W Polsce powstał nowatorski Dom Bez Żarówek

W Piasecznie pod Warszawą otwarty został właśnie DOM BEZ ŻARÓWKI, pierwszy taki budynek w Polsce i jeden z pierwszych na świecie. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jest oświetlony wyłącznie za pomocą światła emitowanego przez diody LED.
Pomysłodawcą, twórcą projektu i wykonawcą budynku jest firma KlusDesign (www.klusdesign.pl).

Budowa DOMU BEZ ŻARÓWKI rozpoczęła się w 2009 roku. Wykończony już dom został wyposażony w nowatorski system oświetleniowy oparty w całości na technologii LED. Dom będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem. Zapoznać się w nim można z ponad 50 różnymi przykładami zastosowania tego typu oświetlenia.

Zobacz galerię zdjęć!- Koncepcja "Domu bez żarówki" doskonale wpisuje się w ekologiczny program ochrony środowiska i standardy zużycia energii wyznaczane przez Unię Europejską. Diody LED jako źródło światła pobierają jedną czwartą tej energii, która jest potrzebna dla konwencjonalnej żarówki aby osiągnąć porównywalną efektywność oświetleniową. Konkretne przykłady funkcjonalnych podświetleń i oświetleń w "Domu bez żarówki" pokazują też ogromną paletę możliwości zastosowań technologii LED. Diody LED mają małe gabaryty, co daje całkiem nowe możliwości projektowania i montażu oświetlenia w meblach, elementach architektury wnętrz, architektury krajobrazu czy we wzornictwie przemysłowym - mówi Sylwester Kluś, designer, założyciel i właściciel firmy.

Ponadto diody LED mogą służyć bardzo długo (25 lat) bez konieczności wymiany. Mimo, że na razie są dość drogie, inwestycja w nie szybko się zwraca.

Firma KlusDesign specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, projektowaniu i produkcji mebli, produktów użytkowych oraz opraw oświetleniowych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
W Polsce powstał nowatorski Dom Bez Żarówek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX