Energooszczędny i nowoczesny dom dla rodziny

opracowanie Ewa Czarnecka
04.12.2014 18:03
A A A
Elewacja domu to jasny tynk z fragmentami wykończonymi deskami elewacyjnymi

Elewacja domu to jasny tynk z fragmentami wykończonymi deskami elewacyjnymi (Projekt i wizualizacja pracownia architektoniczna Domea)

Projekt Gdynia z pracowni Domea, zaprojektowany przez Piotra Makowskiego. Nowoczesne elewacje i pokryty blachą dach to opakowanie dla nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii. Szacunkowy koszt netto stanu surowego zamkniętego to 289 800 zł.
Dom jednorodzinny dla czteroosobowej rodziny, z użytkowym poddaszem. Projekt spełnia surowe wymagania technologiczne w zakresie oszczędności energii, wody i ochrony środowiska naturalnego. Plan budynku oparto na rzucie prostokąta z wejściem od północy. Strefę dzienną przewidziano od strony południowo-zachodniej. W jej skład wchodzą: przestronny salon z otwartą jadalnią i kuchnią, gabinet, łazienka, wiatrołap oraz kotłownia. Strefa prywatna na poddaszu to dwie sypialnie dzieci, ogólnodostępna łazienka, garderoba oraz sypialnia rodziców z własną łazienką. Elewacje pokryto jasnym tynkiem oraz deską elewacyjną. Pokrycie dachu z blachy w antracytowym kolorze podkreśla nowoczesny charakter budynku. Gdynia to propozycja dla osób ceniących prostą i minimalistyczną architekturę.

Technologia i konstrukcja

- ściany zewnętrzne: beton komórkowy 24 cm plus wełna mineralna

- strop: żelbetowy

- dach: kąt nachylenia 40 stopni, blacha "na rąbek"

Parametry domu

- powierzchnia użytkowa: 168,3 m2 plus kotłownia 6,9 m2

- powierzchnia netto: 195,0 m2

- powierzchnia zabudowy: 134,9 m2

- kubatura: 941 m3

- wysokość budynku: 9,00 m

- wymiary budynku: 11,34 x 17,52 m

- minimalna szerokość działki: 25,52 m

Zapotrzebowanie na energię: EP = 58,00 kWh/(m2rok)

Zobacz też inne projekty domów!

Projekty domów dla każdego - największa baza on-line!Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładZobacz także
 • Przy tym samym współczynniku przenikania ciepła U ściany zewnętrzne domów prefabrykowanych w technologii szkieletu drewnianego są o połowę cieńsze niż murowane. Daje to dodatkową korzyść - pozwala zyskać większą powierzchnię użytkową. Szacuje się, że jest to średnio 10%. Zalety domów prefabrykowanych. Jak porównywać oferty?
 • <B>Niskie pomieszczenie wydaje się znacznie mniejsze niż wysokie o tej samej powierzchni. Przebywające w nim osoby odnoszą wręcz wrażenie, że sufit opada im na głowę. Warto wtedy zastosować jeden z trików optycznych wizualnie podwyższających wnętrza. Oto niektóre z nich.</B>
<BR />OKNO W SUFICIE. Przemyśl oświetlenie wnętrza! Zrezygnuj z lamp wiszących kierujących światło w dół - skryją w&#8200;mroku sufit, przez co wyda się jeszcze niższy. Zamiast nich zainstaluj reflektorki albo plafoniery, a najlepiej - taśmy LED za gzymsami lub w podcięciach sufitu. Emitowane przez nie smugi świetlne nadadzą sufitowi trzeci wymiar i wywołają złudzenie, że jest w nim okno. Jak podwyższyć niskie wnętrze?
 • Dom wybudowany według projektu gotowego pracowni Archon+ wygląda trochę jak łódź podwodna wynurzająca się z morza trawy Od projektu do realizacji: nowoczesny dom z elewacją z modrzewia

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (2)
Zaloguj się
 • wie-tek

  Oceniono 50 razy 48

  @Ola Korus
  Oknopplast ma jedną z lepszych stolarek energooszczędnych i pasywnych na rynku, właściwie to na niej się skupiają.

 • Ola Korus

  Oceniono 23 razy 19

  co sądzicie o oknach oknoplast do takiego energooszczędnego domu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX