Z czego zrobić blat w kuchni i w łazience?

(isz, es)
26.06.2012 , aktualizacja: 13.07.2012 15:27
A A A Drukuj
W łazience blat musi być odporny na wilgoć i tworzyć z wnętrzem harmonijną całość. Blat kuchenny ma trudniejsze zadanie. Jest nie tylko ozdobą wnętrza, ale miejscem przyrządzania posiłków. Musi być odporny na wysoką temperaturę, wilgoć, uderzenia, zaplamienia i zarysowania.

Fot. Cersanit

Blat wykonany z płytek ceramicznych - zarówno ten w łazience, jak i w kuchni - będzie niepowtarzalny. Można go dopasować do kolorystyki pozostałych materiałów zastosowanych w pomieszczeniu albo użyć dokładnie tych samych płytek, którymi wyłożona jest ściana.

Płytki ceramiczne wprawdzie są zimne w dotyku, ale niezwykle odporne na wysoką temperaturę, ścieranie, uderzenia i działanie środków chemicznych.

Płytkami okłada się wcześniej przygotowaną betonową konstrukcję lub nakleja je na wodoodporną płytę wiórową lub gipsowo-kartonową. Blat z płytek będzie trwały i funkcjonalny, pod warunkiem, że do klejenia i spoinowania okładziny zostaną użyte odpowiednie zaprawy.

 

Fot. Ceramika Paradyż

 

Krawędzie blatu z płytek ceramicznych można wykończyć specjalnymi kształtkami, które są elementem każdej kolekcji kuchennej czy łązienkowej.

Zobacz także
  • Z czego zrobić blat w kuchni i w łazience? panizalewska 26.04.11, 14:00

    Bzdura z kompozytem, wręcz masakryczna. Kompozyty produkuje się (w fabryce) tak, że wylewa się na siatkę z włókna szklanego i są LITE! A nie z żadną płytą w środku i na blasze. Taki blat »

  • Z czego zrobić blat w kuchni i w łazience? qchnie.pl 12.07.11, 15:55

    WST i człowiek.epoki - musicię sie jescze dokształcić - kompozyt to słowo o szerokim znaczeniu zarówno w meblarstwie, w budownictwie jak i w wąskich dziedzinach rynku AGD - panizalewska ma w»

Materiały budowlane

Znajdź produkty z oferty producentów materiałów budowlanych