Podłogi i schody

Podłoga powinna być nie tylko ozdobą pomieszczenia - podkreślać jego piękno, uwidaczniać walory. Powinna przede wszystkim, spełniać swoje funkcje praktyczne. Dlatego wybór konkretnych materiałów podłogi powinien być uzależniony od funkcji, jakie ma spełniać pomieszczenie w którym ją instalujemy.
Podłoga wybór nie musi być nudny! Dziś wybór materiałów do stworzenia Twojej podłogi jest przeogromny. Jedyny problem jaki może Cię spotkać - to podjęcie decyzji wobec bezmiaru faktur, kolorów i estetyki, jaka zostanie Ci zaproponowana. Żeby się w tym nie zgubić, weź pod uwagę ogólny styl Twojego domu. Wybór konkretnej podłogi powinien być konsekwencją przemyślanej decyzji dotyczącej aranżacji całego domu.
Posadzki - jakie mamy rodzaje? Możemy wyróżnić sporo rodzajów nawierzchni posadzkowych. Do najbardziej popularnych należą następujące. Posadzki bezspoinowe najczęściej wykonane z gliny bądź różnego rodzaju zaprawy. Wlicza się tutaj także wykładziny. Później są posadzki spoinowe - gdzie łączy się ze sobą elementy np. płytki czy deski. Trzeci typ to piękne posadzki mozaikowe, na które składają się liczne, drobne elementy układające się właśnie na kształt mozaiki. I jeszcze posadzki żywiczne z żywic i kruszyw różnego typu.
Schody to konstrukcja znana w budownictwie od najstarszych czasów. Jest to konstrukcja, która umożliwia komunikację pomiędzy poszczególnymi piętrami budynków. Są w budownictwie następcami drabin, które kiedyś łączyły dół z górnymi piętrami domów.
Schody składają się z szeregu stopni połączonych kolejno ze sobą, dzięki którym możemy wygodnie wejść wyżej lub zejść. Pomiędzy schodami mogą znajdować się podesty, czyli przestrzenie bez stopni, wykorzystywane najczęściej do zmiany biegu schodów. Ważnym elementem schodów jest balustrada, która zabezpiecza nas przed spadnięciem z konstrukcji.