Ogrodzenia

  • cegła klinkierowa, ogrodzenie

    Uszkodzone ogrodzenie: naprawiamy słupek klinkierowy

    Sposób naprawy ogrodzenia, w tym przypadku słupka z klinkieru, należy dostosować do jego konstrukcji i wielkości uszkodzenia.

  • Gabiony mogą służyć do budowy niskich ogrodowych murków, np. oddzielających trawnik od tarasu

    Dekoracyjne gabiony

    Gabiony to metalowe kosze wypełnione dekoracyjnym materiałem. Zwykle mają formę prostopadłościanu, ale dostępne są również modele o jednej lub dwóch ścianach nachylonych pod różnymi kątami (zwane trapionami), które polecane są do wznoszenia stabilnych murów. Z gabionów, niczym z klocków, można budować ogrodzenia oraz rozmaite elementy małej architektury.

  • Dom jednorodzinny z garażem na poziomie parteru oraz z wiatą

    Bramy wjazdowe: ile kosztują różne rozwiązania

    Bramy wjazdowe prowadzące na posesję są na tyle duże, że stanowią dominujący element ogrodzenia. Dobrze, by brama wjazdowa pasowała zarówno do niego, jak i do domu, i się za bardzo nie wyróżniała. Ale jej wygląd to nie wszystko - powinna też być łatwa w obsłudze, czyli otwierać się i zamykać bez przeszkód.

  • ogrodzenie drewniane

    Różne ogrodzenia, czyli posesja ładnie zamknięta

    Chociaż prawo nie nakazuje wykonywania ogrodzeń wokół prywatnych posesji, niewiele znajdziemy takich, które byłyby całkiem otwarte. To naturalne: chcemy wyznaczyć granice naszej posiadłości, oddzielić ją od sąsiadów, zapewnić sobie prywatność.

  • żywopłot, w ogrodzie

    Ogrodzenie czy żywopłot

    To dylemat prawie każdego, kto buduje własny dom. I jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jednak, czyż nie przyjemniej jest mieszkać i wypoczywać w otoczeniu zieleni niż w przestrzeni zamkniętej kamiennym murem albo metalowym lub drewnianym parkanem?

  • ogrodzenie, płot do remontu, płot, drewniany płot, drewniane ogrodzenie

    Stary płot do remontu

    Ogrodzenie wokół mojej działki jest w złym stanie i chcę zabrać się za jego naprawę. Czy wystarczy położenie nowego tynku i wymiana daszków na słupkach oraz podmurówce? Janina R., Józefów

  • bramy wjazdowe, brama wjazdowa

    Konserwacja bram wjazdowych i furtek zimą

    Właściwie zamontowana, z odpowiednio dobranym siłownikiem, brama wjazdowa powinna działać bez zarzutu w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Tego na pewno oczekuje użytkownik, tym bardziej, że jej zakup to niemały wydatek.

  • bramy wjazdowe

    Zimowe zagrożenia dla bram wjazdowych i furtek

    Chociaż podstawową przyczyną kłopotów z bramami i furtkami jest zima, to jednak swój udział mają w tym właściciele, którzy odpowiednio wcześnie nie zadbali o dobre przygotowanie ich do zimy.

  • sztachety impregnacja

    Ogrodzenia: deski na sztachety

    Elementy drewniane o szerokości większej niż typowe sztachety ogrodzeniowe wymagają starannego zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych i korozją biologiczną. Ale przede wszystkim muszą być odpowiednio zamocowane, by uniknąć wichrowania drewna.

  • Ogrodzenie domu drzewami. Lipowa zasłona

    Od brzydkiego widoku zazwyczaj chcemy się odizolować. Do wysokości dwóch metrów można to osiągnąć, stawiając szczelne ogrodzenie lub sadząc żywopłot. Trudniej jest zasłonić to, co powyżej.

  • Buk czerwony - żywopłot

    Żywe płoty

    Rząd drzew lub krzewów posadzonych wzdłuż granicy działki to znacznie więcej niż ogrodzenie. To również dekoracyjny element ogrodu.

  • PUBLIKACJA DO WYKORZYSTANIA PO UZGODNIENIU Z AUTOREM

    Czapki i daszki do ogrodzeń

    Murowane słupy ogrodzeniowe muszą być zabezpieczone przed deszczem i śniegiem. Ich nakrycie można zrobić z gotowych elementów albo wykorzystać materiały do krycia dachów.

  • Brama skrzydłowa. Musi otwierać się na posesję, bo tylko wtedy nie stwarza zagrożenia dla ruchu pojazdów i pieszych

    Bramo, otwórz się!

    Do każdej dobrze wykonanej bramy wjazdowej da się dobrać napęd, dzięki któremu można ją będzie otwierać i zamykać pilotem.

  • Jaką bramę wybrać?

    Chcemy by była najlepsza dla naszego garażu, samochodu, podjazdu i portfela...

  • Farby do metalu

    Elementy metalowe malować można tradycyjnie, czyli nakładać kolejno farbę gruntującą, podkładową