• Ergonomia w nowoczesnych biurach

  Ergonomia w nowoczesnych biurach

  Kreatywna siedziba LEGO w Danii, ekologiczny biurowiec Alliander w Duivan, nawiązująca do "garażowej" stylistyki siedziba Google... Duże korporacje prześcigają się w nietypowych pomysłach na aranżację przestrzeni biurowych. Jak jednak połączyć nowoczesność z ergonomią?

 • Salon idealny - co zrobić, żeby był przytulny, modny i funkcjonalny?

  Salon idealny - co zrobić, żeby był przytulny, modny i funkcjonalny?

  Salon to miejsce stworzone z myślą o jego użytkownikach, czyli takie, które trafia w ich gust i sprzyja odpoczynkowi. Jak stworzyć salon idealny?

 • Morskie opowieści dla małych podróżników

  Morskie opowieści dla małych podróżników

  Jak sprawić, aby dziecko, nawet gdy już dorośnie, z radością wracało wspomnieniami do swojego dziecięcego pokoju? Stworzyć go z fantazją!

 • Eleganckie, ekonomiczne i ekologiczne - zobacz, jakie wkłady kominkowe polecają profesjonaliści

  Eleganckie, ekonomiczne i ekologiczne - zobacz, jakie wkłady kominkowe polecają profesjonaliści

  Jak wybrać kominek, który będzie nie tylko ozdobą wnętrza, ale pozwoli w bezpieczny sposób doprowadzić ciepło do wszystkich pomieszczeń w domu? To wyzwanie, którego podjęła się jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży kominkowej w Polsce i Europie. Jakie produkty znajdziemy w nowej linii KRATKI PRO?

 • Funkcjonalna i piękna kuchnia - spraw, by centrum domu było wygodnym azylem

  Funkcjonalna i piękna kuchnia - spraw, by centrum domu było wygodnym azylem

  Wiele ważnych chwil odbywa się w kuchni, którą z tego powodu można nazwać rodzinnym centrum spotkań. Jest ona świadkiem najlepszych imprez, tu także spędzamy wspólny czas przy posiłkach. Dlatego tak istotne jest, by była miejscem cieszącym oko, umilającym czas i oczywiście funkcjonalnym. Jak tego dokonać?

 • PANELE PODŁOGOWE - NATURALNE ROZWIĄZANIE

  PANELE PODŁOGOWE - NATURALNE ROZWIĄZANIE

  Drewno naturalne jest pięknym materiałem, który od wieków wykorzystywaliśmy w naszych wnętrzach. Ciepłe podłoże pod gołymi stopami i estetyka dębów zachwycała, zachwyca i możemy być pewni, że będzie zachwycała także w przyszłości. Jednak użytkownicy parkietów i desek drewnianych potwierdzają swoje zmęczenie związane z konserwacją drewna, które jest piękne, lecz wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Używane dziś lakiery ekologiczne pozwalają zabezpieczyć powierzchnie podłogi jedynie na kilka lat, a regeneracja parkietów to w rzeczywistości domowa rewolucja, która wymaga wyprowadzki, wiąże się z zakurzeniem każdego zakamarka i kosztuje minimum 50 zł za m2.

 • OPTI-ENER, czyli więcej prądu na własne potrzeby

  OPTI-ENER, czyli więcej prądu na własne potrzeby

  Planując budowę domu jednorodzinnego warto zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną. Tym bardziej, że na rynku pojawiło się innowacyjne urządzenie, dzięki któremu możliwa jest pełna kontrola zużycia energii elektrycznej. Podstawowa korzyść to oszczędność rzędu kilkuset złotych rocznie.

 • Trzy sposoby na udany grill z przyjaciółmi

  Trzy sposoby na udany grill z przyjaciółmi

  Zapach pieczeni z grilla to jeden ze znaków, że na dobre zaczęła się wiosna. Jak przygotować idealne grillowe party dla ciebie i twoich przyjaciół? W co warto się zaopatrzyć, aby jedzenie było pyszne i zdrowe? Poznaj trzy podstawowe kroki, jakie warto podjąć, zanim zaprosisz znajomych na ucztę.

 • Trzy sposoby na udany grill z przyjaciółmi

  Trzy sposoby na udany grill z przyjaciółmi

  Zapach pieczeni z grilla to jeden ze znaków, że na dobre zaczęła się wiosna. Jak przygotować idealne grillowe party dla ciebie i twoich przyjaciół? W co warto się zaopatrzyć, aby jedzenie było pyszne i zdrowe? Poznaj trzy podstawowe kroki, jakie warto podjąć, zanim zaprosisz znajomych na ucztę.

 • Szukasz sposobów, które ułatwią dbanie o porządek? Sprawdź 5 propozycji!

  Szukasz sposobów, które ułatwią dbanie o porządek? Sprawdź 5 propozycji!

  W czystej, uporządkowanej przestrzeni życie jest po prostu lepsze. "Lepsze" oznacza przyjemniejsze, milsze, łatwiejsze, lepiej zorganizowane. Niestety, utrzymanie porządku na co dzień nie jest już takie łatwe, i to niezależnie od tego, czy po domu biega Ci dwójka rozrabiaków, czy sama jesteś powodem tworzenia "artystycznego nieładu". Podpowiadamy, co zrobić, by porządek utrzymywał się na dłużej.

 • Niezłe szambo!

  Niezłe szambo!

  O wyzwaniach dla właścicieli szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz skutecznych rozwiązaniach.

 • Jak stworzyć pokój dla nowego członka rodziny?

  Jak stworzyć pokój dla nowego członka rodziny?

  Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja - dotyczy to zarówno trybu życia rodziny, jak i mieszkania. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń dla najmłodszego domownika.

 • Jak funkcjonalnie urządzić niewielki salon?

  Jak funkcjonalnie urządzić niewielki salon?

  Salon to miejsce, gdzie spotykają się wszyscy domownicy, by spędzić wspólnie czas - rozmawiając bądź oglądając filmy. Dodatkowo jest to także przestrzeń, w której najczęściej przyjmujemy gości. Nie każdy z nas jest jednak właścicielem dużego salonu, dlatego warto zadbać o to, aby ten (nawet niewielki) kawałek naszego mieszkania był jak najbardziej funkcjonalny, a do tego również przytulny, tak by każdy z domowników spędzał tam czas z przyjemnością.

 • Praca w domu: wygodnie i stylowo

  Praca w domu: wygodnie i stylowo

  Praca z domu jest coraz częstszym sposobem zarabiania na życie. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania wzornicze w branży meblowej, dzięki którym praca w domu będzie zarówno wygodna, jak i przyjemna.

 • Jak udekorować świąteczny stół?

  Jak udekorować świąteczny stół?

  Kolacja wigilijna to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku. Przy świątecznym stole gromadzą się domownicy i zaproszeni goście, łącząc różne pokolenia podczas wspólnego posiłku. Warto zadbać o to, aby świąteczny stół prezentował się wyjątkowo elegancko i okazale, podkreślając wagę świąt i radość ze wspólnie spędzanego czasu. W stworzeniu wyjątkowego nakrycia pomogą Ci obrusy świąteczne, zastawa stołowa na specjalne okazje oraz dekoracje stołu na Boże Narodzenie.

 • Grillowanie przez cały rok

  Grillowanie przez cały rok

  Czy grudzień to dobry moment na grilla? Wbrew pozorom - jak najbardziej. I to nie tylko dlatego, że nowy grill to doskonały pomysł na gwiazdkowy prezent. Także korzystanie z niego w chłodniejszych porach roku jest możliwe - zwłaszcza, jeśli ma się dobry sprzęt.

 • Czy opłaca się kupować okna energooszczędne?

  Czy opłaca się kupować okna energooszczędne?

  Rozwiązania oszczędzające energię są w dzisiejszych czasach nie tyle trendem, co koniecznością. Również w świecie stolarki otworowej energooszczędność jest właściwością poszukiwaną od wielu lat. Trudno dzisiaj spotkać osobę, która odwiedzając salon sprzedaży, nie zapytałaby o parametry związane z izolacją termiczną. Większość nabywców poszukuje "ciepłych" okien i drzwi, bo zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesna stolarka służy nie tylko oddzieleniu domowego wnętrza od klimatu panującego na zewnątrz, ale również pozwala zadbać o mniejsze rachunki za ogrzewanie.

 • Co nowego w łazience?

  Co nowego w łazience?

  Nowości w instalacjach łazienkowych, które ułatwiają nam życie, stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie, a przy tym często coraz prostsze w montażu. Jeden fakt nie ulega natomiast zmianie - liderem innowacji pozostaje marka Geberit. Niezmiennie.

 • Inteligentna klimatyzacja

  Inteligentna klimatyzacja

  Zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfona? Dlaczego nie! Takie właśnie rozwiązanie oferuje firma Daikin. Daje ono nie tylko niesamowity komfort użytkowania, ale także bardzo wymierne oszczędności. A wszystko dzięki niewielkiemu modułowi wifi w klimatyzacji oraz wygodnej aplikacji na Androida lub iOS.

 • Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga to kluczowy element aranżacji. Nie tyle jej tło, co fundament, który przesądza o klasie i jakości wnętrza. Dobrze dobrana podłoga będzie współgrać z pozostałymi elementami na tyle harmonijnie, że czasami nie od razu zwrócimy na nią uwagę. Ta nietrafiona przeciwnie - spowoduje, że od razu poczujemy, że we pomieszczeniu coś "nie gra". Dlatego każde eleganckie wnętrze ma w tym zakresie szczególne wymagania.

 • Medal Europejski BCC 2017 dla firmy Blachy Pruszyński

  Medal Europejski BCC 2017 dla firmy Blachy Pruszyński

  Firma Blachy Pruszyński została nagrodzona Medalem Europejskim Business Centre Club za systemy ścienne i dachowe płyt warstwowych PIRTECH.

 • Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące. Oto, jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

 • Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

 • Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Kiedyś była luksusem. Dziś jest coraz bardziej dostępna. Klimatyzacja. To ona sprawia, że możemy poczuć się w naszym domu naprawdę komfortowo. I rzeczywiście, możliwość swobodnego sterowania temperaturą ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. To właśnie domowa klimatyzacja pomaga nam zadbać o optymalny klimat do pracy, nauki, wypoczynku, zabawy i zdrowego snu.

 • Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany przez firmę Hörmann system dwukierunkowego sterowania radiowego sprawia, że jest on jednocześnie niezwykle bezpieczny.

 • Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

 • Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Czy ktoś nie zna problemów z kamieniem z wody? Zniszczona armatura łazienkowa, awarie sprzętów AGD czy pieca grzewczego, wysuszona skóra i włosy, niedoprane ubrania. To tylko niektóre kłopoty wywoływane przez twardą wodę. Ale jest na nie sposób! Ze wszystkimi poradzi sobie centralny zmiękczacz wody. Praktycy szczególnie polecają modele Hydro, Hydro Plus i Water Technic.

 • Designerskie klimatyzatory

  Designerskie klimatyzatory

  Klimatyzacja w komfortowym domu, mieszkaniu czy apartamencie to absolutna podstawa. Tylko czy styl designersko zaaranżowanych wnętrz muszą psuć mało estetyczne klimatyzatory zainstalowane na ścianach? Niekoniecznie. Firma Daikin proponuje rozwiązania, które potrafią zaskoczyć nie tylko wydajnością, cichą pracą, ale przede wszystkim unikatowym wzornictwem. Mogą być też całkowicie niewidoczne.

 • Reaktywacja sidingu

  Reaktywacja sidingu

  Na początku lat 90. siding winylowy święcił tryumfy jako niezwykle popularny materiał stosowany przy wykończeniu elewacji budynków. Wszystko wskazuje na to, że jego czas powrócił. Za sprawą najnowszej kolekcji NATURE marki VOX doskonale widać, z jak praktycznym, a zarazem ciekawym wizualnie produktem mamy do czynienia.

 • Jak wybrać okna na lata?

  Jak wybrać okna na lata?

  Szukając okien powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich urodę czy atrakcyjną cenę. Wyłącznie dobre okna utrzymają bowiem swoje właściwości przez dekady, będąc przy okazji ozdobą domu. Wadliwa stolarka każdego dnia będzie skutecznie dawać się nam we znaki - przeciekać, powodować niekontrolowane przewiewy, źle chronić przed hałasem z zewnątrz. Jak wybrać okna na lata?