Ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali

Drzwi do piwnicy powinny zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz domu oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Te wymagania spełniają ocieplane drzwi przeciwwłamaniowe KSI Thermo.

Drzwi do piwnicy powinny zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz domu oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Te wymagania spełniają ocieplane drzwi przeciwwłamaniowe KSI Thermo. (Fot. Hörmann)

Wymagania stawianie stolarce budowlanej dotyczące jej parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne. Jednak to przede wszystkim przyczyny ekonomiczne decydują o tym, że inwestorzy z roku na rok większą wagę przywiązują do dobrych właściwości izolacyjnych.
Firma Hörmann oferuje dwa nowe rodzaje drzwi ocieplanych zewnętrznych KSI Thermo i MZ Thermo. Przeznaczone są do garaży, budynków gospodarczych, piwnic i warsztatów.

Termoizolacyjność drzwi zawdzięczają swojej budowie. Niski współczynnik przenikania ciepła tych drzwi (U = 1,2 W/m2K, a w drzwiach MZ Thermo z przeszkleniem U=1,4 W/m2K) jest wynikiem zastosowania przegrody termicznej - zarówno w płycie drzwiowej, jak i ościeżnicy. Skrzydło drzwiowe dodatkowo wypełnione jest pianką poliuretanową.

Drzwi KSI Thermo i MZ Thermo nadają się do zamykania wyjścia na zewnątrz z pracowni urządzonej w piwnicy. Mogą być też stosowane jako drzwi boczne w garażach przylegających do domu, do których przenika ciepło z ogrzewanej części mieszkalnej.

KSI Thermo - ciepło i bezpiecznie

Inwestorom, dla których, oprócz wysokiej termoizolacyjności, ważne są jednocześnie zabezpieczenia przed złodziejami firma Hörmann oferuje drzwi KSI Thermo z wyposażeniem przeciwwłamaniowym. Trzpienie przeciwwyważeniowe i trwałe zawiasy rolkowe zapobiegają podważeniu skrzydła. Po zamknięciu drzwi na klucz, dodatkowym zabezpieczeniem - oprócz rygla głównego - są rygle obrotowe i trzpienie w górnym i dolnym obszarze drzwi. W ten sposób KSI Thermo spełniają wymagania drugiej klasy odporności na włamanie (według normy PN -ENV 1627) - oznacza to, że przez trzy minuty są w stanie stawić opór przeciętnemu włamywaczowi.

W rezultacie drzwi KSI Thermo nadają się jako przeciwwłamaniowe zamknięcie do ogrzewanych pomieszczeń w budynkach jednorodzinnych, mogą być też montowane w biurach wymagających dobrego zabezpieczenia czy w pomieszczeniach warsztatowych zakładów produkcyjnych.

MZ Thermo - więcej światła

Gdy obok dobrej izolacyjności termicznej w grę wchodzi konieczność doświetlenia wnętrza, najlepszym rozwiązaniem są drzwi MZ Thermo. Dostępne z opcjonalnym przeszkleniem, zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie pożądany jest większy dostęp światła dziennego, na przykład w pracowni lub ogrzewanym garażu.

Co ważne, nawet drzwi MZ Thermo z dwuszynowym przeszkleniem mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła - 1,4 W/m2K.

Zarówno drzwi MZ Thermo, jak i KSI Thermo są dostępne w dwunastu kolorach i trzech rodzajach oklein. To umożliwia dopasosowanie ich do kolorystyki budynku lub elementów wystroju wnętrza.

Drzwi Hörmann MZ Thermo kosztują od 2093 zł + VAT za wersję bez przeszkleń i od 3011 zł + VAT za drzwi z przeszkleniem. KSI Thermo - od 3.112 zł + VAT.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX