Ogrzewanie

  • Kominek w domu pasywnym

    Kominek w domu pasywnym lub modułowym

    Już trzy lata temu 90% Polaków decydowało się na budowę domu energooszczędnego. Nowoczesne rozwiązania, stawiające na oszczędność energii cieplnej, są nie tylko trendem, ale koniecznością. Efektywność energetyczna budynków stała się centrum uwagi także Unii Europejskiej, która dąży do redukcji zużycia energii i emisji CO2 w budownictwie. Nowe standardy energetyczne, obowiązujące od 2021 r., zakładają jeszcze lepszą izolację przegród budowlanych, zapobiegającą stratom ciepła. Czy w nowoczesnych domach pasywnych i modułowych jest miejsce dla kominka? Zdecydowanie.

  • Grzejnik łazienkowy Meteor 11 kolor czarny mat, odpływ liniowy Stilio

    Grzejniki łazienkowe Excellent - klasyka zawsze w modzie

    Są estetyczne i niezawodne. Grzejniki Excellent dopasują się do każdej łazienki, doskonale komponując się z pozostałymi elementami wyposażenia. Mają przy tym aż 8-letnią gwarancję na szczelność oraz powłokę.

  • Zamiast tradycyjnego kominka - elegancja...koza? Zobacz propozycję Defro Home

    Zamiast tradycyjnego kominka - elegancka... koza? Zobacz propozycję Defro Home

    Mimo, że projekty wnętrz coraz bardziej zaskakują cały czas obowiązującym must have salonu jest ogień zamknięty w najróżniejszych formach. Kominek to nieodłączny element wyposażenia domu. Ciekawy pomysł proponuje firma Defro w serii Defro Home - to piecyki wolno-stojące kiedyś popularnie zwane "kozami".

  • Promiennik na podczerwień

    Promiennik na podczerwień

    Promienniki na podczerwień coraz częściej można znaleźć w domach prywatnych jako jedną z nowoczesnych alternatyw ogrzewania. Uważa się je za wygodne, zdrowe i ekologiczne. Warto wiedzieć, na czym polega ta metoda ogrzewania i kiedy korzystne jest jej wykorzystanie.

  • Ogrzewanie podłogowe, - co warto wiedzieć?

    Ogrzewanie podłogowe, - co warto wiedzieć?

    Ogrzewanie podłogowe to jedna z modniejszych metod ogrzewania w przypadku budowania nowych domów. Najczęściej ogrzewanie podłogowe wykonuje się w holu, kuchni, salonie cz też łazience. Bez większego zastanowienia należy rzec, że nie ma chyba osoby, która nie była by zadowolona z posiadanego ogrzewania podłogowego.

  • Ogrzewanie ścienne

    Ogrzewanie ścienne

    Podczas budowy nowych domów coraz częściej stawia się na energooszczędne źródła ciepła tj. kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła. Wspomniane urządzenia pozwalają osiągnąć korzyści na najwyższym poziomie, pod warunkiem, że współpracują z niskotemperaturowymi instalacjami grzewczymi. Temperatura nie powinna przekraczać 55 stopni Celsjusza. Do takich instalacji idealnie sprawdza się, więc ogrzewanie powierzchniowe tj. podłogowe i ścienne. Jak zaprojektować ścianę grzejną?

  • Panele fotowoltaiczne razem z pompą świetlną - sięgnij po korzyści

    Panele fotowoltaiczne razem z pompą cieplną - sięgnij po korzyści

    W nowoczesnym budownictwie wyraźnie zaznacza się trend, w którym dąży się do osiągnięcia jak największej samowystarczalności energetycznej budynków. Przykładem może być zastosowanie paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w jednym połączeniu.

  • Grzejniki kontra ogrzewanie podłogowe. Co wybrać?

    Grzejniki kontra ogrzewanie podłogowe. Co wybrać?

    Systemy ogrzewania w domu opierają się przede wszystkim na tradycyjnych grzejnikach oraz na ogrzewaniu podłogowym. Warto wiedzieć, który sposób ogrzewania wybrać pod warunki danego domu, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Nowoczesna "podłogówka", czy tradycyjne kaloryfery?

  • Grzejniki ścienne - jakie wybrać?

    Grzejniki ścienne - jakie wybrać?

    Nieestetycznie wyglądające grzejniki przeszły już do zapomnienia. Obecna oferta grzejników jest na tyle bogata i atrakcyjna, że mogą już pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale stać się elementem dekoracyjnym. Warto jednak poznać kilka zasad, o których należy pamiętać podczas ich wyboru.

  • Wielkość pomieszczenia a dobór grzejnika

    Wielkość pomieszczenia a dobór grzejnika

    Uznaje się, że zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym wynosi od 60 do 200 W/m2. W domach dobrze izolowanych zapotrzebowanie to wynosi 60 W/m2 w domach piętrowych z poddaszem lub 70 W/m2 dla domów parterowych.

