Wykończenie domu

  • Duże płytki z kolekcji Cement Worn firmy Tubądzin

    Układanie płytek. Duże płytki na podłodze

    Układanie płytek wielkoformatowych wymaga szczególnej precyzji i staranności od wykonawcy. Podczas ich montażu obowiązują surowsze zasady niż przy standardowych okładzinach; trzeba też stosować inne kleje.

  • wykończenie wnętrz

    Wykończenie wnętrz bez błędów: 30 dobrych rad

    Od stanu określanego jako deweloperski, do wykończenia, zwanego "pod klucz", daleka droga. Na etapie wykończenia i urządzania domu trzeba bowiem podjąć znacznie więcej decyzji niż podczas jego budowy.

  • silikon, kuchnia, zlewozmywak

    Silikony i uszczelniacze: jak wybrać odpowiedni preparat?

    Silikony, akryle i różnego rodzaju uszczelniacze są niezastąpione podczas wykańczania i remontu domu. Nic w tym dziwnego - są powszechnie dostępne, mają niezbyt wysoką cenę i łatwo się je aplikuje. Trzeba tylko ich rodzaj umiejętnie dobrać do miejsca zastosowania.

  • blat z betony, blat kuchenny, kuchnia

    Blaty kuchenne i łazienkowe: z czego je zrobić? [CENY!]

    W łazience, podobnie jak w kuchni, blaty narażone są na kontakt z wodą, parą wodną i zabrudzeniami. W kuchni dochodzą jeszcze gorące naczynia i ostre narzędzia. W obu pomieszczeniach natomiast będą miały kontakt z mniej lub bardziej "zjadliwymi" środkami czystości. Dlatego materiałom tym stawia się wysokie wymagania.

  • panele ścienne, ściany dekoracyjne

    Materiały budowlane i wykończeniowe: HITY 2014!

    Jak stworzyć ładny, funkcjonalny i energooszczędny dom? Producenci stale podsuwają nowe rozwiązania i ciekawe propozycje. Przedstawiamy nasz subiektywny wybór nowości budowlanych i wykończeniowych z 2014 roku.

  • Deski włókno-cementowe, imitacje drewna

    Materiały wykończeniowe: drewno czy podobne? [ceny!]

    Naturalne drewno wydaje się niezbędne podczas wykańczania domu. Stosuje się je zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach czy w ogrodzie. Okazuje się, że można je zastąpić materiałami drewnopodobnymi, które bardzo dobrze je imitują, a przy tym są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

  • biokominki, salon

    Biokominki: ogień bez dymu i kłopotów [galeria zdjęć, ceny]

    Nie potrzebują podłączenia do komina ani żadnych dodatkowych instalacji. Można je zamontować w każdym miejscu w domu czy mieszkaniu. W salonie, sypialni, łazience, a nawet na tarasie!

  • ogrzewanie podłogowe, posadzka na ogrzewanie podłogowe

    Ogrzewanie podłogowe: jaka posadzka na ogrzewaną podłogę?

    Możemy mieć ogrzewaną podłogę wykończoną ceramiką lub drewnem, pokrytą żywicą syntetyczną lub panelami. Parametry konkretnego materiału najlepiej uwzględnić już w momencie projektowania instalacji grzewczej.

  • narzędzia warsztatowe, narzędzia ogólnobudowlane

    Narzędzia warsztatowe w domowej skrzynce majsterkowicza - przegląd produktów

    Śrubokręt, szczypce, miarka czy klucz francuski... Takie narzędzia warto mieć, bo o ich niezbędności przekonujemy się w chwilach, gdy nie ma czasu na dumanie. Trzeba działać szybko - na przykład gdy pęknie przewód doprowadzający wodę do pralki czy spłuczki. A nie jest to jedyna domowa katastrofa, na którą warto być przygotowanym.

  • lustro, płytki ścienne, umywalki, łazienka

    Płytki ścienne

    Okładziny na ściany nie muszą spełniać specjalnych wymagań dotyczących odporności na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Nie znaczy to jednak, że na ścianach warto układać byle co. A tym bardziej - byle jak.

  • Dziura po karniszu

    Drobne naprawy w domu

    Planujesz przeprowadzić drobne naprawy lub mały remont w swoim domu? Pomyśl o kleju pierwszej potrzeby, pianie montażowej, błyskawicznym akrylu do usuwania pęknięć na ścianach, czy sylikonie sanitarnym. Podpowiadamy jakich preparatów użyć do najczęstszych, typowych prac naprawczych w domu.

  • materiały wykończeniowe, wykończenie ścian, panele dekoracyjne

    Materiały budowlane i wykończeniowe - hity 2013 roku

    Jak co roku, producenci materiałów budowlanych i do wykończenia wnętrz wprowadzają nowe produkty do sprzedaży. Wybraliśmy dla Was najciekawsze rozwiązania minionego roku.

  • ozdoby choinkowe, świąteczna choinka

    Ozdoby choinkowe (ceny i sklepy)

    Bogata oferta ozdób choinkowych, którą znajdziemy w sklepach pozwala wybierać między różnymi stylami wzorniczymi. Przedstawiamy kilka pomysłów na dekoracje choinkowe w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, ekologicznym, minimalistycznym czy bardzo dekoracyjnym.

  • sortowanie odpadów

    Segregowanie śmieci w domu i zagrodzie

    Z początkiem lipca właścicielami wytwarzanych przez nas śmieci stają się gminy. I to one mają obowiązek zająć się ich wywozem. Od decyzji urzędników zależy więc, ile płacimy za wywóz śmieci oraz w czym i jak je gromadzimy.

