Miedź i marmur do łazienki

Włoska firma Inbani regularnie zaprasza do współpracy ciekawych projektantów z międzynarodowymi sukcesami. "Bowl" to elegancka kolekcja sprzętów łazienkowych którą zaprojektował dla nich Arik Levy.

Arik jest znany ze swojej wszechstronności. Projektuje zarówno meble jak i przestrzenie, identyfikacje wizualne i opakowania. Pochodzi z Tel-Avivu ale od lat 90. mieszka i pracuje w Paryżu. Tworząc swoją kolekcję Bowl inspirował się pracą jubilerów. Postanowił przenieść pewne ich zasady i założenia do swojej pracowni.

Projektując umywalki i akcesoria do łazienek dobierał pasujące do siebie, szlachetne materiały. Stworzył formy które są jednocześnie funkcjonalnym sprzętem i ozdobną oprawą dla łazienki. Wykorzystane przez niego elementy z miedzi i klasycznej stali dodały minimalistycznej całości błysku i charakteru.

„Zestawienie przestrzeni pozytywnych i negatywnych tworzy kształt który kojarzy mi się z elegancką typografią” mówi o kolekcji projektant. Kolekcję Bowl, oraz wiele innych ciekawych produktów włoskiej firmy można zobaczyć i zamówić na stronie: inbani.com. Portfolio projektanta Arika Levy'ego można obejrzeć pod adresem: ariklevy.fr

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>

Więcej o: