• Jak udekorować świąteczny stół?

  Jak udekorować świąteczny stół?

  Kolacja wigilijna to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku. Przy świątecznym stole gromadzą się domownicy i zaproszeni goście, łącząc różne pokolenia podczas wspólnego posiłku. Warto zadbać o to, aby świąteczny stół prezentował się wyjątkowo elegancko i okazale, podkreślając wagę świąt i radość ze wspólnie spędzanego czasu. W stworzeniu wyjątkowego nakrycia pomogą Ci obrusy świąteczne, zastawa stołowa na specjalne okazje oraz dekoracje stołu na Boże Narodzenie.

 • Grillowanie przez cały rok

  Grillowanie przez cały rok

  Czy grudzień to dobry moment na grilla? Wbrew pozorom - jak najbardziej. I to nie tylko dlatego, że nowy grill to doskonały pomysł na gwiazdkowy prezent. Także korzystanie z niego w chłodniejszych porach roku jest możliwe - zwłaszcza, jeśli ma się dobry sprzęt.

 • Czy opłaca się kupować okna energooszczędne?

  Czy opłaca się kupować okna energooszczędne?

  Rozwiązania oszczędzające energię są w dzisiejszych czasach nie tyle trendem, co koniecznością. Również w świecie stolarki otworowej energooszczędność jest właściwością poszukiwaną od wielu lat. Trudno dzisiaj spotkać osobę, która odwiedzając salon sprzedaży, nie zapytałaby o parametry związane z izolacją termiczną. Większość nabywców poszukuje "ciepłych" okien i drzwi, bo zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesna stolarka służy nie tylko oddzieleniu domowego wnętrza od klimatu panującego na zewnątrz, ale również pozwala zadbać o mniejsze rachunki za ogrzewanie.

 • Co nowego w łazience?

  Co nowego w łazience?

  Nowości w instalacjach łazienkowych, które ułatwiają nam życie, stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie, a przy tym często coraz prostsze w montażu. Jeden fakt nie ulega natomiast zmianie - liderem innowacji pozostaje marka Geberit. Niezmiennie.

 • Inteligentna klimatyzacja

  Inteligentna klimatyzacja

  Zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfona? Dlaczego nie! Takie właśnie rozwiązanie oferuje firma Daikin. Daje ono nie tylko niesamowity komfort użytkowania, ale także bardzo wymierne oszczędności. A wszystko dzięki niewielkiemu modułowi wifi w klimatyzacji oraz wygodnej aplikacji na Androida lub iOS.

 • Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga to kluczowy element aranżacji. Nie tyle jej tło, co fundament, który przesądza o klasie i jakości wnętrza. Dobrze dobrana podłoga będzie współgrać z pozostałymi elementami na tyle harmonijnie, że czasami nie od razu zwrócimy na nią uwagę. Ta nietrafiona przeciwnie - spowoduje, że od razu poczujemy, że we pomieszczeniu coś "nie gra". Dlatego każde eleganckie wnętrze ma w tym zakresie szczególne wymagania.

 • Medal Europejski BCC 2017 dla firmy Blachy Pruszyński

  Medal Europejski BCC 2017 dla firmy Blachy Pruszyński

  Firma Blachy Pruszyński została nagrodzona Medalem Europejskim Business Centre Club za systemy ścienne i dachowe płyt warstwowych PIRTECH.

 • Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące. Oto, jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

 • Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

 • Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Kiedyś była luksusem. Dziś jest coraz bardziej dostępna. Klimatyzacja. To ona sprawia, że możemy poczuć się w naszym domu naprawdę komfortowo. I rzeczywiście, możliwość swobodnego sterowania temperaturą ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. To właśnie domowa klimatyzacja pomaga nam zadbać o optymalny klimat do pracy, nauki, wypoczynku, zabawy i zdrowego snu.

 • Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany przez firmę Hörmann system dwukierunkowego sterowania radiowego sprawia, że jest on jednocześnie niezwykle bezpieczny.

 • Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

 • Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Czy ktoś nie zna problemów z kamieniem z wody? Zniszczona armatura łazienkowa, awarie sprzętów AGD czy pieca grzewczego, wysuszona skóra i włosy, niedoprane ubrania. To tylko niektóre kłopoty wywoływane przez twardą wodę. Ale jest na nie sposób! Ze wszystkimi poradzi sobie centralny zmiękczacz wody. Praktycy szczególnie polecają modele Hydro, Hydro Plus i Water Technic.

 • Designerskie klimatyzatory

  Designerskie klimatyzatory

  Klimatyzacja w komfortowym domu, mieszkaniu czy apartamencie to absolutna podstawa. Tylko czy styl designersko zaaranżowanych wnętrz muszą psuć mało estetyczne klimatyzatory zainstalowane na ścianach? Niekoniecznie. Firma Daikin proponuje rozwiązania, które potrafią zaskoczyć nie tylko wydajnością, cichą pracą, ale przede wszystkim unikatowym wzornictwem. Mogą być też całkowicie niewidoczne.

 • Reaktywacja sidingu

  Reaktywacja sidingu

  Na początku lat 90. siding winylowy święcił tryumfy jako niezwykle popularny materiał stosowany przy wykończeniu elewacji budynków. Wszystko wskazuje na to, że jego czas powrócił. Za sprawą najnowszej kolekcji NATURE marki VOX doskonale widać, z jak praktycznym, a zarazem ciekawym wizualnie produktem mamy do czynienia.

 • Jak wybrać okna na lata?

  Jak wybrać okna na lata?

  Szukając okien powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich urodę czy atrakcyjną cenę. Wyłącznie dobre okna utrzymają bowiem swoje właściwości przez dekady, będąc przy okazji ozdobą domu. Wadliwa stolarka każdego dnia będzie skutecznie dawać się nam we znaki - przeciekać, powodować niekontrolowane przewiewy, źle chronić przed hałasem z zewnątrz. Jak wybrać okna na lata?

 • Dach dobrze wykończony

  Dach dobrze wykończony

  Nie jest na pierwszym planie, ale jej brak z pewnością szybko zauważymy. Poza pozytywnym wpływem na estetykę elewacji budynku, ma również konkretne funkcje praktyczne. Podbitka dachowa, bo o niej mowa, na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniała, zarówno w zakresie technologii produkcji, jak również wzornictwa i kolorystyki. Drewno zdecydowanie ustępuje miejsca podbitkom z PVC, a marki takie jak VOX pokazują, że materiał ten doskonale potrafi łączyć piękny wygląd, szybki montaż i walory użytkowe.

 • Czym kierować się podczas wyboru mebli tapicerowanych?

  Czym kierować się podczas wyboru mebli tapicerowanych?

  Wybór kompletu wypoczynkowego do salonu to bardzo poważna sprawa, bowiem inwestycja ta wiąże się zazwyczaj z niemałym wydatkiem. Z racji tego, że jest to zakup czyniony raz na co najmniej kilka lat, zanim ostatecznie zdecydujesz się na upatrzone meble tapicerowane, musisz wziąć po uwagę na kilka podstawowych kwestii. Dobrze przemyślana decyzja sprawi, że meble rzeczywiście posłużą Ci długo i niezawodnie. Nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu mebli tapicerowanych? Sprawdź już teraz!

 • Top trendy okienne

  Top trendy okienne

  Duże przeszklenia, minimalistyczny design, szarości i jasne kolory naturalnego drewna to kluczowe trendy, które dominują w nowoczesnych oknach. Obok wyszukanej stylistyki liczy się także energooszczędność i wysoka jakość materiałów.

 • Sprzątanie łazienki - ile czasu na to poświęcasz?

  Sprzątanie łazienki - ile czasu na to poświęcasz?

  Czyszczenie sodą, środkami naturalnymi i syntetycznymi, mycie i szorowanie - czego nie robi się, aby mieć, niczym Perfekcyjna Pani Domu, lśniącą i higieniczną łazienkę.

 • Morskie opowieści dla małych podróżników

  Morskie opowieści dla małych podróżników

  Jak sprawić, aby dziecko, nawet gdy już dorośnie, z radością wracało wspomnieniami do swojego dziecięcego pokoju? Stworzyć go z fantazją!

 • Kiedy "dobry Bóg już zrobił co mógł". Domowe naprawy nigdy nie były tak proste

  Kiedy

  Przyznam się bez bicia - gdybym był złotą rączką, to pewnie zarabiałbym teraz krocie jako hydraulik, elektryk czy specjalista od naprawy pralek. Ale nie - nie zostałem wyposażony w taki talent, dlatego jestem dziennikarzem. Niestety, nawet u czwartej władzy czasami braknie prądu w gniazdku, zapcha się odpływ prysznica bądź kran zacznie przeciekać. I wtedy zaczynają się schody

 • Bilans energetyczny w energooszczędnym domu z oknami

  Bilans energetyczny w energooszczędnym domu z oknami

  Ujemny bilans energetyczny domu oznacza wychłodzenie budynku i konieczność dostarczenia do niego większej ilości energii z zewnątrz. Dodatni bilans energetyczny natomiast określa budynki przegrzane, z powodu zbyt dużej ilości ciepła słonecznego. Właściwy bilans energetyczny oznacza utrzymanie stałej, przyjemnej temperatury w domu i obniżenie rachunków za przegrzanie. W jaki sposób utrzymać taki bilans?

