Salon: gdy stare kocha nowe

STYLIZACJA: Agnieszka Osak-Rejmer ZDJĘCIA: Sylwester Rejmer PROJEKT WNĘTRZA: Urszula Michalak/interiorsdesignblog.com

Kiedyś pani domu była wierna stylowi skandynawskiemu. Ostatnio jednak jego opatrzoną już nieco prostotę stara się łagodnie przełamywać dodatkami z innych stylów. W salonie można np. dostrzec elementy loftowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
SALON. Ścianę nad kanapą zdobią plakaty w metalowych ramach oraz kartki z sentencjami (pani Urszula wybiera te maksymy, które ją inspirują i wprowadzają całą rodzinę w dobry nastrój). Zaletą takiej dekoracji jest to, że łatwo ją wymienić - kartki są przyklejone do ściany za pomocą ozdobnej taśmy (washi tape).
Fot. Sylwester Rejmer


Pani Urszula lubi bawić się w zestawianie starych i nowych mebli w różnych stylach. Najbardziej ceni sobie prostotę i stonowane, neutralne kolory. Szarość, odcienie bieli i kolor drewna to jej ulubiona paleta barw. I właśnie w takiej tonacji jest mieszkanie. Wystrój ożywia niezwykłymi przedmiotami wyszperanymi w internecie oraz na pchlich targach, gdzie potrafi znaleźć prawdziwe skarby. I tak na przykład trzymetrowej długości ława pod telewizorem pochodzi ze starej wiejskiej szkoły. Pod nią stoi skrzynia, w której wojsko transportowało pociski (na obudowie zachował się jeszcze ich kod). Jeśli tylko się da, pani Urszula nie poddaje takich rzeczy konserwacji, jedynie porządnie czyści i... komponuje z innymi skarbami. Ciekawe efekty jej eksperymentów można obejrzeć na blogu interiorsdesignblog.com.

Zdjęcie EICHHOLTZ Richard Burton Sofa 7234
EICHHOLTZ Richard Burton Sofa 7234
    Skomentuj:

    Salon: gdy stare kocha nowe