Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Izolacja kominkowego systemu dgp

Alfred Adamczewski, Beata Zielińska

Izolacja kominkowego systemu dystrybucji gorącego powietrza (dgp) zapobiega stratom ciepła oraz chroni dom przed pożarem.

Izolacja kanałów DGP
Ogrzane powietrze przez kominek rozprowadzane jest do poszczególnych pomieszczeń za pomocą kanałów
Fot. Darco/Perfect
Najwygodniej jest montować system rozprowadzenia ogrzanego powietrza w kominku z gotowych izolowanych rur elastycznych. Można też do tego celu wykorzystać kanały ze stalowej blachy ocynkowanej, o przekroju prostokątnym lub okrągłym.

Kanały kominkowego systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) wymagają ocieplenia, które wykonuje się w trakcie wykonywania instalacji. Dzięki temu straty ciepła zostaną zmniejszone do minimum, a w układach z wymuszonym rozprowadzeniem powietrza ograniczony zostanie także hałas (spowodowany pracą aparatu nawiewnego oraz przepływem powietrza w kanałach).

Poza tym, izolacja chroni przed pożarem, do którego mogłoby dojść w wyniku nagrzewania się elementów domu wykonanych z palnych materiałów (na przykład drewnianych belek znajdujących się na nieużytkowym poddaszu).

Sztywne kanały DGP izoluje się matami z wełny mineralnej (analogicznie jak przewody wentylacyjne). Dostępne są też specjalne rękawy z wełny, pokryte płaszczem z aluminium, którymi można ocieplać kanały prostokątne o standardowych rozmiarach 50 ×150 lub 90 ×200 mm. Rękawy sprzedawane są w zwojach o długości 10 lub 15 m.

Cena: rękaw 50 ×150 mm, o długości 10 m, kosztuje 99 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Izolacja kominkowego systemu dgp