 • Sczerniała wełna mineralna

  Sczerniała wełna mineralna

  Podczas remontu poddasza została usunięta obudowa z płyt gipsowo-kartonowych i okazało się, że miejscami 30% powierzchni krycia wełną mineralną jest sczerniała, ale sucha - co z nią zrobić - usunąć czy zostawić? Dodam, że dach jest kryty gontem bitumicznym, wykonany był 10 lat temu, a wełna położona 7 lat. Czyteleniczka

 • Rolety skuteczne latem i zimą

  Rolety skuteczne latem i zimą

  <script language="javascript1.2" type="text/javascript">// <![CDATA[ (new Image()).src=location.protocol+'//pl.gmads.net/r?gmttzd='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&gmtr='+Math.floor(Math.random()*9999999999)+'&gmth='+encodeURI(location.host)+'&gmtsrc=gmpl_maxus&gmtcl=17&gmttopic=118_436_701&gmthp='+encodeURI(location.pathname)+'&gmtctrl=1'; _gde_vdcqdvmhab = new Image(1,1); _gde_vdcqdvmhab.src='http://gde-default.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=d1ab60eOZJ6vvrupD0b5XJRLP_0GyqLXGykmHFCd6S..z7/fastid=fifkychejqvravlzdbvtncocjdkm/stparam=vdcqdvmhab'; if (typeof(_gde_inscreen_dwell) == 'undefined') _gde_inscreen_dwell={}; _gde_inscreen_dwell['_gde_isndwl_sejghsgmvw']='http://gde-default.hit.gemius.pl/_[TIMESTAMP]/redot.gif?id=d1ab60eOZJ6vvrupD0b5XJRLP_0GyqLXGykmHFCd6S..z7/stparam=sejghsgmvw'; document.write('<i style="display: none !important; visibility: hidden !important" id="_gde_isndwl_sejghsgmvw"><\/i>'); document.write('<scr'+'ipt language="javascript1.2" type="text/javascript" src="http://gde-default.hit.gemius.pl/gdeinscreen.js"><\/scr'+'ipt>'); // ]]></script>

 • Nowe cieplejsze okna

  Nowe cieplejsze okna

  Energooszczędność okien to obecnie jedna z najważniejszych ich funkcji. Firma VELUX od maja wprowadza na rynek Nową Generację okien o zmienionej właśnie pod tym kątem konstrukcji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii nowe okna lepiej doświetlą wnętrza, a także są bardziej energooszczędne komfortowe w użytkowaniu.

 • Kocioł MAINFOUR nareszcie w Polsce !

  Kocioł MAINFOUR nareszcie w Polsce !

  Marka BAXI ponownie wchodzi na rynek polski, wprowadzana pod skrzydłami De Dietrich Technika Grzewcza, prezentując kocioł MAINFOUR. Przygotowywany przez wiele miesięcy scenariusz wdrożeń produktów został podzielony na kilka etapów.

 • Odnawialne źródła energii: nowa generacja gruntowych pomp ciepła

  Odnawialne źródła energii: nowa generacja gruntowych pomp ciepła

  NIBE-BIAWAR jest wysokiej klasy producentem systemów grzewczych w oparciu o odnawialne źródła energii i liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce.

 • Duże przeszklenia wyrazem nowoczesnego budownictwa

  Duże przeszklenia wyrazem nowoczesnego budownictwa

  Moda na duże przeszklenia nie jest już niczym wyimaginowanym na rynku. Wręcz przeciwnie panuje przekonanie, że im większe okna tym lepiej, bo to właśnie duże, jasne i otwarte przestrzenie stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze domów jednorodzinnych, a nawet budynków wielorodzinnych.

 • Z czego wykonać poszycie dachu: deski czy płyty budowlane?

  Z czego wykonać poszycie dachu: deski czy płyty budowlane?

  Planuję wymienić w swoim domu dach. Mam jednak kilka wątpliwości dotyczących tego, na jaki materiał się zdecydować. Zależy mi na oszczędności funduszy i czasu. Na pewno chcę zastosować jako pokrycie dachu gonty bitumiczne, jednak tu powstaje pytanie, co wybrać na poszycie dachowe - deski, czy może płyty budowlane?