  • Ogrzewanie podtynkowe

    Ogrzewanie podtynkowe

    Ogrzewanie podtynkowe należy do jednego z kilku rodzajów ogrzewania płaszczyznowego. Instalacja umieszczana jest w ścianie tj. pod tynkiem. Jest to ogrzewanie niezawodne, energooszczędne, ale też niezwykle komfortowe. Pozwala nie tylko zapewnić odpowiednie ciepło, ale i mikroklimat, zapewniający komfortowe mieszkanie.

  • Jak obniżyć koszty ogrzewania?

    Jak obniżyć koszty ogrzewania?

    Sezon grzewczy to dla wielu osób okres zmagania się z wysokimi kosztami ogrzewania. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwalają obniżyć wysokie rachunki.

  • Skąd dobre paliwo do kotła i kominka?

    Skąd dobre paliwo do kotła i kominka?

    W sierpniu ub. roku prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Zakazuje ona sprzedaży odbiorcom detalicznym najtańszych i najbardziej trujących gatunków węgla. Jednocześnie wprowadza normy jakościowe dla tego paliwa. Czy zatem pozbędziemy się smogu?

  • Komin stalowy o budowie warstwowej z płaszczem zewnętrznym w kolorze dopasowanym do elewacji budynku

    Jaki komin wybrać do kominka?

    Planując montaż kominka, nie możemy zapomnieć o kominie, który będzie skutecznie odprowadzał dym z paleniska. Dlatego koniecznie trzeba zastanowić się, jaki komin wybrać do kominka, aby ten spełniał swoją rolę.

  • 22702620 https bi

    Pompa ciepła powietrzna. Cena, montaż, koszt eksploatacji dawniej i dziś

    Wybór odpowiedniego źródła ciepła w nowym budynku nie jest prosty. Trzeba sobie odpowiedzieć na wiele pytań - pierwsze i podstawowe z nich to: jaka pompa ciepła sprawdzi się najlepiej w naszym domu oraz jakie będą koszty jej użytkowania. Dziś w roli głównej: pompa ciepła powietrzna. Porównujemy, jak sprawdzała się kiedyś - a jak dziś, a także wyjaśniamy jaka jest jej cena, koszty eksploatacji i gdzie szukać dofinansowania.

  • 23564311 https bi

    Ciepło w domu dzięki pompie

    O pompach ciepła mówi się i pisze ostatnio coraz więcej. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ urządzenia te - właściwie dobrane i zainstalowane, wykorzystując odnawialne źródła ciepła, przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody.

  • Kotły starej generacji nie są przyjazne dla środowiska. Emitują bowiem do atmosfery znacznie więcej tlenków węgla, siarki i pyłów niż nowoczesne modele

    Kupno kotła na paliwa stałe. Wymiana kotła węglowego na gazowy

    Po wielu latach eksploatacji kocioł może cieknąć, co w urządzeniu z wymiennikiem ciepła ze stali wynika z postępującej korozji blach lub łączących je spawów. Natomiast w kotłach żeliwnych dochodzi czasem do uszkodzenia korpusu, na przykład podczas dopuszczania zimnej wody, gdy jest on rozgrzany. W obu tych sytuacjach kocioł trzeba wymienić, ponieważ próby jego uszczelniania zwykle pomagają jedynie na krótki czas.

  • Kominek do domu

    Jak wybrać kominek do domu?

    Większość z nas, planując budowę domu, marzy o kominku. Nic w tym dziwnego, gdyż nie tylko daje ciepło, ale tworzy w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Jest też bardzo efektownym elementem wystroju wnętrza. Mało kto wie na co należy zwrócić uwagę wybierając kominek do domu. Oto najważniejsze rady.

  • Ogrzewanie domu

    Jak wybrać najlepszy opał do kominka?

    Jeszcze do niedawna jedynym paliwem, jakim paliło się w kominku, było drewno. Niestety, nie każde się do tego nadaje. Dlatego obecnie coraz większą popularność zdobywa brykiet, który wytwarzany jest ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin i zrębek.

  • Parapety w systemach ociepleń

    Parapety w systemach ociepleń - montaż

    Mówiąc o fachowej instalacji systemu ociepleń, warto pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku w ociepleniu tzw. miejsc szczególnych, na przykład parapetów. Ich niestaranne wykonanie zazwyczaj bardzo niekorzystnie odbija się na trwałości i estetyce całości ocieplenia.

  • kominek

    Jak ogrzać cały dom kominkiem?

    Kominek stojący w salonie może być nie tylko ciekawym elementem wystroju, ale może służyć również jako podstawowe źródło ciepła do ogrzewania domu. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, do wyboru mamy dwie możliwości - kominek powietrzny z systemem DGP lub model z płaszczem wodnym.

  • Kolorowy grzejnik

    Kolorowe grzejniki - propozycje redakcji

    Prawie wszystkie firmy umożliwiają zakup grzejników kolorowych, niezależnie czy będą to konwektory, drabinki czy grzejniki płytowe bądź członowe. Zazwyczaj kolorowe grzejniki dostępne są na zamówienie i za dodatkową opłatą - waha się ona od 10 do 40%. Możemy zatem mieć grzejniki w kolorze jaskrawym (soczysta zieleń, nasycony fiolet), pastelowym (kość słoniowa) lub metalicznie połyskującym. Inną alternatywą są także grzejniki malowane kolorową farbą strukturalną. Oto przegląd najciekawszych kolorowych grzejników dostępnych na rynku.

  • 22963391 https bi

    Kominek wodny - koszty, montaż, opinie klientów

    Kominek wodny, podobnie jak model powietrzny, po zabudowie nie różni się wyglądem od tradycyjnego modelu. Jednak ma zupełnie inną konstrukcję niż pozostałe wkłady - płaszcz wodny otacza prawie całe palenisko, poza szybĄ frontową. Gdy palimy w takim kominku, wytworzone ciepło przekazywane jest do instalacji grzewczej.

  • how.2~cX

    Grzejniki do różnych pomieszczeń

    W domu można zamontować różne grzejniki. Jedne polecane są do wnętrz z dużymi przeszkleniami, drugie sprawdzą się w łazience, a jeszcze inne w niedużej sypialni na poddaszu ze skosami.

  • 22961751 https bi

    Kominek powietrzny - jaki wybrać?

    Kominek powietrzny, czyli z systemem dystrybucji gorącego powietrza (w skrócie DGP), to wkład zamknięty, który umożliwia ogrzanie prawie całego domu. Aby tak się stało, należy go połączyć z kanałami o odpowiedniej średnicy i długości, którymi ciepłe powietrze będzie płynęło do poszczególnych pomieszczeń.

  • POROWNANIE GRZEJNIK ZELIWNY I GRZEJNIK PLYTOWY

    Cieknące grzejniki - przyczyny

    Często konieczność modernizacji instalacji grzewczej wynika z widocznej korozji grzejników, a nawet ich nieszczelności. Powody takiego stanu rzeczy możemy podzielić najczęściej na dwie grupy - zewnętrzne i wewnętrzne.

  • 22804657 https bi

    Pompa gruntowa - montaż, koszty i opinie inwestorów

    Pompa gruntowa pobiera ciepło z ziemi przez rury z polietylenu, zamontowane w ziemi. napełnione są one płynem niezamarzającym - zwykle mieszanką wody i glikolu. Ciepło to jest następnie przekazywane do instalacji grzewczej, zamontowanej w domu, w której z reguły płynie woda, stąd inne jej określEnie solanka-woda.

  • Kominki awangardowe często są duże, dlatego jednolita obudowa byłaby zbyt przytłaczająca. Łączy się więc materiały, takie jak różne rodzaje kamienia, drewno lub płytki ceramiczne. Na zdjęciu: zewnętrzna rama z granitu, wnętrze wyłożone szarym marmurem, cena od 6500 zł, KRATKI.PL

    Czym obudować kominek awangardowy?

    Istnieje wiele sposobów na obudowę kominka. Wybór materiałów jest naprawdę duży: popularnością cieszą się zarówno kafle, kamienie, blachy, płytki oraz szkło. Dzięki tak wielu możliwościom, można nawet dopasować kominek do stylu mieszkania i osobistych upodobań. W przypadku stylu awangardowego najczęściej łączy się różne materiały, dzięki czemu całość nie wygląda zbyt przytłaczająco. Oto nasze propozycje.

  • Odpowiednio dobrana automatyka, tak steruje działaniem systemu grzewczego, aby zapewnić oczekiwany przez użytkowników poziom komfortu cieplnego w pomieszczeniach

    Sterowanie pompą ciepła - automatyka

    Bardzo ważnym elementem systemu z pompą ciepła jest odpowiedni sterownik. Chodzi tu nie tylko o zapewnienie oczekiwanego komfortu wewnątrz pomieszczeń, ale i o uzyskanie wysokiej sprawności urządzenia, a ta jest tym wyższa, im niższa jest temperatura wody w instalacji grzewczej.

  • Aby dostosować moc pracującego kotła do zapotrzebowania na ciepło w domu, fachowiec reguluje ilość powietrza, która dopływa do komory spalania

    Kotły grzewcze - pierwsze uruchomienie

    Jeśli układ grzewczy, w którym będzie pracował kocioł, jest zgodny z przepisami i wymaganiami producenta, można przystąpić do jego uruchomienia. W tym czasie ustawiane są parametry instalacji i samego urządzenia, tak aby dostosować je do wymogów domowników.