Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Beton komórkowy: kompletny system

Jarosław Hoffmann

Większość z inwestorów kojarzy beton komórkowy z bloczkami. Nic w tym dziwnego, ponieważ to najczęściej stosowane elementy. Są one jednak tylko częścią systemu. Oprócz nich oferowane są nadproża, płytki, kształtki, a nawet płyty stropowe i elementy stropów gęstożebrowych.

beton komórkowy, ściany, budowa domu
Elementy docieplenia - płytki z warstwą wełny mineralnej o grubości 4-5 cm i o wysokości równej grubości stropu - zapewniają właściwą izolację wieńca
Fot. Xella/Ytong
Dodatkowe elementy pozwalają w łatwy sposób wykonywać różnego rodzaju części konstrukcji domu, ograniczając jednocześnie ryzyko popełnienia przy tym błędów. W zasadzie z betonu komórkowego może budować każdy. Przycinanie, frezowanie, szlifowanie elementów z niego wykonanych nie jest pracochłonne. Dzięki temu można wznosić ściany o skomplikowanym kształcie, rozrzeźbione pilastrami czy gzymsami. Ważne, że nie będą to aplikacje dodane, lecz z tego samego materiału co ściana.

Precyzyjne elementy murowe łączy się na cienką spoinę. Wbrew pozorom jest to o wiele prostszy sposób budowania, niż murowanie na zaprawę tradycyjną. Dlatego do systemu producenci włączyli również klejowe zaprawy murarskie do cienkich spoin. Są one dostarczane na budowę w workach, w postaci suchej mieszanki do zarobienia wodą.

Zastosowanie kompletnego systemu z betonu komórkowego daje spore oszczędności. Kupując wzajemnie uzupełniające się materiały, zapłacimy mniej, a dodatkowo - dzięki szybszemu postępowi prac budowlanych - znacząco obniżymy koszt całego przedsięwzięcia. Ponadto, łatwo też będzie wyeliminować mostki termiczne, co jest szczególnie ważne, gdy dom ma mieć ściany jednowarstwowe.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Beton komórkowy: kompletny system