  • oświetlenie LED

    Lampy LED z efektami specjalnymi

    W dobie rosnących cen energii, diodowe zamienniki żarówek cieszą się dużym zainteresowaniem. Ale poza nimi na rynku są także gotowe oprawy, w których źródłem światła są diody LED. Warto zwrócić na nie uwagę, bo często mają dodatkowe funkcje, jakich trudno oczekiwać od tradycyjnych żyrandoli czy lamp.

  • Jednostka typu split ma modułową konstrukcję, co umożliwia oddzielne zamontowanie separatora zanieczyszczeń i silnika

    Jakie obawy wzbudza montaż odkurzaczy centralnych

    Przeciwnicy wykonania instalacji centralnego odkurzania w domu jednorodzinnym przywołują takie argumenty, jak: wysoki koszt montażu, problemy z zapychaniem się systemu czy możliwość rozwoju szkodliwych mikroorganizmów w rurach.

  • urządzenia parowe

    Domowe agd: do czego może przydać się para wodna

    Parowe funkcje żelazek nie są już chyba dla nikogo niespodzianką (choć i one mogą nas zaskoczyć). Jednak parę wodną wykorzystuje się również w innych urządzeniach domowych, przeznaczonych do rozmaitych zastosowań.

  • Szklane ściany działowe

    Szkło nie tylko na okna

    Szkło daje wrażenie lekkości i nowoczesności. Dlatego często wykorzystuje się je do wykonania drzwi wewnętrznych, okładzin ściennych i balustrad, a nawet podłóg, ścian działowych i stopni schodów.

  • czyszczenie kamienia kotłowy

    Skąd się bierze osad na bateriach?

    Ten nierozpuszczalny osad, zwany kamieniem kotłowym, wytrąca się z wody wodociągowej. Najczęściej pojawia się tam, gdzie woda jest podgrzewana, albo tam, gdzie jej ciśnienie jest zmienne.

  • układanie płytek ceramicznych

    Co trzeba zrobić przed ułożeniem płytek ceramicznych

    Płytki ceramiczne łatwiej będzie dobrze ułożyć, jeśli zarówno podłoga, jak i ściany zostaną odpowiednio przygotowane.

  • Schowek na jedzenie nie musi być duży - wystarczy, by można było stanąć w progu i sięgnąć po wybrany produkt. W tej roli sprawdzi się więc nawet płytka szafka między wejściem a kuchnią

    Spiżarnia czyli gdzie ukryć zapasy

    Kiedyś spiżarnia pełniła funkcje lodówki - trzymało się w niej to, co wymagało chłodu. Dziś jej głównym zadaniem jest odciążenie rejonu kuchni od funkcji magazynowej. Ma to szczególne znaczenie w dobie otwartych, minimalistycznych wnętrz, gdzie kuchnia często współtworzy wystrój części dziennej.

  • zacieki na suficie

    Farby na plamy i zacieki

    Na suficie oraz ścianie pokoju na parterze naszego domu znajdują się szkaradne plamy - od kiedy jakiś czas temu w łazience na piętrze pękła rura instalacji wodnej obudowana płytami gipsowo-kartonowymi. Awaria została wówczas usunięta, a teraz zastanawiamy się, jak pozbyć się tych jej pozostałości? Iwona Sz., Warszawa

  • szlifierka

    Szlifierka kątowa. Nie pożyczaj od sąsiada! Kup najlepszą dla siebie

    Każde elektronarzędzie jest dobre, pod warunkiem, że zostało dobrze dobrane do wykonywanej pracy. Jeśli chcemy sami wybrać szlifierkę, to nie szukajmy na siłę tej o największej mocy czy średnicy tarczy, bo na przykład do oczyszczenia z rdzy kilku przęseł ogrodzenia wystarczy mała szlifierka z tarczą o średnicy tarczy 125 mm. Zwróćmy też uwagę na inne parametry urządzenia.

  • montaż kominka,obudowa kominka,kominek,wkład kominkowy

    Obudowa kominka z bloczków z betonu komórkowego

    Wykonanie podmurówki oraz obudowy wkładu kominkowego z bloczków betonu komórkowego nie jest specjalnie skomplikowane.

  • malowanie,farby,remont domu,remont mieszkania
  • Zaaranżowanie małego ogródka wewnątrz pomieszczenia uatrakcyjni je i "oswoi"

    Gaj bambusowy w salonie

    Alternatywą dla ogrodu zimowego może być wybudowanie w salonie kanału glebowego, w którym posadzimy większe rośliny, a nawet drzewka.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Problem z zasłonięciem okien o nietypowych kształtach

    Zasłonięcie okna o nietypowym kształcie jest o wiele bardziej kłopotliwe niż okna standardowego - prostokątnego lub kwadratowego.

  • Zniszczona ścianka z płyt gipsowo-kartonowych

    Mokro przy kabinie

    Pół roku po remoncie łazienki, przy kabinie prysznicowej zauważyłem mokrą plamę na ściance gipsowo-kartonowej. Stawała się coraz większa, aż w końcu odpadł fragment kartonu. Dlaczego? Ściana jest z płyt wodoodpornych, a pod płytkami była folia w płynie.

  • Na forum: Dlaczego podnoszą się panele podłogowe?

    Podziel się z nami swoją wiedzą.

  • dom jednorodzinny

    Ocieplenie domu od strony wnętrza

    Chciałbym ocieplić dom. Konserwator nie zgadza się na ocieplenie ścian od zewnątrz, bo jest on wpisany do rejestru zabytków. Co robić? Jakub K., Poznań