Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne stosowane w budynkach umieszczone są w ścianach pomiędzy pomieszczeniami. Drzwi wewnętrzne zamykają otwory służące do przechodzenia pomiędzy pomieszczeniami. Można je podzielić na drzwi wewnętrzne z futryną oraz drzwi wewnętrzne bez futryny, z ukrytą ościeżnicą. Do wyboru mamy drzwi drewniane wewnętrzne pełne (z drewna litego czy płyt drewnopochodnych) i drzwi wewnętrzne przeszklone.

Drzwi wewnętrzne dzielimy na drzwi pokojowe/b] i drzwi wewnętrzne łazienkowe. Drzwi wewnętrzne pokojowe dzielimy na tradycyjne i najbardziej popularne drzwi wewnętrzne rozwieralne, drzwi wewnętrzne składane (łamane), drzwi wewnętrzne przesuwne, drzwi wewnętrzne harmonijkowe i drzwi wewnętrzne wahadłowe.

Drzwi wewnętrzne łazienkowe oraz drzwi wewnętrzne do pomieszczenia z WC powinny otwierać się na zewnątrz, mieć co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza. W przypadku obu pomieszczeń dopuszcza się stosowanie drzwi wewnętrznych przesuwnych lub składanych.

Choć producenci oferują skrzydła drzwiowe wewnętrzne w rozmaitych barwach i o ciekawych fakturach, wszystko wskazuje na to, że najbardziej poszukiwane są wciąż drzwi wewnętrzne białe. Można powiedzieć: drzwi pokojowe białe od lat na najwyższym podium.

Drzwi wewnętrzne ceny: są ogromnie zróżnicowane. Wszystko zależy od materiału, z jakiego zostało wykonane, funkcji, które ma spełniać, okuć, designu, marki. Warto jednak pamiętać, by nie kierować się myślą: chcę kupić najtaniej.