Z czego wybudować dom? - różne techniki budowy

Piotr Miączyński
26.03.2008 , aktualizacja: 03.01.2012 16:18
A A A
Najczęściej gra kolorów cegieł klinkierowych uzyskiwana jest dzięki różnym technikom nanoszenia angoby i różnym sposobom doprowadzania tlenu podczas wypalania.

Najczęściej gra kolorów cegieł klinkierowych uzyskiwana jest dzięki różnym technikom nanoszenia angoby i różnym sposobom doprowadzania tlenu podczas wypalania. (Fot. Wienerberger Ceramika Budow)

Dla większości osób pytanie: z czego dom, w rzeczywistości oznacza: za ile. Na jakości materiałów nie można jednak przesadnie oszczędzać. To, czego nie wydasz dzisiaj, będziesz musiał zapłacić jutro w formie wyższych rachunków za ogrzewanie czy częstszych remontów.
Najtańsze są domy z pustaków gazobetonowych ocieplanych wełną, o stropach betonowych. Zamiast dachówki ceramicznej kładzie się betonową albo jeszcze tańszą blachodachówkę. Przy tym założeniu prawdopodobnie uda ci się zejść z ceną planowanego domu w okolice 1,7-1,8 tys. zł za m kw.

Jeśli pieniędzy masz mało, oszczędności zacznij raczej na etapie projektu. Wybierz dom o prostej bryle: parterowy z poddaszem użytkowym, bez skomplikowanego łamanego na wszystkie strony dachu i oczywiście bez piwnicy - jej budowa kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Poddasze może przy tym poczekać z wykończeniem, aż będziesz miał więcej pieniędzy. Warto też przemyśleć wielkość działki oraz samego domu.

Ile kosztuje budowa domu?

To bodaj najczęściej zadawane pytanie na wszelakich forach internetowych. Odpowiedź na nie...
Zostało‚ jeszcze 92% treści.

Artykuł zamknięty. Wykup kod i wpisz go w pole Kod dostępu.

Usługa Cena Rodzaj płatności
Dostęp do 1 artykułu 2,46 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7268 »
Płatność online »
Dostęp do 3 artykułów 4,92 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7468 »
Płatność online »
Dostęp do 10 artykułów 12,10 zł brutto (z VAT) Płatność »
Zasady udostępniania Archiwum Portalu Gazeta.pl: Usługę świadczy Agora SA
Zobacz także
PRZED DECYZJĄ
BUDOWA i REMONT
INSTALACJE
WNĘTRZA
WYKOŃCZENIE
KONTAKT Z REDAKCJĄ
  • ul. Czerska 8/10
  • 00-732 Warszawa
  • ladnydom@agora.pl