Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny - czy każdy może go dostać? Kredyt hipoteczny to specjalny rodzaj kredytu finansującego zakup nieruchomości. Branie kredytu hipotecznego to duża odpowiedzialności, ale dla wielu osób jedyne wyjście. Nie każdy może taki kredyt dostać, najważniejsza rolę odgrywają zarobki, bo to one niejako definiują wysokość kredytu, który możemy dostać, ale w przypadku kredytu hipotecznego równie ważna jest sama nieruchomość i jej sytuacja prawna. Czasem w najmniej odpowiednich momentach okazuje się, że dany budynek ma nie jednego, a kilku właścicieli.
Kredyt hipoteczny - jak wyglądają warunki? Kredyt hipoteczny to wbrew pozorom ogromne ograniczenia, zwłaszcza, jeśli obejmuje działki rolnicze, na których na przykład rośnie las, który można byłoby wyciąć, zarobić na tym i zasadzić nowy. Niestety warunki takiego kredytu często uniemożliwiają sprzedaż działek czy innych nieruchomości na czas trwania kredytu, co naprawdę może być niekorzystne dla kredytobiorców.
Kredyt hipoteczny. Od paru lat ceny nieruchomości w Polsce kształtują się na takim poziome, że zakup mieszkania bez kredytu hipotecznego jest możliwy dla niedużej grupy osób. Większość Polaków posiłkuje się kredytem na kilkanaście lub nawet na kilkadziesiąt lat. Warto wiedzieć, że kredyt hipoteczny udzielany jest na innych warunkach niż zwykłe kredyty konsumpcyjne. Oprocentowanie jest o wiele niższe niż w przypadku tych drugich.
  • Kredyt ubezpieczony od zła wszelkiego

    Kredyt ubezpieczony od zła wszelkiego

    Wzięcie kredytu oznacza związanie się z bankiem nawet na kilkadziesiąt lat. Jeśli nie chcesz, żeby śnił ci się po nocach, ubezpiecz się od ryzyka związanego ze spłatą kredytu.

  • Jak zbudować dom za kredyt? - poradnik

    Jak zbudować dom za kredyt? - poradnik

    Pamiętaj o dwóch rzeczach - nie zaczynaj, jeśli nie masz żadnych oszczędności. Weź jak największy kredyt, bo lepiej nie wykorzystać go w całości, niż prosić bank o dodatkowe pieniądze, gdy koszty budowy okażą się wyższe, niż zakładałeś