47,8 m kw., dla 2 osób: duże okna w salonie

Pokój dzienny w naszym mieszkaniu ma w całości przeszklone dwie ściany. Wygląda to bardzo ładnie i zapewnia piękne widoki, ale znacznie utrudnia urządzenie wnętrza. Dodatkowym problemem jest loggia ?wcinająca się? w narożnik. Zastanawiamy się, jak zaaranżować kąt wypoczynkowy i jak zaplanować kuchenną zabudowę (mąż lubi gotować). Wolelibyśmy uniknąć drastycznych zmian, przesuwania ścian itp. Joanna i Mateusz z Jeleniej Góry
Rozwiązanie 1: mnóstwo przestrzeni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Zabudowa kuchenna składa się z głównego ciągu roboczego usytuowanego we wnęce oraz długiej wyspy utworzonej przez szafki stojące - to funkcjonalne rozwiązanie, gdy jedna ze ścian jest w całości przeszklona. Resztę części dziennej zajmują aneksy: wypoczynkowy (z kanapą, stolikiem, szafką RTV) i jadalny (z prostokątnym stołem). Przy wejściu zmieścił się mały kącik do pracy.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!W PRZEDPOKOJU, przy ściance, za którą stoi biurko, zmieściła się niewielka szafa ubraniowa. Dużo większą zaplanowałam w SYPIALNI, w której główne miejsce zajmuje duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Naprzeciwko łóżka może stanąć komoda, regały na książki albo toaletka.

ŁAZIENKA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Jest wyposażona w wygodną prostokątną wannę (160 x 70 cm), sedes, pralkę oraz umywalkę - tę proponuję częściowo wpuścić w długi blat, a pod nim umieścić półki.

Rozwiązanie 2: dwa aneksy

Michał Grzelak

W KUCHNI zaplanowałem dwuczęściowy ciąg roboczy. W jednej części, wzdłuż ściany, znajduje się lodówka i zlewozmywak; tutaj została również ukryta pralka. W drugim blacie jest zamontowana płyta grzejna. Od strony przedpokoju proponuję zbudować przy nim podwyższony blat-barek. Przy przeszklonej ścianie jest miejsce na rozkładany stół.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Kąt wypoczynkowy z niską narożną kanapą i stolikiem kawowym zajmuje przeciwległy róg strefy dziennej. Po jednej stronie wejścia z PRZEDPOKOJU

umieściłem szafkę na sprzęt RTV, a po drugiej - biurko. W przedpokoju i sypialni (nieznacznie pomniejszonej na korzyść łazienki) zaplanowałem duże szafy ubraniowe.

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować narożną wannę, umywalkę (także model narożny), komfortową kabinę prysznicową we wnęce oraz sedes.

Więcej o: