno sięgające od podłogi do sufitu, znajdujące się na piętrze, to portfenetr (z francuskiego: porte - drzwi i fenetre - okno), który musi być zabezpieczony zewnętrzną balustradą, zwaną też - od rodzaju okna - francuską.

 • Roof under snow

  Dach: zaopatrz się w śniegochwyty

  Jednym z największych zimowych kłopotów właścicieli domów jest zalegający na dachu śnieg. Mokry i ciężki zagraża nie tylko pieszym i samochodom, lecz także samemu budynkowi. Warto zatem zainwestować w śniegołapy.

 • Drenaż opaskowy

  Drenaż opaskowy i liniowy. Usuwanie wody z działki

  Z nadmiarem wody na działce można walczyć w dwojaki sposób. Jeżeli problem dotyczy zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych, do jego obniżenia stosuje się drenaż opaskowy. Jeśli związane to jest z wodą zalegającą na powierzchni terenu, stosuje się wtedy systemy odwodnień liniowych.

 • stary dom

  Jak bezpiecznie kupić stary dom

  Chcesz mieć własny, lecz zamiast budować, wolisz kupić gotowy, stary dom? Używany, ale w dobrym stanie, starszy i tańszy, lecz wymagający remontu, a może nowy w stanie surowym? Oto rady, jak kupić dom na rynku wtórnym.

 • stary dom

  Kupujemy stary dom: jak ocenić kondycję budynku?

  Zanim kupimy stary dom z myślą o remoncie, musimy solidnie ocenić jego stan - od dachu po piwnicę, od konstrukcji po instalacje. Tylko wtedy będziemy mogli zaplanować niezbędne prace i dobrze oszacować ich koszty. Podpowiadamy, na co szczególnie zwracać uwagę.

 • konkurs

  Uwaga, konkurs! Do wygrania dalmierze firmy Bosch!

  Zapraszamy Czytelników ?Ładnego Domu? do konkursu gwiazdkowego. Nagrody to 10 dalmierzy laserowych marki Bosch.

 • drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe

  Drzwi zewnętrzne - tędy ciepło nie ucieknie

  Drzwi wejściowe to jeden z elementów chroniących nasz dom przed zimnem. Jeśli nie zadbamy o ich izolacyjność, nic nie da budowanie bardzo ciepłych ścian i montowanie w nich bardzo ciepłych okien.

 • remont domu

  Ile kosztuje wykończenie domu - na zewnątrz i wewnątrz, w różnych standardach

  Kluczowy wpływ na poziom zadowolenia z budowy domu ma najczęściej standard jego wykończenia. Większości z nas zależy na wysokiej jakości wykonania tego zakresu prac. Niestety, wpływa on znacząco na koszty. Dlatego powinien być dostosowany nie tylko do potrzeb, ale również do możliwości finansowych inwestora.

 • ile kosztuje rozbiórka domu

  Rozbiórka domu: materiały niebezpieczne

  Rozbiórka domu komplikuje się, gdy budynek przeznaczony do wyburzenia jest wykonany z materiałów szkodliwych dla środowiska, na przykład z azbestu, który przez wiele lat był stosowany do wykonywania różnego rodzaju izolacji termicznych, przeciwpożarowych, rur, a także pokrycia dachowego (eternitu).

 • Orynnowanie

  Zimowe awarie wokół domu

  Zimowa aura przysparza mieszkańcom domów jednorodzinnych sporo problemów, gdy śnieg zasypie dachy, dojścia i dojazdy, a siarczysty mróz zetnie ziemię na kamień.

 • realizacje domów, budowa

  Zima na budowie: jak ogrzewać budowany dom?

  Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybudowanie domu w ciągu jednego sezonu, musimy zadbać o to, by przed nadejściem chłodów osiągnąć dostateczny poziom zaawansowania robót. Trzeba też zadbać o zapewnienie ogrzewania i wentylacji wnętrza domu podczas prowadzenia prac wykończeniowych.

 • Nie wystarczy zabezpieczyć dom w budowie przed opadami - warto też go ubezpieczyć

  Przerywasz prace na zimę? Ubezpiecz budowę

  Większość firm ubezpieczeniowych oferuje polisy chroniące dom w czasie budowy. Cena takiej polisy zależy od wariantu, który wybierzemy.

 • 25.10.2007 WARSZAWA WESOLA SESJA ----- NA ZDJECIU TARAS STYLIZACJA ---- DLA CZASOPISMA LADNY DOM FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Na forum: Taras przecieka!

  Co zrobić żeby taras nie przeciekał i przetrwał wiele lat?

 • 8958054 https bi

  Na forum: Dom za 150 tys. zł?

  Czy można wybudować mały, parterowy, niepodpiwniczony dom o powierzchni 80-90 m2 za 150 tys. zł?

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA TARAS Z DREWNA DREWNIANY WEJSCIE DO DOMU DECK FOT. DECK DRY DLH DREWNO PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (61) - 5.2004 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (78) - 4.2005

  Ostatnie dni konkursu 'Pokaż wejście do domu'

  Przyślij zdjęcie i zgarnij nagrody!

 • 8724328 https bi
 • KROK 1. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować preparat - jeśli to konieczne, rozcieńczyć go w proporcjach dostosowanych do wielkości wykwitów. Informację, która to ułatwi, można znaleźć na opakowaniu.

  Czyszczenie i impregnacja klinkieru - krok po kroku

  Gdy nie można odświeżyć spoin podłogowych specjalnymi preparatami, można je usunąć i ułożyć nowe.

 • Sposoby na zbyt wysoki dom - "obniżanie" domu

  Chcemy kupić prawie wykończony 250-metrowy dom i ogród. Nie podobają się nam tylko proporcje budynku, który wydaje się bardzo wysoki, a przez to niezbyt zgrabny. Jak można, bez burzenia niczego, wizualnie obniżyć dom? Renata Palińska, Bydgoszcz

 • Dom do zburzenia czy przerobienia

  Gdy decydujemy się na kupno starego domu, zwykle myślimy o jego przebudowie oraz dopasowaniu do naszych potrzeb i wyobrażeń. Tymczasem często lepiej jest go wyburzyć i zbudować nowy - dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

 • Budowa domu z prefabrykatów. Etap pierwszy - przygotowanie fundamentów. Już na tym etapie trzeba znać rozplanowanie urządzeń w łazienkach i kuchni domu, aby w podłodze na gruncie wyprowadzić instalacje w odpowiednie miejsca

  Zbuduj dom w miesiąc! Historia budowy domu prefabrykowanego

  Przebieg montażu domu prefabrykowanego - fotoreportaż z autentycznej budowy. Czas budowy - od chwili przywiezienia elementów domu do zakończenia prac wykończeniowych zakontraktowanych z wykonawcą trwał miesiąc.

 • Potop w domu z drewna

  Nowi właściciele starego drewnianego domu przystosowali go do całorocznego użytkowania. Nie zdążyli się jednak nim nacieszyć, bo pod ich nieobecność dom odwiedzili złodzieje.